Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Jak skopiować CDP68HC68T1

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Fx1000
-
-
Posty: 13
Rejestracja: 13 maja 2004, o 20:48
Lokalizacja: K-lin

Jak skopiować CDP68HC68T1

Postautor: Fx1000 » 17 kwie 2009, o 17:03

Witam mam pytanie czy ktoś zajmował się tą pamięciom z zegarem i kalendarzem komunikacja SPI chciałbym skopiować zawartość RAMu ze sprawnego do uszkodzonego urządzenia uszkodzenie nastąpiło po rozładowaniu baterii z góry dziękuję za zainteresowanie

Awatar użytkownika
Medicus
-
-
Posty: 316
Rejestracja: 9 paź 2007, o 22:31
Lokalizacja: Londyn

Postautor: Medicus » 18 kwie 2009, o 00:10

Coś mi tu nie gra,
zawartość RAMu zawsze jest kasowana po odłączeniu zasilania,
przy starcie uP z nowej baterii jej zawartość powinno się wyedytować dostępnmymi przyciskami funkcyjnymi i sprowadza się to wyłacznie do ustawienia zegarka,
reszta w Motkach jest zaszyta we fleszu, a tego e nich nie ruszysz, są doskonale zabezpieczone przed zczytaniem czegokolwiek

Fx1000
-
-
Posty: 13
Rejestracja: 13 maja 2004, o 20:48
Lokalizacja: K-lin

Postautor: Fx1000 » 18 kwie 2009, o 10:02

Tyle to i ja wiem, ale to urządzenie niema wyświetlacza a nawet klawiatury zegar i kalendarz prawdo podobnie nie jest wykorzystywany chodzi mi głównie o zawartość pamięci RAM bez tego nie funkcjonuje port komunikacyjny RS

ar
-
-
Posty: 56
Rejestracja: 30 maja 2007, o 19:44
Lokalizacja: poznań

Postautor: ar » 18 kwie 2009, o 21:05

Nie napisałeś jakiego typu jest uszkodzenie. Jeżeli dobrze rozumiem, to w dobrym urządzeniu zapis do pamięci (zegara) następuje w chwili startu lub zmiany nastaw i jest dokonywany przez procesor. W uszkodzonym, jak chcesz dokonać zapisu? Sama pamieć (zegar) są urządzeniami zewnętrznymi w stosunku do procesora i ich samoistna praca jest raczej niemożliwa. Wygląda to raczej na błąd programu lub procesora, bo to on (procesor) wykorzystuje RAM a nie odwrotnie
Podgląd zapisywanych wartości myślę że jest możliwy przez monitorowanie magistrali.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 19 kwie 2009, o 00:55

Mnie za to zastanawia co miała by dać taka operacja.. tzn. kopiowanie RAM.
Wygląda to raczej na błąd programu lub procesora,
lub samej pamięci (bądź magistrali), powodujące przekłamanie jakiejś komórki.

Awatar użytkownika
Medicus
-
-
Posty: 316
Rejestracja: 9 paź 2007, o 22:31
Lokalizacja: Londyn

Postautor: Medicus » 19 kwie 2009, o 08:41

Tu masz odpowiedź:

Kod: Zaznacz cały

The T1
(z koncówką oznaczenia T1)

Kod: Zaznacz cały

has a programmable output which can provide one of seven outputs for use elsewhere in the system
Piszesz a raczej pogrywasz:
Tyle to i ja wiem, ale to urządzenie niema wyświetlacza a nawet klawiatury zegar i kalendarz prawdo podobnie nie jest wykorzystywany chodzi mi głównie o zawartość pamięci RAM bez tego nie funkcjonuje port komunikacyjny RS
Proszę, sam początek noty, jak nie wykorzystuje daty i czasu to co robi ?
może szpieguje ??

Kod: Zaznacz cały

The CDP68HC68T1 Real-Time Clock provides a time/calendar function, a 32 byte static RAM, and a 3 wire Serial Peripheral Interface (SPI Bus). The primary function of the clock is to divide down a frequency input that can be supplied by the on-board oscillator in conjunction with an external crystal or by an external clock source. The internal oscillator can operate with a 32kHz, 1MHz, 2MHz, or 4MHz crystal. An external clock source with a 32kHz, 1MHz, 2MHz, 4MHz, 50Hz or 60Hz frequency can be used to drive the CDP68HC68T1. The time registers hold seconds, minutes, and hours, while the calendar registers hold day-of-week, date, month, and year information. The data is stored in BCD format. In addition, 12 or 24 hour operation can be selected. In 12 hour mode, an AM/PM indicator is provided.
ja tu i owszem, widzę SPI bus, ale skąd przyszło ci do głowy że to to ma obsługiwać RS232 ?? chyba raczej napewno nie w 32-bitowym ramie zaszyto protokół RS, przynajmniej ja tak uważam, a ty myśl sobie jak chcesz

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 172 gości