Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

detektor ruchu z czasem

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

ziemko1
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 10 kwie 2008, o 16:38
Lokalizacja: Lubaczow

detektor ruchu z czasem

Postautor: ziemko1 » 10 kwie 2008, o 16:49

Mam pytanie bo nie wiem nawet jak cos takiego szukac i czy coś takiego jest?..

chodzi mi o detektor ruchu z zegarem który pokaże mi o której godzinie zostanie włączony zasięg czujnika do 5m no i najważniejsze jest to by nie powtórzył tej czynności do czasu zresetowania urządzenia sedno całej sprawy to takie ze musi byc to na baterie ponieważ będzie to oddalone od budynków

Jeżeli ktoś wie jak zrobic cos lub są takie urządzenia proszę o odpowiedz lub propozycję chętnie kupię!!

Awatar użytkownika
piterino_16
-
-
Posty: 400
Rejestracja: 26 paź 2005, o 21:20
Lokalizacja: Inowrocław
Kontaktowanie:

Postautor: piterino_16 » 11 kwie 2008, o 15:50

pierwsza sprawa-nie ten dział. Druga to Twój problem. A więc potrzebować będziesz czujnik i jakiś dodatkowy układ, który zarejestruje sygnał otrzymany z czujnika. Widzę to tak...zamontować musisz czujkę w odpowiednim miejscu. Czujnik odbierze sygnał(ktos wejdzie do pomieszczenia) i wyśle go(kablem bądź bezprzewodowo) do miejsca gdzie zlokalizowany będzie jakiś "punkt kontrolny". Sygnaly odbierał będzie układ zbudowany na podstawie mikrokontroleka, który będzie rejestrował czas a nawet datę odebrania sygnału. Oczywiście napisać będziesz musiał odpowiedni program. To rozwiązanie typowo teoretyczne. Taka luźna myśl. Nie jestem geniuszem z mikroprocków więc w wypowiedzie mogą znaleźć się błędy. O realizację praktyczną i ewentualne poprawienie moich błędów proszę bardziej doświadczonych kolegów.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 105 gości