Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Darmowe próbki

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Gość

Darmowe próbki

Postautor: Gość » 11 kwie 2003, o 12:58

Słyszałem, że u niektórych producentów można zamówić darmowe próbki scalaków (np. procków) chciałbym się więc zapytać czy można zamówić darmowe próbki procków Atmela, a konkretnie AVR-ów. Jeżeli tak to jak można je zamówić, oraz jakie są warunki i ewentualne zobowiązania (jeżeli w ogóle są). Cieszyłbym się gdyby ktoś mógł mi powiedzieć ile to będzie sztuk (orientacyjnie) :P :P :P

Awatar użytkownika
Wojtek
-
-
Posty: 867
Rejestracja: 21 lut 2003, o 18:21

Postautor: Wojtek » 11 kwie 2003, o 13:48

Najprościej jest wejść na stronę producenta, znaleźć link najczęściej nazwany "request sample" i wypełnić obowiązkowe pola w formularzu jaki się ukaże. Niestety najczęściej należy podać dane firmy, ale mozna to zrobić w porozumieniu z jakąś zaprzyjaźnioną firmą. Przykład takiego formularza ze strony Atmela jest tutaj http://www.atmel.com/forms/Samples.asp?family_id=607

kr0lik
-
-
Posty: 5
Rejestracja: 12 kwie 2003, o 20:41
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: kr0lik » 12 kwie 2003, o 20:47

Bardzo wane jest aby nie przekroczyc sumarycznej wartosci sampli 80USD bo ci urzad celny doliczy vat, nie mowiac juz o tym ile sie paierkow nawypelniasz. Z tego co wiem to prosby o sample atmela trafiaja do polskiego przedstawiciela, ktory najpierw sie wypyta o twoja fime (sprawdzi cie) zanim cos ci wysle. Najlatwiej jest o sample z Texas Instruments( www.ti.com).
Pozdrawiam

deo$eg
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 7 kwie 2003, o 18:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontaktowanie:

Postautor: deo$eg » 14 kwie 2003, o 03:40

Witam

Również polecam próbki z TI. Juz wielokrotnie zciągałem sobie rózne saple i wszystkie dochodziły za 3 dni !!! a jesli warość przekroczyła chyba 150 $ to była dołączona fakturka z procedury celnej ale TI za wszystko płacił.Wiec warto skorzystać .


deo$eg

ADAM
-
-
Posty: 23
Rejestracja: 12 kwie 2003, o 10:55

Postautor: ADAM » 22 kwie 2003, o 14:56

CZY MUSIAŁEŚ WYPEŁNIAĆ JAKIEŚ PAPIERY (dane firmy,regon itd.)?
Ja zamówiłem sample z Microchipa owartosci 40$ i mi przepadły. Zatrzymali przesyłkę na cle, próbowali się ze mną skontaktować ale nie mieli mojego numeru telefonu (pomimo że podałem go w formularzu rejestracyjnym), szukali w Tepsie ale nie znależli bo nie korzystam z usług tej złodziejskiej firmy. Jak do nich zadzwoniłem to powiedzieli że przesyłka została zniszczona na polecenie nadawcy. Podbno microchip pokrywa cło i podatek ale trzeba wypełnić mnóstwo papierów (i zapłacić za znaczek skarbowy). W moim przypadku byłoby to trudne (fikcyjna nazwa firmy) Teraz jak zamawiam to liczę żeby nie przekroczyć wartości 22 euro, wtedy problemów niema.
Co ciekawe z Texasa przesyłka o wartości 45$ dotarła bez problemów, może dlatego że oni trochę inaczej wystawiają faktury.

Czy zauważyliści że Sensirion nie wysyła już czujników SHT11 do Polski, ciekawe dlaczego?
Opiszcie swoje doświadczenia z Nationalem i Maximem.

Awatar użytkownika
Smiga
-
-
Posty: 6
Rejestracja: 23 kwie 2003, o 23:58
Lokalizacja: pomorskie

Postautor: Smiga » 24 kwie 2003, o 00:49

Z Texas'a Ins. dostałem 2 paczki bez problemów, a z Maxim'a dostałem tylko 2 potwierdzenia e-mail'em, że przyjęli zamówienie i ... nic. Na zapytanie kiedy przyjdzie paczka odpowiedź była takim samym e-mail'em jak potwierdzenie...?

pozdrawiam
Arek

ADAM
-
-
Posty: 23
Rejestracja: 12 kwie 2003, o 10:55

Postautor: ADAM » 24 kwie 2003, o 12:59

Z MAXIMA kiedyś dostałem 2szt MAX038 a potem nic. Wtedy w formularzu podałem nazwę uczelni i adres domowy , póżniej podawałem fikcyjną nazwę firmy i nic nie przychodziło (oprócz potwierdzeń). Może w jakiś sposób sprawdzają firmę? Kiedyś znajomy zamówił na swoją firmę (prawdziwą) zestaw z pastylkami DS.. to podobno do niego dzwonili i wypytywali się (po polsku).

Gość

Postautor: Gość » 24 kwie 2003, o 14:32

National nie jest jakos chętny do wysyłania sampli... otrzymuje potwierdzenie, a zaraz potem odmowę i kontakt z dystrybutorem

Marek-48

Sample

Postautor: Marek-48 » 24 kwie 2003, o 15:25

Zamawiałem układy z TI - zawsze przychodziły. Przy zamawianiu większej ilości sztuk (w sumie kilkanaście) jako nazwę firmy najlepiej wpisać NONE lub NN wtedy niema kłopotów z cłem (przy firmie trzeba wypełniać papierki, opłacać znaczki skarbowe itp. co zajmuje sporo czasu).
Układy z Dallas'a przychodzą na mój adres domowy - zarejestrowałem się u nich jakieś 2 lata temu. Próby na nowych użytkowników kończą się niepowodzeniem - nie wiem dlaczego.
Można też zamawiać układy Analog Devices - ale tylko 2 sztuki jednorazowo. Cała operacja jest potwierdzana telefonicznie (za pierwszym razem) i trwa 6-8 tygodni. Wysyłają tylko firmom...
Paczka z TI idzie kilka dni a z Dallas'a kilka tygodni.

Gość

Postautor: Gość » 24 kwie 2003, o 16:01

jak można wiedzieć to jakie układy zamawiałeś?
Hm... Ja szukam miejsca, gdzie mógłbym dostać darmowe sample LM3886, tda7250, tea6360 lub jakichś podobnych układów innych firm...

Gość

Postautor: Gość » 24 kwie 2003, o 16:12

przy rejestracji w ti, co wpisałeś w "other"?

Gość

Postautor: Gość » 24 kwie 2003, o 17:00

w ogóle nie wiem jak zamawiać sample z ti. cały czas pojawia sie formularz "update my profile"

ADAM
-
-
Posty: 23
Rejestracja: 12 kwie 2003, o 10:55

Postautor: ADAM » 25 kwie 2003, o 11:59

Sample z Texasa przychodzą bez problemów co sprawdziłem trzykrotnie, przestyłki miały wartość: 20$, 45$ i 43$, ale nie wiem w jaki sposób zamówić (w którym miejscu na stronie www.ti.com) literaturę i katalogi na CD jeżeli w ogóle wysłają. Z Microchipa przysyłaja bez problemu - zamówiłem raz a przysłali trzy, takie same!

Gość

Postautor: Gość » 25 kwie 2003, o 17:06

ja zamowilem z texasa 3x to samo bo po pierwszym zamowieniu nic nie przychodzilo.A chyba musieli uzupelnic magazyn czy cos.Po dwoch tygodniach przyszly 3 paczki.Za friko, tylko trzeba uwazac aby nie przekroczyc kwoty ,i walnac dobry kit co do zastosowan.

ADAM
-
-
Posty: 23
Rejestracja: 12 kwie 2003, o 10:55

Postautor: ADAM » 26 kwie 2003, o 10:16

W polu OTHER ja wpisałem Europa

Gość

Postautor: Gość » 26 kwie 2003, o 12:18

ktos staral się o sample z ST Microelectronics? Są jakieś szanse?

Gość

Postautor: Gość » 27 kwie 2003, o 13:24

Co tak temat nagle zamarł?

Gość

Maxim

Postautor: Gość » 29 kwie 2003, o 14:52

:) Zamawiałem raz z Maxima przesyłkę 4 szt układów na istniejącą autentyczną dużą firmę i nie miałem z nią absolutnie żadnych problemów. Doszła bardzo szybko, poza tym dostałem katalogi.

Gość

Postautor: Gość » 30 kwie 2003, o 00:11

czy ST wysyła sample?

sprawdzilem do tej pory TI (najlepsze), Anaglog i Microchip (tez ok)
a olali mnie Atmel, National i chyba Cirrus Logic

pozdrawiam

Lukier

Awatar użytkownika
Agrest
-
-
Posty: 129
Rejestracja: 7 maja 2003, o 21:31
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Agrest » 7 maja 2003, o 22:05

jesli warość przekroczyła chyba 150 $ to była dołączona fakturka z procedury celnej ale TI za wszystko płacił.
Hmm... Ja zamówiłem w TI za 105 $ i Agencja Celna UPS właśnie poczęstowała mnie faxem z prośbą o zgodę na odprawę przesyłki. Odprawa - 2% wartości, ale nie mniej niż 65,- zł. Do tego znaczek skarbowy za 15,- zł. Nie chodzi o kasę, tylko o fakt, bo jak doliczę koszty wysyłki tych papierków i VAT za scalaki, to kwota wszystkich opłat niebezpiecznie zbliży się do wartość scalaków i "cały misterny plan..." traci cens.

Jak to zrobiłeś, że TI za wszystko zapłacił? Oprócz VAT-u oczywiście.

PozdrA

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 87 gości