Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

PROJEKT-ZEGAR NA PCF 8583P I NA LCD

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

sajmonnn86
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 16 sty 2009, o 14:22
Lokalizacja: Mogilno

PROJEKT-ZEGAR NA PCF 8583P I NA LCD

Postautor: sajmonnn86 » 16 sty 2009, o 14:25

Witam.

Jestem studentem 3 roku informatyki...mam do wykonania projekt na TECHNIKE MIKROPROCESROWA...temat pracy "ZEGAR PCF 8583P i LCD"
Mam do dyspozycji układ ADuC842...
Szczerze nie mam pojęcia jak to zrobic...ma ktos taki program...albo czy ktos umie takie cos zrobic...

RATUJCIE...mam z tego przedmiotu projekt...i jesli nie zrobie tego zegara nie dostane zaliczenia.

POTRZEBUJE WASZEJ POMOOCY!!

K_o_n_r_a_d
-
-
Posty: 58
Rejestracja: 30 lip 2005, o 00:36
Lokalizacja: Lublin

Postautor: K_o_n_r_a_d » 16 sty 2009, o 16:46

Jesteś na informatyce, więc z programowaniem nie masz problemów, skoro miałeś taki przedmiot to na pewno wiesz co to jest I2C (a nawet jak nie wiesz to w googlach znajdziesz duuuużo o tym).
PCF8583 jest chyba najpopularniejszym RTC jaki jest dostępny w Polsce, więc też nie będzie problemu a dodatkowo jest banalny w obsłudze.
LCD nie wiem jaki więc zakładam, że również popularny np. 2x16 - mnóstwo przykładów w internecie.

Z czym konkretnie masz problem? Nie wiesz jak zacząć? Po pierwsze ściągnij noty do RTC i do mikrokontrolera. Nie wiem czy masz układ połaczony i gotowy do użycia czy sam masz zrobić. Zaprogramuj coś, uruchom cokolwiek a później już pójdzie łatwo - projekt jest bardzo prosty.

ar
-
-
Posty: 56
Rejestracja: 30 maja 2007, o 19:44
Lokalizacja: poznań

Postautor: ar » 16 sty 2009, o 18:31

Trochę mało danych by pomóc. Masz do tego jakąś płytkę, czy wszystko jest do zrobienia od początku. Tego nie napisałeś, a jest bardzo istotne. Nie napisałeś też w czym masz napisać program.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 246 gości