Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

ADAPTER GNIAZDO HDMI-WTYK DVI GOLD

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

mariusz110896k
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 23 kwie 2011, o 17:46
Lokalizacja: Warszawa

ADAPTER GNIAZDO HDMI-WTYK DVI GOLD

Postautor: mariusz110896k » 23 kwie 2011, o 17:54

Witam wszystkim mam pytanie
Mam telewizor samsung który ma wszystko prócz wejścia USB
Poszperałem trochę w necie i znalazłem coś takiego ADAPTER GNIAZDO HDMI-WTYK DVI GOLD jest to przejście z HDMI do USB czy jakbym to kupił i zamontował działałoby????
Proszę o szybką odpowiedź z Góry dzięki:D

tu jest strona do tego adaptera
http://tanie-kupowanie.com/product-pol- ... 454ffcbfaa

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 23 kwie 2011, o 19:32

Jakie znowu USB. Gdzie Ty tam widzisz USB??

Awatar użytkownika
Agrest
-
-
Posty: 129
Rejestracja: 7 maja 2003, o 21:31
Lokalizacja: Szczecin

Re: ADAPTER GNIAZDO HDMI-WTYK DVI GOLD

Postautor: Agrest » 8 lip 2011, o 01:08

Nie będę zakładał nowego wątku, skoro jest już wątek z takim adapterem w tytule.

Czy przejściówki HDMI/DVI są dwustronne?

W laptopie mam wyjście DVI i chcę z niego przejść na HDMI w TV. A nie chciałbym, żeby się w domu okazało, że ta przejściówka działa tylko w drugą stronę: z HDMI na DVI. Panie w sklepach mówią, że na pewno będzie działać, ale z odpowiedzi na "pytania pomocnicze" wnioskuję, że nawet nie wiedzą o co pytam.

PozdrA

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: ADAPTER GNIAZDO HDMI-WTYK DVI GOLD

Postautor: pajaczek » 8 lip 2011, o 18:03

Odp nr 1. Tak naprawdę, to hdmi można by nazwać rozszerzonym dvi-d (czyli wersji cyfrowej standardu dvi). Samo dvi może przekazywać zarówno sygnał analogowy (dvi-a) jak i cyfrowy (dvi-d) (lub oba dvi-i). Standard dvi nie ma ponadto obsługi uwierzytelniania hdcp.
Przejściówka jest więc swego rodzaju adapterem złącz.

Tak więc w Twoim przypadku, wyświetlanie na tv treści z komputera (która nie jest zabezpieczona przed kopiowaniem), wszystko powinno pójść gładko - o ile masz oczywiście to złącze w wersji dvi-d lub dvi-i ;)

Odp nr 2. Kupując w sklepie, zapytaj czy działa w drugą stronę. Jeżeli otrzymasz odpowiedź twierdzącą, a z jakiegoś względu nie będzie działać, wróć do sklepu i oddaj przejściówkę z tytułu rękojmi (towar niezgodny z umową). Dobrze jakbyś miał jakiegoś świadka zakupu, w razie awantury. Możesz złożyć reklamacje na piśmie, jeśli by nie chcieli tego załatwić od ręki.

mikol
-
-
Posty: 26
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:22

Re: ADAPTER GNIAZDO HDMI-WTYK DVI GOLD

Postautor: mikol » 13 lip 2011, o 08:18

Czy przejściówki HDMI/DVI są dwustronne?

W laptopie mam wyjście DVI i chcę z niego przejść na HDMI w TV. A nie chciałbym, żeby się w domu okazało, że ta przejściówka działa tylko w drugą stronę: z HDMI na DVI. Panie w sklepach mówią, że na pewno będzie działać, ale z odpowiedzi na "pytania pomocnicze" wnioskuję, że nawet nie wiedzą o co pytam.

PozdrA
O ile się orientuję, problem z przejściówkami tego typu jest taki, że raz są z męskiego po stronie HDMI, a żeńskie po stronie DVI a raz odwrotnie. Jeśli tylko dopasujesz gniazda, wszystko powinno działać.

Awatar użytkownika
Marcin.K
-
-
Posty: 43
Rejestracja: 1 lip 2011, o 12:47

Re: ADAPTER GNIAZDO HDMI-WTYK DVI GOLD

Postautor: Marcin.K » 24 lip 2011, o 16:05

Kable i adaptery tego typu są generalnie dwukierunkowe. Jedyny problem mogą stanowić same urządzenia nimi podłączane. Niektóre mogą nie chcieć działać w określonej konfiguracji.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 143 gości