Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Elektronika i Telekomunikacja na Politechnice

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

elektronikopo
-
-
Posty: 160
Rejestracja: 8 lis 2007, o 22:59
Lokalizacja: Poznań

Elektronika i Telekomunikacja na Politechnice

Postautor: elektronikopo » 22 cze 2008, o 17:17

Wybieram się na ten kierunek na Politechnike Opolską , Wrocłaską i Śląską. Zdawalem mtature z matematyki podst 80% , angielskiego pods ok 50% i polskiego podst ok 40%. Może mi ktoś jakie sa progi punktowe na te kierunki oraz liczbe kandydatów z tamtego roku , którzy się dostali wraz z punktami , które mieli. Prosze podać , bo nigdzie nie umiem tego znaleźć. Prosze podać co biorą pod uwgę na kzdjej z uczelni oraz jak przeliczją punkty. Co powiecie o tym kierunku ? Prosze poiwedziec na ktore z uczelni bym sie dostal z moją matura.

RcTomek
-
-
Posty: 357
Rejestracja: 18 lip 2005, o 17:28
Lokalizacja: Głogów / Wrocław

Postautor: RcTomek » 22 cze 2008, o 19:02

Na PWr ilość procentów = ilość punktów dla przedmiotów takich jak matematyka i fizyka. W przypadku matematyki i (lub) fizyki rozszerzonej ilość punktów matury rozszerzonej mnożymy przez 2.5.
Jeżeli chodzi o język polski i obcy, punkty (procenty) mnożymy przez 0.1.
Wygląda to mniej więcej tak:
Wynik = Mp + Fp + 0.1jpol + 0.1jobc
lub
Wynik = 2.5Mr + 2.5Fr + 0.1jpol + 0.1jobc

Awatar użytkownika
Darlington
-
-
Posty: 574
Rejestracja: 12 lis 2007, o 18:18
Lokalizacja: stąd!

Postautor: Darlington » 23 cze 2008, o 09:55

Są jakieś progi na PWr na EiT albo Elektrotechnikę czy biorą każdego jak leci?

mklekowska
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 5 cze 2008, o 22:37
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: mklekowska » 23 cze 2008, o 13:53

Na politechnice śląskiej, na EiT jest wysoki poziom. Wiem, bo kończę teraz III rok i zdarzyłam się zapoznać z wymaganiami kadry ;) Przy mojej rekrutacji głównie liczył sie wynik z matury rozszerzonej, ale nie wiem jak jest w tym roku, myślę, że podobnie. życzę powodzenia. Aha i polecam jeszcze Wrocław. Nad Opolem zastanawiałabym się.

RcTomek
-
-
Posty: 357
Rejestracja: 18 lip 2005, o 17:28
Lokalizacja: Głogów / Wrocław

Postautor: RcTomek » 23 cze 2008, o 17:12

Są jakieś progi na PWr na EiT albo Elektrotechnikę czy biorą każdego jak leci?
Według informatora 2007/2008 na EiT potrzeba było 61.3 punktu, a na elektrotechnikę brali jak leciało. Z tego co wiem, w tym roku progi mogą być wyższe.
Ostatnio zmieniony 24 cze 2008, o 13:26 przez RcTomek, łącznie zmieniany 1 raz.

elektronikopo
-
-
Posty: 160
Rejestracja: 8 lis 2007, o 22:59
Lokalizacja: Poznań

Postautor: elektronikopo » 24 cze 2008, o 12:53

A czy z matura z matematyki podst 80% dostałbym się na kierunek EiT na wydziały AEiI , MF i Ele na PŚ. Na ktory wydzial najłatwiej się dostać ? Czym te kierunki na tych wydzialach się rożnią? Ile trzeba mieć punktow żeby sie dostać ?

mklekowska
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 5 cze 2008, o 22:37
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: mklekowska » 24 cze 2008, o 23:05

Wszystko zależy jaki będzie poziom tegorocznej matury z matematyki. Niestety z roku na rok przychodzą studenci z niższymi wynikami i uczelnia musi przeprowadzać we wrzesniu "douczanie" świeżo upieczonych studentów. Na niektore kierunki na PŚ wystarcza podstawa, ale na AEiI tak jak jest napisane w informacjach na stronie wydziału liczy się rozszerzenie, gdyż stosowany jest wzór w=0.4p+0.6 r p--podstawa a r---rozszerzenie czyli jak zdawałes tylko podstawe to masz 0 puntkow z rozszerzenia. No ale tak jak mówiłam, wszystko zależy od tegorocznego poziomu. Powodzenia

elektronikopo
-
-
Posty: 160
Rejestracja: 8 lis 2007, o 22:59
Lokalizacja: Poznań

Postautor: elektronikopo » 25 cze 2008, o 08:00

A na jakie kierunki wystarczy podstawa? Czyli mam małe szanse , żeby sie dostać na EiT na wydział AEiI na PŚ? Z czego co wiem to EIT jest na 3 wydziałach PŚ. Czym rozni sie ten kierunek na tych wydzialach? Na którym miałbym największe prawdopodobienstwo ze sie dostane z moją matura czyli 80% podst matma ? Czym miałby,m szansze się dostać na AEiI ? Jeszcze mam pytanie czy dokumnety na PŚ mozna przesyłać drogą elektroniczna?

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 25 cze 2008, o 11:38

To czy można wysłać drogą elektroniczną to chyba nejpewniej dowiesz się w dziale nauczania (rekrutacji) konkretnej uczelni.

A co do poziomu... czasem nie sztuka się dostać... tylko utrzymać.

elektronikopo
-
-
Posty: 160
Rejestracja: 8 lis 2007, o 22:59
Lokalizacja: Poznań

Postautor: elektronikopo » 25 cze 2008, o 12:44

Co do Politechniki Śląskiej to już wiem , że trzeba dokumenty dostarczyć osobiście. Rozumiem Cie Jak juz się dostane to postram się utrzymać ale najpierw trzeba się dostać. Moze ktoś mi powiedziec czy dostne sie z moją matura na AEiI kierunek EiT. Jakby co prosze zaproponować inny wydzial lub kierunek gdzie bym sie dostał.

dnitek
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 25 cze 2008, o 14:07
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: dnitek » 25 cze 2008, o 14:13

A czym się różni EiT na wydziale "Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki", a na "Wydziale Eletrycznym" ??? Na tym drugim jest więcej miejsc - czy to oznacza że jest tam lepszy poziom, ciekawiej ? Jedynie co mnie martwi to tylko dwie specjalności

elektronikopo
-
-
Posty: 160
Rejestracja: 8 lis 2007, o 22:59
Lokalizacja: Poznań

Postautor: elektronikopo » 25 cze 2008, o 18:46

Mi sie wydaje że większy poziom jest wydziale Autoamtyki , Elektroniki i Informatyki , bo w tamtym roku próg był 41 a Na Elektryczny 30. Możesz mi powiedzieć jakei są specjalizacje na wydziale Elektrycznym bo nigdzie nei moge znaleźć?

dnitek
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 25 cze 2008, o 14:07
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: dnitek » 26 cze 2008, o 13:15

Tylko na wydziale elektrycznym są magisterskie dzienne a na automatyki elektroniki i informatyki jedynie inżynierskie...

Specjalności na elektrycznym nie jest za wiele: Optoelektronika i technika światłowodowa. Chyba tylko te... W porównaniu do poznania czy krakowa mało.

A czym się w ogóle różni EiT na wydziale Automatyki a na wydziale Elektrycznym?
Wiem że na Automatyki Elektroniki i Informatyki studia stacjonarne na tym kierunku realizowane są tylko 1 stopnia. A co z magistrem? Uruchomią stacjonarne 2 stopnia czy jak mi się zachce dokształcać to będę zmuszony iść na płatne?

elektronikopo
-
-
Posty: 160
Rejestracja: 8 lis 2007, o 22:59
Lokalizacja: Poznań

Postautor: elektronikopo » 26 cze 2008, o 17:13

Czyli lepiej iść na wydział Autoamtyki , Elektroniki i Informatyki , bo kończe sie nadaniem tytulu inzyneira. A te specjalizacje na Elektrycznym nie przychodzą mi do gustu. Ale nie wiesze , że po wydziale AEiI nie ma studniów do nadania tytulu magistra oczywiscie na tej samej uczelni. Chcem iść włąsnie na ten wydział , ale boję się , że się nie dostanę bo zdawałem matematyke podst ok 80% i język obcy 50% , a żeby sie dostać trzeba mieć 41 punkty. Włąsnie na tym wydziale są specjalizacje , ktore mi pasują. A co powiecie o Politechnice Wrocławskiej kierunek EiT na wydziale Elektronicznym.

Awatar użytkownika
Darlington
-
-
Posty: 574
Rejestracja: 12 lis 2007, o 18:18
Lokalizacja: stąd!

Postautor: Darlington » 27 cze 2008, o 23:14

Proszę o wypowiedzi na temat kierunków:
1) Elektrotechnika
2) Elektronika i Telekomunikacja
na Politechnice Poznańskiej bo tam chcę iść ale waham się między tymi dwoma kierunkami, jestem po technikum elektronicznym.

elektronikopo
-
-
Posty: 160
Rejestracja: 8 lis 2007, o 22:59
Lokalizacja: Poznań

Postautor: elektronikopo » 28 cze 2008, o 08:12

Ja Też prosze o opinie na temat tych kierunków , bo nie wiem ktory wybrać. Co sadzicie o Politechnice Wrocławskiej ?

Edit, dodano po jakimś czasie:

Co powiecie o kierunku EiT i teleinformatyka na Politechnice Wrocławskiej ? Prosze studentów tych kierunków opisać swoje odczucia . Co powiecie o politechnice opolskiej?
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2008, o 21:34 przez elektronikopo, łącznie zmieniany 1 raz.

szynks1
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 28 lip 2008, o 08:18
Lokalizacja: Goleniów

Postautor: szynks1 » 28 lip 2008, o 15:58

ja dostałem się na EiT na PP i trochę się obawiam czy dam radę, tyle się naczytałem że to taki trudny kierunek. Dostałem się też na inżynierię produkcji na PW i słyszałem że tam latwiej, ale bardziej interesuje mnie to pierwsze, co sądzicie gdzie iść? Już muszę zdecydować!

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 28 lip 2008, o 21:39

Tam gdzie Cie bardziej interesuje kierunek, a wazniejsze, gdzie jest mało fachowców w branży... inaczej mówiąc gdzie dobrze można zarobic. Łatwiej trudniej... rzecz względna.

lonerpl
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 10 sie 2008, o 16:29
Lokalizacja: gliwice

Postautor: lonerpl » 10 sie 2008, o 18:08

mam pytanie
na czym polegaja roznice miedzy kierunkiem Elektronika i Telekomunikacja na wydziale Elektrycznym a na wydziale Automatyki, Elektroniki i i Informatyki, kierunki nazywaja sie identycznie

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 81 gości