Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Prawnik specjalista w dz. rynku elektroniki poszukiwany

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

MES Mariusz
-
-
Posty: 91
Rejestracja: 17 lut 2005, o 12:02
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Prawnik specjalista w dz. rynku elektroniki poszukiwany

Postautor: MES Mariusz » 24 wrz 2010, o 14:17

Witam.

Chciałbym zaczerpnąć wiarygodnych i aktualnych informacji dotyczących rynku elektroniki: procedury nadawania certyfikatu CE, konsultacja przy jakich produktach jest to niezbędne (przykładowo nie wydaje mi się, by firmy takie jak Jabel, Nord Elektronik czy AVT dla każdego ze swych układów musiały indywidualnie dbać o nadanie im CE?), które z dyrektyw muszą być spełnione dla urządzeń bezpiecznego napięcia 12V. Niestety nie jestem pewien gdzie powinienem udać się z tego rodzaju pytaniami - gdzie znajdę prawnika fachowca, który w przeciągu jednej wizyty będzie potrafił precyzyjnie pokazać co jest mi niezbędne w celu legalnego wypuszczenia urządzenia na polski rynek. Interesują mnie również kwestie dotyczące zabezpieczenia się przed nieuczciwą konkurencją.

Jeśli ktoś posiada namiary na kompetentną osobę / biuro (najlepiej Wrocław), bardzo proszę o informację, może być na PW.

Awatar użytkownika
j_bravo
-
-
Posty: 189
Rejestracja: 14 wrz 2005, o 16:30
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: j_bravo » 25 wrz 2010, o 06:27

Oznakowanie CE jest formą deklaracji producenta, że jego wyrób spełnia wymagania wszystkich mających do niego zastosowanie dyrektyw Nowego Podejścia. O ile dyrektywy nie przewidują inaczej, oznakowanie CE jest obowiązkowe i musi być umieszczone na wyrobie, zanim zostanie on wprowadzony na rynek lub oddany do użytku.

Jeżeli chcesz sprawdzić, czy twój wyrób podlega dyrektywom Nowego Podejścia i znakowaniu CE, skorzystaj z serwisu oznaczenie-ce.pl

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 113 gości