Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Technologia produkcji PCB

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

michalko12
-
-
Posty: 10
Rejestracja: 5 lut 2006, o 20:05
Lokalizacja: Warszawa

Technologia produkcji PCB

Postautor: michalko12 » 17 sty 2008, o 12:34

Witam
Czytałem artykuł odnośnie Armputera, w drugiej części pan Piotr Z. zachwycał się firmą produkującą PCB. Technologia produkcji PCB to temat rzeka, zwłaszcza jeśli chodzi o płytki wielowarstwowe. Terminologii i zasad jest tyle że głowa boli.
Dziwię się ża na łamach EP nie powstały do tej pory żadne artykuły dotyczące tego tematu, a jest to temat na kilka numerów. Przecież PCB to podstawa każdego urządzenia i tego prostego i tego bardzo złożonego.

dste5
-
-
Posty: 23
Rejestracja: 2 sie 2005, o 13:46
Lokalizacja: Łódź

Postautor: dste5 » 4 lut 2008, o 10:53

To napisz taki artykuł. Jeszcze zarobisz.

Awatar użytkownika
piterino_16
-
-
Posty: 400
Rejestracja: 26 paź 2005, o 21:20
Lokalizacja: Inowrocław
Kontaktowanie:

Postautor: piterino_16 » 4 lut 2008, o 11:50

przedmówca ma rację. Sądząc po Twojej wypowiedzi masz pojęcie na ten temat więc czemu nie spróbować napisać takiego artykuły?? Przemysl to dobrze:) może otworzą Ci się wrota do kariery dziennikarskiej ;)

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 4 lut 2008, o 14:17

Peterino:

No wiesz... niektorzy maja nadzieje nie na kariere "doksztalcacza", lecz na doksztalcenie samych siebie (nie zeby zaraz strzec jakis tajemnic, ale to jednak ciekawsze poznawac cos dla siebie nowego). A ze temat faktycznie jest wazny i ciekawy (a do tego czesto bagatelizowany), a tekstow polskojezycznych nie za wiele... to chyba nie powinno dziwic ze takie nowinki jak art o ARMPuterze jest zauwazany.
Btw. moze to i dobry pomysl, zeby przy okazji troche podrazyc tematyke prawidlowego projektowania, oraz jak to wlasciwie jest wytwarzane. Mnie niedawno zaciekawila nowinka (przynajmniej jak dla mnie - zwlaszcza ze to byla tylko wzmianka i nie dotarlem do szczegolow) oferty LPKF na sprzet do prototypowej produkcji plytek wielowarstwowych dla pracowni projektowych. Skoro w EP znajduja sie testy oscyloskopow za nascie tys Euro, to moze kiedys doczekamy sie artu i o pcb (nawet pisanego przez przedstawiciela firmy... ).

Zreszta ostatnio mnie milo zaskoczyli w EP... ciekawie zapowiadajaca sie seria o badaniach zgodnosci. Moze nalezy miec nadzieje ze i o pcb na podobnym poziomie ;) sie cos znajdzie.

Awatar użytkownika
piterino_16
-
-
Posty: 400
Rejestracja: 26 paź 2005, o 21:20
Lokalizacja: Inowrocław
Kontaktowanie:

Postautor: piterino_16 » 4 lut 2008, o 22:21

Pajączku z Tobą też sie zgodzę. Zwłaszcza, że samokształcenie daje więcej satysfakcji i przynajmniej wiadomo jakich błędów sie ustrzec(wiem to po sobie). Ale artykuł o PCB to bardzo dobry pomysł. Może się kiedyś czegoś doczekamy;)

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 228 gości