Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Czym zastąpić telefon stacjonarny i linię abonencką?

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

matrix
-
-
Posty: 342
Rejestracja: 7 maja 2010, o 14:02
Lokalizacja: Sochaczew
Kontaktowanie:

Re: Czym zastąpić telefon stacjonarny i linię abonencką?

Postautor: matrix » 10 lut 2012, o 23:13

Nie wszędzie linie są idealne. Ja obsługuję taki teren gdzie naprawa wielu linii to dosłownie kombinacje alpejskie. Nie pozamykane złącza w studniach, szafy gdzie wszystko mokre aż woda na krosówkach stoi a przy tym mrozie wszystko w szronie. Na słupach etony, a w wielu miejscach zamiast głowic kronoskich są "miotełki". W wielu miejscach mamy głowice na zaciskach MX.

Awatar użytkownika
Tomasz Gumny
-
-
Posty: 685
Rejestracja: 4 lut 2004, o 23:31
Lokalizacja: Trzcianka/Poznań

Re: Czym zastąpić telefon stacjonarny i linię abonencką?

Postautor: Tomasz Gumny » 11 lut 2012, o 10:52

Co ty tworzysz.
Zapewne autor wątku próbuje dowiedzieć się czegoś więcej o liniach i pomiarach niż tego, że:
[...]Urządzenia centralowe do pomiaru linii coś tam określają.[...] miernik -meger do ręki i wykonuję pomiary. [...] Cable Shark tam wszystko odczyta na ekranie

stasiek
-
-
Posty: 12
Rejestracja: 10 lut 2012, o 21:53

Re: Czym zastąpić telefon stacjonarny i linię abonencką?

Postautor: stasiek » 11 lut 2012, o 14:02

matrix- a gdzie są idealne a twoja metoda serwisowania to strata czasu.
U nas tez jest takie urządzenie ale nikt z tego nie korzysta bo ja szybciej to pomierzę niż tym przyrządem- podnosząc słuchawkę już masz odpowiedź czy linia jest sprawna jak warczy wiadomo przyziemienie i szukamy.Nie ma czasu na taką zabawę jesteś sam z 10 napraw i ok 100do 200km do przejechania.
Tomasz Gumny nic więcej się nie dowie to nie takimi metodami.
Ostatni przykład z mojego podwórka chłopak mgr po politechnice i szuka impedancji Z omomierzem!!!! -ręce opadają. Odwołany na bok pytam sie gdzie był w tym czasie na laborce - od tej pory konsultuje sie z technikiem hihi.
Jak uciekłem przed mikrofalami do telekomunikacji i prezes powiedział że on nie chce nikogo kto pracował w telekomunikacji bo nic nie wykona dobrze i wrzucił mnie na pomiary jestem pies ogrodnika.Zaskoczyła mnie powszechna niewiedza podstawowych pomiarów jakie są w telekomunikacji niezmiernie prostych. To nie strojenie telewizora ,radaru, naprawa rtv a to wykonywałem . Jestem krótkofalowcem i wykonanie własnego urządzenia N/O daje taką wiedzę pomiarową której nikt nam nie przekaże. Serwisuje także siłownie i zasilacze impulsowe dla swojego operatora.Ale to inna bajka jeszcze 2.5 roku i pożegnam ten bałagan a młodzi specjaliści od klawiatury kpl do wiedzy się nie garną za gry dałbym im doktoraty hi.
Pozdrawiam!!

Awatar użytkownika
Tomasz Gumny
-
-
Posty: 685
Rejestracja: 4 lut 2004, o 23:31
Lokalizacja: Trzcianka/Poznań

Re: Czym zastąpić telefon stacjonarny i linię abonencką?

Postautor: Tomasz Gumny » 11 lut 2012, o 16:31

Widzę tu niekonsekwencję, bo z jednej strony piszesz:
[...]Jestem krótkofalowcem i wykonanie własnego urządzenia N/O daje taką wiedzę pomiarową której nikt nam nie przekaże.
a równocześnie:
[...]nic więcej się nie dowie to nie takimi metodami.
Skoro wykonujesz pomiary i masz dostęp do aparatury pomiarowej, to może podzielisz się dopuszczalnymi i spotykanymi w praktyce parametrami analogowych łączy abonenckich?

sajmonxyz
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 9 mar 2012, o 20:29

Re: Czym zastąpić telefon stacjonarny i linię abonencką?

Postautor: sajmonxyz » 9 mar 2012, o 20:41

Witam posiadam na centrali dosowy program tak zwany u nas sulim w wersji angielskiej.

Posiada ktoś to w wersji polskiej:
Obrazek

matrix
-
-
Posty: 342
Rejestracja: 7 maja 2010, o 14:02
Lokalizacja: Sochaczew
Kontaktowanie:

Re: Czym zastąpić telefon stacjonarny i linię abonencką?

Postautor: matrix » 9 mar 2012, o 21:59

Niestety u nas SULIM też jest po angielskiemu. Ewentualnie po włosku.

sajmonxyz
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 9 mar 2012, o 20:29

Re: Czym zastąpić telefon stacjonarny i linię abonencką?

Postautor: sajmonxyz » 10 mar 2012, o 15:30

A podesłał byś mi pliki z Sulima którego wy posiadacie.

Z jakiej strefy jesteś kolego?

matrix
-
-
Posty: 342
Rejestracja: 7 maja 2010, o 14:02
Lokalizacja: Sochaczew
Kontaktowanie:

Re: Czym zastąpić telefon stacjonarny i linię abonencką?

Postautor: matrix » 10 mar 2012, o 16:01

Obsługuję Radom północ, powiat Sochaczewski.
Co do plików SULIM'a to zerknę w poniedziałek jak będę w pracy, ale nie obiecuję niczego.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 148 gości