Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Autoalarm - czułość pilota

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

marecki
-
-
Posty: 390
Rejestracja: 4 sie 2005, o 15:48
Lokalizacja: Sandomierz
Kontaktowanie:

Autoalarm - czułość pilota

Postautor: marecki » 20 maja 2009, o 19:00

Witam...
Mam pytanie, a może ktoś już spotkał się z takim problemem. Mały zasięg pilotów (2 szt) przy autoalarmie. Wymieniłem baterie w pilocie, antenka od centralki umieszczona pod uszczelką przedniego słupka. Wcześniej leżała wewnątrz - pod deską rozdzielczą.
Pod blokiem w obecności innych samochodów problem z rozbrojeniem alarmu nawet przystawiając pilota do drzwi, na innych np. parkingach trochę lepiej - zasięg kilka metrów.

Czego to może być wina?

kamil22011
-
-
Posty: 8
Rejestracja: 19 wrz 2005, o 22:44
Lokalizacja: Piastów
Kontaktowanie:

Postautor: kamil22011 » 21 maja 2009, o 23:52

Witam,

Może rzeczywiście miejsce w którym zamocowana jest teraz antenka jest złe. jeżeli to nie wina baterii bo zostały wymienione a po drugie jeżeli piloty się nie odstroiły od danej nośnej to w zasadzie tylko miejsce zamocowania antenki będzie problemem. Co do odstrojenia pilotów musiałbyś udać się do jakiegoś punktu gdzie specjalnym miernikiem zbadają nośną pilota. W serwisach systemów alarmowych powinni mieć coś takiego.

marecki
-
-
Posty: 390
Rejestracja: 4 sie 2005, o 15:48
Lokalizacja: Sandomierz
Kontaktowanie:

Postautor: marecki » 23 maja 2009, o 07:30

Co do odstrojenia pilotów musiałbyś udać się do jakiegoś punktu gdzie specjalnym miernikiem zbadają nośną pilota.
Jeżeli koszt takiego zabiegu miałby być równowarty cenie nowego alarmu to chyba rachunek jest prosty :611:

Myślałem jeszcze o podpięciu antenki pod wewnętrzną żyłę anteny samochodowej tak, by wyprowadzić sygnał poza karoserię samochodu.
Tylko nie wiem czy nie pokopię to nic z elektroniką.

Awatar użytkownika
Medicus
-
-
Posty: 316
Rejestracja: 9 paź 2007, o 22:31
Lokalizacja: Londyn

Postautor: Medicus » 24 maja 2009, o 19:48

Bateria baterii nie równa, to że nowa wcale nie znaczy że dobra, ale to tylko dygresja...
Ja mam alarm chiński i pilot mi działa do 500 metrów tak słownie pięćset metrów bo chińczycy mają w głębokim poszanowaniu wszystkie tepasma, podziały częstotliwości i całe te sprawy i robią to na 30MHz czyli jak sprawdzono to częstotliwość która najlepiej rozchodzi się w powietrzu, jak masz pilota fabrycznego to masz 430MHz i już z teorii masz mniejszy zasięg proporcjonalnie do wzrostu częstotliwości, a jak w pobliżu pracują inne urzązenia w tym paśmie to masz problem jak piszesz.
Tylko zwiększenie mocy nadajnika coś da, czyli podrasowanie pilota.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 201 gości