Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Prośba o pomoc w wyborze mikrokontrolera

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

StanislawS
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 9 sty 2009, o 09:34
Lokalizacja: Warszawa

Prośba o pomoc w wyborze mikrokontrolera

Postautor: StanislawS » 9 sty 2009, o 09:52

Witam Panów,
Potrzebuje porady co do mikrokontrolera. Planuję zrobić proste urządzenie do sterowania przełącznikiem matrycowym VGA 4x4 poprzez port rs-232 na podstawie stanów wielostrefowego wzmacniacza Russound. Wzmacniacz aktywuje 12V dla każdej aktywnej strefy, wiec potrzebuje proste urządzenie które będzie monitorować 4 wejścia na okoliczność pojawienia się 12V i na tej podstawie wysyłała odpowiednie komendy przez port rs-232. Osobiście ostatni raz bawiłem się mikrokontrolerami jakies 20 lat temu wiec nie bardzo siedze w temacie jaką kość wybrać. Dalej zakładam że już jakoś pójdzie.
Pozdrawiam i z góry dziekuje,
Stanislaw

K_o_n_r_a_d
-
-
Posty: 58
Rejestracja: 30 lip 2005, o 00:36
Lokalizacja: Lublin

Postautor: K_o_n_r_a_d » 9 sty 2009, o 13:07

4 wejścia + rs232 czyli praktycznie każdy mikrokontroler, mający tyle nóżek i najlepiej sprzętowy UART.
Czy to PIC, czy AVR, czy jeszcze coś innego nie ma znaczenia. Abyś tylko potrafił zaprogramować.

Polecam AVRa, programator (jesli nie masz) wystarczy kilka kabelków podłączonych do LPT, program w Bascomie można napisać bardzo szybko.

StanislawS
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 9 sty 2009, o 09:34
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: StanislawS » 9 sty 2009, o 19:31

Dzięki za info. Myślałem o ATMEGA48. Zakładam ze trochę to mi zajmie ale cały projekt ma na celu przypomnienie dawnych wiadomości.
Pozdrowienia

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 130 gości