Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Jeszcze raz CADSTAR

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Guru
-
-
Posty: 250
Rejestracja: 30 cze 2003, o 13:26
Lokalizacja: Kraków

Jeszcze raz CADSTAR

Postautor: Guru » 1 lis 2010, o 23:20

Pracowałem kiedyś w Protelu 99SE, tzw. okoliczności życiowe (potrzebowałem czegoś z licencją) zmusiły mnie do poszukania czegoś nowego i tak zacząłem pracę w Cadstar 12.0. Na początku k...wy latały częściej niż sputniki na pogodnym niebie, ale teraz już wiem ten program ma swoją filozofię z którą warto się oswoić. A płyteczki będą się robiły same :-)
Tak więc pomimo pewnych niedociągnięć - POLECAM.

Testowałem też EAGLE - oczekiwałem trochę więcej :-(

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 2 lis 2010, o 20:23

Testowałem też EAGLE - oczekiwałem trochę więcej
Twierdzisz że CadStar jest przyjemniejszy?? Czy może nie popracowałeś zbytnio na Eagle, na tyle żeby dobrze porównać.

matrix
-
-
Posty: 342
Rejestracja: 7 maja 2010, o 14:02
Lokalizacja: Sochaczew
Kontaktowanie:

Postautor: matrix » 2 lis 2010, o 21:25

w nawiązaniu do pytania kolegi wyżej odnośnie Eagle'a, ja dorzucę swoje 3gr.

nie testowałem tytułowego CadStar'a, ale po przesiadce z Autotraxa na Eagle'a na chwilę obecną nie zamierzam przesiadać się na cokolwiek innego. nawet Kickad mnie nie "urzekł".

przem188
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 29 paź 2010, o 13:07
Lokalizacja: Głuchołazy
Kontaktowanie:

Postautor: przem188 » 9 lis 2010, o 19:04

Proponuję nie porównywać profesjonalnego programu jakim jest Cadstar do chobbistycznych programów pokroju Eagla, KiCada. Możliwości Cadstara są powodem, dla których np. firma |Delphi na całym świecie i również oddział w Polsce - Kraków ( producent elektroniki pokładowej do aut) zrezygnowało z Mentor Expedition, czyli programu z najwyższej półki cenowej i klasowej.
Ostatnio zmieniony 9 lis 2010, o 21:15 przez przem188, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 9 lis 2010, o 20:34

przem188, Ja nie prosiłem o porównanie możliwości czy ceny, tylko wygody użytkowania. A tą można porównywać nawet zestawiając liczydło z superkomputerem - który wpierw musimy oprogramować ;) (zakładając oczywiście podobny zakres - skomplikowanie - wykonywanej pracy).

przem188
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 29 paź 2010, o 13:07
Lokalizacja: Głuchołazy
Kontaktowanie:

Postautor: przem188 » 9 lis 2010, o 21:30

Dobrze, skoro chodzi o wygodę to mogę coś powiedzieć, bo używałem na samym początku Eagla 3.55 ( rok czasu, ok 30-stu kilka zaprojektowanych płytek ), Mentora Padsa (kilka płytek), Protela 99 ( kilka lat - sporo projektów), OrCada 9.2.3 - ten nie przypadł do gustu - wyjątkowo nieprzyjazny a potem trochę Protela DXP i Altiuma, ten też odpadł - nie lubię przeładowanych bezsensownymi bajerami interfejsami. Obecnie już tylko Cadstar i czasami na żądanie zleceniodawcy - Design Sparks, który o lata świetlne wyprzedza prymitywnego Eagla jeżeli chodzi o funkcje, jest bezpłatny nawet dla komercyjnych projektów, bez żadnych ograniczeń, i importuje projekty i płytki Eagla.

Piszę z telefonu, przpraszam za ew. błędy i proszę o wyrozumiałość nadgorliwych moderatorów.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 112 gości