Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Szukam dobrej książki do Teorii Pola Elektromagnetycznego

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Darlington
-
-
Posty: 574
Rejestracja: 12 lis 2007, o 18:18
Lokalizacja: stąd!

Szukam dobrej książki do Teorii Pola Elektromagnetycznego

Postautor: Darlington » 6 maja 2009, o 16:46

Jak w temacie, książka musi być na poziomie akademickim, ale jednocześnie łatwa do zrozumienia, napisana po ludzku a nie tylko dla profesorów.

szy
-
-
Posty: 41
Rejestracja: 11 maja 2003, o 11:17

Postautor: szy » 8 maja 2009, o 18:48

Najlepiej to udaj się do biblioteki matematyczno-fizycznej i poszukaj coś dla siebie.Ja mogę polecić Tobie nieśmiertelny skrypt Maksymiliana Piłata -ELEKTRODYNAMIKA ale nie wiem na jakim poziomie wiedzy matematycznej jesteś.Możesz mieć problemy ale z drugiej strony skrypt napisany jest przystępnie. :629:

Awatar użytkownika
areczkas
-
-
Posty: 338
Rejestracja: 2 mar 2004, o 13:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

hej

Postautor: areczkas » 13 maja 2009, o 14:40

witaj

niestety na rynku nie ma za wiele książek dotyczących teorii pola elektromagnetycznego. Proponuje sięgnąć po książkę Pana Szóstka FALE I ANTENY. Jest to chyba jedyna na rynku pozycja kompleksowo opisująca teorię pola jak również przekrój anten ( chociaż co do tej części mam zastrzeżenia).
Podana przeze mnie książka niestety nie jest łątwą pozycją ale jeśli chodzi o teorię pola to inaczej o niej pisać jest po prostu trudno. Jeśli będziesz miał jakieś konkretne zagadnienie to daj znać- tak się składa, że mam sporo materiałów dotyczących EM oraz Anten więc mogę służyć wyjaśnieniami oraz dodaktowymi w miarę jasnymi materiałami.

Pozdrawiam vy73;)

Awatar użytkownika
Darlington
-
-
Posty: 574
Rejestracja: 12 lis 2007, o 18:18
Lokalizacja: stąd!

Postautor: Darlington » 13 maja 2009, o 14:43

Heh mam problem nawet z równaniami Maxwella....

Awatar użytkownika
areczkas
-
-
Posty: 338
Rejestracja: 2 mar 2004, o 13:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: areczkas » 13 maja 2009, o 17:43

niestety ale innych wartych wymienienia książek nie znam;). Może podaj zagadnienie jakie Ciebie interesuję to postaram się coś poszukać w przystępnej formie, bądź sam postaram się wyjaśnić...

Pozdrawiam yv73

Awatar użytkownika
Darlington
-
-
Posty: 574
Rejestracja: 12 lis 2007, o 18:18
Lokalizacja: stąd!

Postautor: Darlington » 5 sie 2009, o 14:02

Właśnie zacząłem czytać "Feynmana wykłady z fizyki. Elektrycznosc i magnetyzm, elektrodynamika" i w miarę zrozumiałem podstawowe pojęcia (strumień, rotacja) o których nie miałęm pojęcia przez cały semestr, jednak szukam czegoś jeszcze bardziej przystępnego, czegoś a'la "Elektronika łatwiejsza niż przypuszczasz" Dietera Nuhrmanna, tylko, że nie o elektronice, a o teorii pola elektromagetycznego.

Proszę o pomoc. Kompletnie leżę z tego przedmiotu...

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości