Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Darmowe oprogramowanie.

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
almatea
-
-
Posty: 240
Rejestracja: 12 gru 2003, o 17:02
Lokalizacja: Brzeszcze
Kontaktowanie:

Darmowe oprogramowanie.

Postautor: almatea » 29 wrz 2008, o 21:20

Witam serdecznie,

od kliku dnie tworzę spis darmowego oprogramowania związanego z elektroniką, automatyką, programowaniem procesorów i nie tylko, które można by wykorzystać komercyjnie. Wiem, że ogólnie chodzi przeświadczenie - darmowe -> nic nie warte, ale czasem tak niewiele potrzeba. Do tego dodać należy fakt, że ceny licencjonowanych programów spędzają sen z powiek. Więc może ktos spotkął się z jakimś darmowym, godnym uwagi programem? Na samym poczatku pytanie - Czy Easy (Auto?) Trax jest już na dzień dzisiejszy oprogramowaniem freeware'owym? Ja zacznę od kilku pozycji:

1. Visual Studio, Web, SQL Server -> Express. Często (zanim dostałem płatne wersje) korzystałem komercyjnie z tych własnie narzędzi. Mają swoje ograniczenia, ale zrobić w nich można naprawdę dużo.
Na stronach Schneidera znalazłem:
2. Ecodial v 3.38 - program do projektowania sieci.
3. Prisma Plus Design v 2.0 - wspomaganie projektowania i wyceny rozdzielnic niskiego napięcia
4. Zelio Logic2 - de facto również darmowy program do sterowników Zelio Logic.

Pozdrawiam

P.S. Jeśli moderator nie przegoni mnie teraz, to przy okazji poproszę o jakiś głosik na tą młodą damę w konkursie Bobovity :) Wystarczy kliknąć na link i zagłosować.

Bobovita :)

Awatar użytkownika
piotr_go
-
-
Posty: 159
Rejestracja: 27 sie 2004, o 12:18
Lokalizacja: far far away

Postautor: piotr_go » 30 wrz 2008, o 08:40

GCC - chyba wiadomo, kompilator głównie C pod różne procki
GIMP - do "podrasowywania" zdjęć płytek i kabelków przed pochwaleniem się innym :D

Darmowe ale do zastosowań niekomercyjnych też mogą być?
Jak tak to:
Eagle - schematy, pcb
Borland C++ Builder - 6ka była dostępna, nie wiem jak teraz

Awatar użytkownika
Lucas286
-
-
Posty: 86
Rejestracja: 13 paź 2004, o 13:12
Lokalizacja: Pomorze

Postautor: Lucas286 » 1 paź 2008, o 14:42

Turbo Delphi
Turbo C++
Turbo C#

produkcji CodeGear

Wersje Standard darmowe nawet do zastosowań komercyjnych. Potężna narzędzia, niejeden duży program napisałem w tym.

Pozdrawiam

PS. Tak wogóle to bardzo dobry pomysł z tym spisem darmowego oprogramowania do zastosowań komercyjnych :610:

Awatar użytkownika
almatea
-
-
Posty: 240
Rejestracja: 12 gru 2003, o 17:02
Lokalizacja: Brzeszcze
Kontaktowanie:

Postautor: almatea » 1 paź 2008, o 21:16

Dziękuję za kilka dodatkowych pozycji.

Aktualnie przeglądam oprogramowanie, które można znaleźć na stronie tech-systems-labs . Niby nic wielkiego, ale jest tam kilka darmowych programów, zwłaszcza do obliczeń np. Dynamic`Schem.

Pozdrawiam

MDz
-
-
Posty: 365
Rejestracja: 29 mar 2003, o 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: MDz » 1 paź 2008, o 22:34

LTspice/SwitcherCAD III
http://www.linear.com/designtools/software/#Spice

Darmowa implementacja Spice-a sygnowana przez Linear Technologies.
Dedykowana przede wszystkim do obliczeń przetwornic DC/DC LT co jednak zupełnie nie przeszkadza w wykorzystaniu LTSpice-a do symulacji 'ogólnoelektronicznych'.

Do wad zaliczyłbym trochę upierdliwy (sorry, to słowo najlepiej oddaje istotę rzeczy) interfejs graficzny. Niemniej, można się do niego przyzwyczaić, a w odróżnieniu o licznych wersji 'demo' czy 'trial', LTSpice nie nakłada żadnych ograniczeń czasowych ani sztucznych limitów na wielkość projektu, import lub tworzenie własnych bibliotek , itp... Postprocesor graficzny również oceniam jako sensowny.

--
MDz

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 126 gości