Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Konwerter TV SAT - problem przy instalacji

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

marecki
-
-
Posty: 390
Rejestracja: 4 sie 2005, o 15:48
Lokalizacja: Sandomierz
Kontaktowanie:

Konwerter TV SAT - problem przy instalacji

Postautor: marecki » 17 sty 2010, o 19:20

Witam...
Kto podpowie mi jak rozwiązać taki problem?

Po zakupie pakietu n-ki z anteną multiroom (konwerter z 4 wyjściami) było za zimno żeby manipulować przy czaszy więc podmieniłem jedynie dekodery z polsatu na n-kę. Czasza 60-tka z single konwerterem low noise.
Odbiór kryształ wszystkich programów - siła 85% jakość 74%

Po zmianie czaszy na większą tą z n-ki i zamontowanie konwertera z 4 wyjściami niestety nie ma możliwości uzyskania sygnału. Siła 82% jakość 0%. Pomagałem sobie tunerem polsatu do ustawienia satelity. Na nic.

Miałem w zestawie konwerter z 2 wyjściami - zmieniłem. Po dokładnym odszukaniu satelity (znowu pomocny dekoder polsatu) na n-ce siła 84% jakość 14%.
Programy ok ale kanały HD zrywały (pikseloza)

Jedynym wyjściem było założenie "polsatowskiego" konwertera z pojedyńczym wyjściem. Ale to za mało bo dekoder n-ki do równoległego nagrywania potrzebuje 2 kabli z konwertera plus dekoder na kartę w pokoju dziecka trzeciego kabla.

Marian B
-
-
Posty: 192
Rejestracja: 27 sty 2008, o 16:37
Lokalizacja: Szczecinek

Postautor: Marian B » 17 sty 2010, o 21:43

Pierwsza myśł, to żle ustawiona polaryzacja. Powinna być możliwość zmiany polaryzacji w tunerze, ale jeżeli takiej możliwości niema, lub są trudności, to można spróbować obrócić konwerter o 90° w zamocowaniu.

marecki
-
-
Posty: 390
Rejestracja: 4 sie 2005, o 15:48
Lokalizacja: Sandomierz
Kontaktowanie:

Postautor: marecki » 17 sty 2010, o 22:47

Gdzieś doczytałem o takim "lekkim" obróceniu konwertera w lewo bądź w prawo chociaż nie wiem czemu to ma służyć...

marecki
-
-
Posty: 390
Rejestracja: 4 sie 2005, o 15:48
Lokalizacja: Sandomierz
Kontaktowanie:

Postautor: marecki » 18 sty 2010, o 18:48

A czymś takim rozdzielę sygnał z konwertera? >>allegro <<

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 132 gości