Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

czy ktoś mi to odczyta?

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

cootek
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 15 lip 2009, o 15:37
Lokalizacja: lodz

czy ktoś mi to odczyta?

Postautor: cootek » 15 lip 2009, o 15:54

Witam!!!Mam takie małe pytanko co oznacza ten cytat:"BIT RATE :MPEG1:Wszystkie MPEG/VBR(44.1KHz). MPEG2:Wszystkie z wyjątkiem 8kbps/VBR (44.1 & 22.05 KHz)" prosil bym o wytłumaczenie bez mała jak krowie na granicy a chodzi o odczyt utworów MP3 zapisanych na karcie sd (jest problem z ich odczytem w radiu samochodowym,odbiornik przerzuca utwory DLACZEGO) dziekuje

Awatar użytkownika
piotr_go
-
-
Posty: 159
Rejestracja: 27 sie 2004, o 12:18
Lokalizacja: far far away

Postautor: piotr_go » 16 lip 2009, o 09:19

"MPEG1:Wszystkie MPEG/VBR(44.1KHz)."
MP3ki czyta z każdym bitrate ale prawdopodobnie tylko z częstotliwością 44.1KHz(choć to trochę dziwne, może to maksymalna częstotliwość ?)

"MPEG2:Wszystkie z wyjątkiem 8kbps/VBR (44.1 & 22.05 KHz)"
To możesz pominąć bo to nie odnośnie mp3, mp3ki są w mpeg1 layer3.

Sprawdź jaką te nieczytelne mają częstotliwość.
Sprawdź może jeszcze nazwy plików, może w tym jest problem?

cootek
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 15 lip 2009, o 15:37
Lokalizacja: lodz

Postautor: cootek » 16 lip 2009, o 15:30

dokladnie to chodzi mi oto ze mam mały problem z serwisem ,posiadam dwa takie same radia samoch i to jedno nie czyta mi kart sd a to drugie bez problemu ,pan z tego serwisu zgania wine na zmienny badz zbyt wysoki BIT RATE a ja jestem zielony w tym temacie i wydaje mi sie ze jedno z nich jest uszkodzone ale pan mi mowi ze wszystko jest OK co o tym myslec

Awatar użytkownika
piotr_go
-
-
Posty: 159
Rejestracja: 27 sie 2004, o 12:18
Lokalizacja: far far away

Postautor: piotr_go » 16 lip 2009, o 20:49

Ze zmiennym bit rate nie powinno być problemu, VBR znaczy zmienny bit rate (variable bit rate).
Wysoki też powinien działać, w tym fragmencie jest podane tylko że nie czyta najniższego 8kbps bit rate w MPEG2 ale to nie dotyczy plików mp3.
Pan z serwisu się po prostu wykręca, jeżeli masz możliwość to zademonstruj mu że jedno radio działa a drugie nie albo po prostu zmień serwis. Hehe, albo wyślij z tym radiem kogoś groźnie wyglądającego, zaraz zmięknie.

cootek
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 15 lip 2009, o 15:37
Lokalizacja: lodz

Postautor: cootek » 17 lip 2009, o 15:52

Wielkie dzieki za pomoc!!! Pokazywalem juz mu te radyjka a on na to :"wina jest żle zaprogramowanego PROCESORA w tym które czyta i dlatego czyta"i wychodzi na to ze to działajace prawidłowo jest Z E P S U T E !!!<jaja> myśle że firma ma poważną wtope z tymi radiami i broni sie jak może przed serwisem czyli dokładaniem do interesu dlatego zbywają takich laików pojeciem stały i zmienny bit reat im więcej klientów odpusci tym lepiej dla prezesa

Awatar użytkownika
piotr_go
-
-
Posty: 159
Rejestracja: 27 sie 2004, o 12:18
Lokalizacja: far far away

Postautor: piotr_go » 17 lip 2009, o 17:00

Hehehe, głupszego wytłumaczenia nie słyszałem, działa bo zepsute. Teraz niech ci pan zepsuje to drugie i obydwa będą grały :D
Można wiedzieć jakiej firmy to radio? To jakiś autoryzowany serwis czy taki w markecie?

cootek
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 15 lip 2009, o 15:37
Lokalizacja: lodz

Postautor: cootek » 17 lip 2009, o 17:41

Radia nie sa renomowanej firmy, PEIYING sie nazywają, serwis firmy LECHPOL z GARWOLINA gorąco nie polecam dobry pomysł z tym zepsuciem pozdro

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 58 gości