Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

[szukam] Terminale UART RS485 klawiatura LCD w obudowie

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

MES Mariusz
-
-
Posty: 91
Rejestracja: 17 lut 2005, o 12:02
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

[szukam] Terminale UART RS485 klawiatura LCD w obudowie

Postautor: MES Mariusz » 8 kwie 2010, o 23:13

Witam.

Zastanawiam się, czy są dostępne na rynku gotowe, uniwersalne terminale UART / RS485 - wyświetlacz LCD i klawiatura w estetycznej obudowie?

Zastanawiam się, bo przypuszczam, że koszt wykonania może przewyższać koszt istniejących, gotowych rozwiązań, a estetyką i tak nie dorównamy wiodącym producentom. Choćby dlatego, że na rynku raczej nie ma obudów designem przypominających takie:

Obrazek

Da się takie coś gdzieś nabyć? / Ktoś próbował takie coś wykonać i ma doświadczenia z doborem obudowy?

Ja bardzo chętnie wykorzystałbym np takie zabawki:

Obrazek

które na aukcjach można dostać za śmieszne kwoty. Wywaliłoby się elektronikę, czujka ruchu jest dodatkowym atutem, tylko brak LCD, a dla mnie LCD jest bardzo istotne.

Jakieś inne pomysły?

Awatar użytkownika
j_bravo
-
-
Posty: 189
Rejestracja: 14 wrz 2005, o 16:30
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: j_bravo » 9 kwie 2010, o 13:41

Może wykorzystaj obudowę telefonu komórkowego ;)
Jeśli chcesz wykonać samodzielnie:
Ładne obudowy można kupić u piekarza np. Obudowa G 503 B ABS 170x112x35mm czarna+frezowanie za kilka zł.
do tego klawiatura membranowa (ja korzystam z firmy jagon ale ostatnio mają kilkudziesięciodniowe opóźnienia) ale to się opłaca od 100 sztuk.

MES Mariusz
-
-
Posty: 91
Rejestracja: 17 lut 2005, o 12:02
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: MES Mariusz » 9 kwie 2010, o 15:24

ja korzystam z firmy jagon ale ostatnio mają kilkudziesięciodniowe opóźnienia) ale to się opłaca od 100 sztuk.
Hmm, coś mi mówi, że najkorzystniej byłoby się z kimś dogadać, i zamówić większą ilość w przystępnej cenie.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 212 gości