Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Zdalne odpalanie samochodu

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

wacha
-
-
Posty: 95
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:19
Lokalizacja: biele

Zdalne odpalanie samochodu

Postautor: wacha » 19 mar 2010, o 10:22

Witam wszystkich mam zamiar zbudować moduł zdalnego odpalania samochodu i chciałbym żebyście drodzy forumowicze mi w tym pomogli bo jak karzdy doda swoje pomysły to powinno udać się zrobić coś fajnego. :604: Dodam że auto ma silnik disla. :609:

Awatar użytkownika
j_bravo
-
-
Posty: 189
Rejestracja: 14 wrz 2005, o 16:30
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: j_bravo » 19 mar 2010, o 10:59

Przede wszystkim musisz założyć czujnik biegu jałowego (czujnik położenia drążka zmiany biegów) oraz hamulca ręcznego. Sygnał odpalenia samochodu bierzesz z alternatora albo czujnika obrotów.

Awatar użytkownika
ECC88
-
-
Posty: 408
Rejestracja: 23 paź 2009, o 15:28
Lokalizacja: Köln

Postautor: ECC88 » 19 mar 2010, o 17:27

Zdalne sterowanie dwóch przekaźników (1:zapłon, 2:rozrusznik) to bardzo prosta sprawa. Ja po prostu nie rozumiem sensu takiego układu. Tak z ciekawości. Do czego to?

wacha
-
-
Posty: 95
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:19
Lokalizacja: biele

Postautor: wacha » 20 mar 2010, o 15:01

No tak te czujniki to muszą być a co byście proponowali za czujnik kiedy rozrusznik ma przestać kręcić ja myślałem o układzie czasowym bo chciałbym żeby caly proces dział się automatycznie.A chciałbym zrobić coś fajnego do autka czego inni nie mają. :622:

Awatar użytkownika
j_bravo
-
-
Posty: 189
Rejestracja: 14 wrz 2005, o 16:30
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: j_bravo » 20 mar 2010, o 16:14

Z alternatora, czujnika obrotów, albo z OBD. Albo czasówka (co nie jest zbyt eleganckie)

Awatar użytkownika
Press
-
-
Posty: 389
Rejestracja: 10 mar 2004, o 16:21
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Press » 20 mar 2010, o 18:28

Jak chcesz zrobić coś czego inni nie mają to zrób sobie komunikaty głosowe przypominające o włączeniu i gaszeniu świateł. Będzie bajer a na pewno bezpieczniejsze niż to zdalne zapalanie. Bo jak kiedyś jakiś czujnik zawiedzie i jednak zapalisz auto na biegu a co gorsza bez ręcznego to pół biedy jak wjedzie w jakiś słupek lub ścianę. Gorzej jak zawadzi o jakiegoś przechodnia...
Poza tym nie wiem jaki to samochód, ale jeśli ma immobiliser to i tak nie odpali bez kluczyka. A jeśli układ aktywujący to zabezpieczenie zostawisz w aucie to żaden ubezpieczyciel nie da Ci kasy w razie kradzieży.

wacha
-
-
Posty: 95
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:19
Lokalizacja: biele

Postautor: wacha » 20 mar 2010, o 19:42

Jak chcesz zrobić coś czego inni nie mają to zrób sobie komunikaty głosowe przypominające o włączeniu i gaszeniu świateł. Będzie bajer a na pewno bezpieczniejsze niż to zdalne zapalanie. Bo jak kiedyś jakiś czujnik zawiedzie i jednak zapalisz auto na biegu a co gorsza bez ręcznego to pół biedy jak wjedzie w jakiś słupek lub ścianę. Gorzej jak zawadzi o jakiegoś przechodnia...
Poza tym nie wiem jaki to samochód, ale jeśli ma immobiliser to i tak nie odpali bez kluczyka. A jeśli układ aktywujący to zabezpieczenie zostawisz w aucie to żaden ubezpieczyciel nie da Ci kasy w razie kradzieży.
Mam już automatyczny włącznik świateł.A dlaczego ma to być niebezpieczne? :609:
Dlaczego czasówka nie jest elegancka?

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 20 mar 2010, o 20:51

A dlaczego ma to być niebezpieczne?
A mało powodów podał Ci już Press??
Dlaczego czasówka nie jest elegancka?
A jak zapali wcześniej niż zadziała czasówka, będzie zgrzyt, jak nie zapali wcale... też źle. Poza tym czasówka wcale nie jest jakaś dużo mniej skomplikowana, więc po co kombinować?

Marian B
-
-
Posty: 192
Rejestracja: 27 sty 2008, o 16:37
Lokalizacja: Szczecinek

Postautor: Marian B » 21 mar 2010, o 18:59

Warto poczytać dział DIY tego forum, a znajdziesz tam około 10 różnych urządzonek wartych zamontowania w samochodzie.

wacha
-
-
Posty: 95
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:19
Lokalizacja: biele

Postautor: wacha » 23 mar 2010, o 14:48

Myślałem troche i z tą czacówkie to chodzi o to żeby dała impulsy trwające 2sekundy praca rozrusznika 2sekundy przerwa i 4takie pruby po 4 nieudanych prubach miało by sie to wyłączyć a żeby zgrzytu nie było to po odpaleniu(sygnał z pod lampki ładowania) czasówka była by wyłączana.Co do czujników to planuje zrobić jakiś układzik który by kontrolował poprawne działanie czujników i żeby samochód dał się uruchomić zdalnie tylko przy zamkniętych zemkach.Wjem że takie urządzenia potrafią być niebezpieczne dlatego chcę to zrobić tak żeby nie zagrarzało zbytnio.Samochód nie ma fabrycznego imobilaisera.A auto to Ford Mondeo 1,8TD. :607:

Awatar użytkownika
j_bravo
-
-
Posty: 189
Rejestracja: 14 wrz 2005, o 16:30
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: j_bravo » 24 mar 2010, o 17:01

Daj sobie spokój z czasówką. Jak nie potrafisz pobrać danych z czujników to porzuć projekt.

wacha
-
-
Posty: 95
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:19
Lokalizacja: biele

Postautor: wacha » 25 mar 2010, o 20:36

Chodzi mi o to żeby nie prubował odpalić samochodu bez końca tylko po 4 nieudanych prubach koniec oraz zeby nie kręcił w nie skończoność tylko dawać krutkie impulsy do rozruchu ok.2sekundowe to ma robić czasówka.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 152 gości