Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

CarInfotainment Blue Sound BT - źle działający wyświetlacz

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

gregorek35
-
-
Posty: 10
Rejestracja: 21 sty 2010, o 00:14
Lokalizacja: Będzin

CarInfotainment Blue Sound BT - źle działający wyświetlacz

Postautor: gregorek35 » 9 sie 2011, o 22:43

Witam.
Radio tak jak w temacie. Z dnia na dzień przestał poprawnie działać wyświetlacz. Nie wszystkie elementy są wyświetlane, a niektóre niepotrzebnie się wyświetlają.
Wyświetlacz jest mocowany do płytki panela za pomocą gumki przewodzącej. Czyściłem gumkę, styki wyświetlacza i płytki. Żadnej pozytywnej reakcji. Czyżby powoli padał układ sterujący wyświetlaczem (SC7823E). Proszę o radę co z tym fantem zrobić. Poniżej zamieszczam zdjęcia (na drugiej fotce powinien być napis RMF FM)
DSC00167.JPG
DSC00169.JPG

wojjow
-
-
Posty: 29
Rejestracja: 10 lip 2011, o 18:35

Re: CarInfotainment Blue Sound BT - źle działający wyświetla

Postautor: wojjow » 10 sie 2011, o 12:48

wygląda jakby coś nie kontaktowało. Nie ma żadnych innych ruchomych elementów i złączy?
Jeśli nie, to bez rozkręcenia się nie obejdzie.
Sprawdź też czy ściskanie obudowy lub jej... rozciskanie coś daje - może nosiłeś gdzieś ten panel i się zgniótł?

gregorek35
-
-
Posty: 10
Rejestracja: 21 sty 2010, o 00:14
Lokalizacja: Będzin

Re: CarInfotainment Blue Sound BT - źle działający wyświetla

Postautor: gregorek35 » 10 sie 2011, o 15:54

Teraz zaczęły się dziać inne cuda. Jak włożę panel to zaczyna szukać stacji (złapie jedną i przeskakuje na następną) nie da się wyłączyć radia z przycisku on/off. Znalazłem na to sposób, wystarczy kilkakrotnie przycisnąć panel u góry wyświetlacza i gra normalnie. Ale wyświetlacz dalej źle działa. Wiem, że to jest nietypowe radio, rzadko spotykane, link do niego - http://www.volkswagen-akcesoria.pl/inde ... =3&id=1944
Może zdarzy się jakiś cud i ktoś ma lub miał takie radio i miał podobne problemy z nim i je rozwiązał.

gregorek35
-
-
Posty: 10
Rejestracja: 21 sty 2010, o 00:14
Lokalizacja: Będzin

Re: CarInfotainment Blue Sound BT - źle działający wyświetla

Postautor: gregorek35 » 13 sie 2011, o 21:17

Temat wyświetlacza rozwiązany pozytywnie, działa poprawnie. Jest on mocowany na plastikowej podkładce, która ma specjalne bolce ustalające ją względem płytki. Bolce były ułamane i wyświetlacz był przesunięty względem płytki. Przykleiłem je i teraz wyświetlacz działa prawidłowo. Ale to nie wszystko dalej dzieją się cuda. Jak włoże panel to radio gra chwilę i przeskakuje na następną stację. Nie działają wszystkie klawisze i pokrętło regulacji głosu. Jeżeli kilka razy włożę panel to radio wtedy zaczyna normalnie działać. Niestety ten okres szwankowania się wydłuża. Proszę o pomoc.

gregorek35
-
-
Posty: 10
Rejestracja: 21 sty 2010, o 00:14
Lokalizacja: Będzin

Re: CarInfotainment Blue Sound BT - źle działający wyświetla

Postautor: gregorek35 » 9 wrz 2011, o 22:33

Problem rozwiązany, diagnoza - zimne luty i źle działający impulsator. Czyszczenie impulsatora pomogło ale co jakiś czas przeskakuje. Jeżeli wyczuwam 24 skoki tego impulsatora na 1 obrót to oznacza, że ma on 24 impulsy? Czeka mnie jego wymiana a na starym nie ma żadnych oznaczeń. Co oprócz wymiarów i ilości impulsów jest jeszcze ważne przy doborze impulsatora? Gdzie najlepiej zaopatrzyć się w ten impulsator? Dodam, że jest on z przyciskiem.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 174 gości