Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Odczyt temperatur z termopar K i sterowanie przekaźnikami

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

shakez
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 25 lut 2011, o 09:41
Lokalizacja: Wronki

Odczyt temperatur z termopar K i sterowanie przekaźnikami

Postautor: shakez » 25 lut 2011, o 10:34

Jako że jest to mój pierwszy post chciałbym wszystkich serdecznie przywitać.

Mam zamiar zbudować sterownik który będzie odczytywał temperaturę z 2 termopar typu K i będzie sterował dwoma przekaźnikami ssr. Sterownik ten chcę podpiąć pod komputer poprzez port USB. Jak na moje doświadczenie, wiedzę i umiejętności to wysoko postawiona poprzeczka. Dlatego też piszę ten post by się was poradzić.

Całość chcę zbudować na układzie FT4232H i dwóch MAX6675.
Pierwsze moje pytanie to czy da się połączyć te dwa układy bez użycia mikrokontrolera?
Schemat podobnego połączenia maxa do układu ft232 jest na stronie chinwah-engineering.com

Czajnik
-
-
Posty: 264
Rejestracja: 17 cze 2004, o 15:40
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Odczyt temperatur z termopar K i sterowanie przekaźnikam

Postautor: Czajnik » 7 mar 2011, o 11:53

Pierwsze moje pytanie to czy da się połączyć te dwa układy bez użycia mikrokontrolera?
Nie

Pozdrawiam
Czajnik

Awatar użytkownika
j_bravo
-
-
Posty: 189
Rejestracja: 14 wrz 2005, o 16:30
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: j_bravo » 8 mar 2011, o 13:10

Bez procka może być problem. Z prockiem będzie łatwiej nawet jeśli chodzi o soft na PC.

Awatar użytkownika
rafal.220
-
-
Posty: 1274
Rejestracja: 27 paź 2012, o 15:46

Re: Odczyt temperatur z termopar K i sterowanie przekaźnikam

Postautor: rafal.220 » 31 paź 2012, o 20:50

Pierwsze moje pytanie to czy da się połączyć te dwa układy bez użycia mikrokontrolera?
Przez USB, to może być problem, no chyba że kolega posiada swój "pomysł" , albo wykorzystał w nietypowy sposób układy logiczne których przeznaczenie jest "inne"

>Kolega pisał o dwóch termoparach typu K, a więc można to zrobić wykorzystując wejście liniowe karty dźwiękowej + zewnętrzny wzmacniacz sygnału. (zapewnienie odpowiedniej rozdzielczości pomiaru)

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 126 gości