Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Zabawki interaktywne

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

szpinaq
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 6 maja 2012, o 07:29

Zabawki interaktywne

Postautor: szpinaq » 6 maja 2012, o 07:41

Witam.
Nurtuje mnie pytanie: Czy (i w jaki sposób)można zmienić dźwięk (język) w zabawkach?
Zależy mi, aby przerobić zabawki niemieckojęzyczne na (choćby) anglojęzyczne a nie mogę nigdzie znaleźć wskazówek.
Banalne? Niestety nie dla mnie - wujek Google nie chce nic podpowiedzieć.

jarekz
-
-
Posty: 23
Rejestracja: 11 sty 2009, o 13:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zabawki interaktywne

Postautor: jarekz » 6 maja 2012, o 14:09

W takiej zabawce prawdopodobnie jeden układ scalony pełni funkcję sterownika i pamięci komunikatów głosowych. Technicznie dałoby się go zamienić na standardowy mikrosterownik. Oznaczałoby to niestety, oprócz trudu przygotowania własnych komunikatów, samodzielne zaprogramowanie od podstaw wszystkich funkcji zabawki. To jest praca dla doświadczonego elektronika na parę tygodni. Można się domyślić, jak wysoki byłby koszt takiego przedsięwzięcia.

szpinaq
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 6 maja 2012, o 07:29

Re: Zabawki interaktywne

Postautor: szpinaq » 6 maja 2012, o 14:46

W moim przypadku to już jest objaw determinacji (albo raczej desperacji już). Dzieciak dostał zabawkę Fisher P. w języku niemieckim - od kilku dni katuje nas Puuh sing und schwing. Muszę dokładnie "odkryć" jak to zmienić i zlecić "odpowiednim władzom".

000andrzej
-
-
Posty: 375
Rejestracja: 13 sie 2003, o 14:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Zabawki interaktywne

Postautor: 000andrzej » 6 maja 2012, o 15:22

Tam w środku pewnie siedzi jakiś procesor dźwięku i podręczna pamięć, która jest zaprogramowana. Nie dotrzesz to środka, bo znając życie te strukturki są zalane żywicą.
Nie prościej nie chcąco zniszczyć zabawkę i w ramach rekompensaty kupić nową mówiącą w "ludzkim" narzeczu?

Awatar użytkownika
Press
-
-
Posty: 389
Rejestracja: 10 mar 2004, o 16:21
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Zabawki interaktywne

Postautor: Press » 6 maja 2012, o 16:24

Wyjąć baterki i już jest pluszaczek jakiego pamiętamy z dzieciństwa :D

Awatar użytkownika
ECC88
-
-
Posty: 408
Rejestracja: 23 paź 2009, o 15:28
Lokalizacja: Köln

Re: Zabawki interaktywne

Postautor: ECC88 » 6 maja 2012, o 16:43

Wyjąć baterki i już jest pluszaczek jakiego pamiętamy z dzieciństwa :D
+#
Też jestem za :D
No ale do tematu.
Każdy kto taką zabawkę rozebrał i się bliżej zapoznał z jej konstrukcją elektroniczną, przyzna raczej mi racje że manipulacje wszelkiego rodzaju mijają się z celem. Albo to ustrojstwo jest jakoś zalane, albo wykonane na jakiś specjalistycznych układach do których dokumentacji nie zdobędziemy, nie powiem już o ekstremalnie kompaktowej budowie obwodów elektronicznych.

Ale z drugiej strony nauka języków obcych od małego owocuje w przyszłości. :wink:

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości