Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Egualizer

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

elektronikopo
-
-
Posty: 160
Rejestracja: 8 lis 2007, o 22:59
Lokalizacja: Poznań

Egualizer

Postautor: elektronikopo » 14 gru 2007, o 19:12

Zamieszczam tutaj skany tematu z książki :

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I teraz tak o napisze co mam w zeszycie i napisze co nie rozumie z tego albo co mi sie nie zgadza.Ocziwiscie korektor graficzny jest dopasowany do pomieszcenia , wktórym się znajduje.Mam w zeszycie narysowaną charakterystyke częstopliwosciową ale o wzmocnieniu +6dB/-6dB mam narysowane ze charakterstyak sie łączy od -6 do 0 i od 6 do 0. Prosze wytlumaczyc co to oznacza.Mam narysowany taki jeden impuls dla przykładu.Poźniej mam narysowany schemat podobny jak na rysunku 4.49 Poźniej mam narysowany schemat jak na rysunku 4.53 i teraz coś mi się nie zgadza w książce pisze ze kn=Rb/Ra a w zeszycie ze kn = - Rb/Ra .Prosze wyjaśnić mi jak działa ten regulator korektora graficznego.Poźniej mam narysowany schemat podobny do schematu na rysunku 4.52 tak że R1 jest podłaczony to potencjometru.Prosze wyjaśnić mi zasade jego działania.Poźniej mam narysowany bardziej rozbudowany ten schemat ; dołączony jest drugi wzmacniacz operacyjny .Nastepnie mam charakterystyke jak na rysunku 4.52.


Teraz zaczyna sie obliczanie equalizera.Mam narysowane dodatnie impulsy charakterystyki regulacji w zakresie częstopliwosci od 20Hz do 20khz.Licze ile zakres ma oktaw

20Khz/20Hz=1000 2^n=1000 przyjmuje n=10 oktaw przyjmuje ze uzyje do equalizera 15 potencjometrów Licze ile jeden potencjometr bedzie mial oktaw
10/15=0,66 Teraz mam wzor na częstopliwośc środkową każdego impulsu
1oktawa=2f
0,66 oktaw = 2 *0,66 *f

Teraz tego nie rozumiem mam tak , że

20*1,66=33Hz
33*1,66=55Hz itd Skąd sie to bierze bo nie zgadza mi się to z tym wzorem.

Poźniej licze cześtopliwosci graniczne

55* 0,66=36 dlaczego to jest tak???
55* ( 1 +0,66/2) = 75 ten wzor jest dobrze bo nie rozumiem skad sie to wzieło

Czyli mam wyliczoną czestopliwość środkową i często[pliwośc graniczną . Wyliczam pasmo przenoszenia.

Teraz mam zapis 6dB=20logKu
ku=2

Przyjmuje sobie teraz jakas pojemnośc kondensatora Zgonie z wzorami 4.39 - 4.41 obliczma R1 , R2 i R3 .Prosze wyjaśnic mi to obliczanie bo nie rozumiem tego a dokładnie oblicznia czestopliwosci środkowej i granicznych .Prosze jeszcze wyjasnić wszytko to co mialem w zeszycie o egualizerze.

Awatar użytkownika
Aleksander Zawada
Moderator
Moderator
Posty: 532
Rejestracja: 21 lut 2003, o 12:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Egualizer

Postautor: Aleksander Zawada » 15 gru 2007, o 15:38

I teraz tak o napisze co mam w zeszycie i napisze co nie rozumie z tego albo co mi sie nie zgadza.Ocziwiscie korektor graficzny jest dopasowany do pomieszcenia , wktórym się znajduje.
chyba ustawienia korektora są dopasowane do pomieszczenia a nie korektor.
Mam w zeszycie narysowaną charakterystyke częstopliwosciową ale o wzmocnieniu +6dB/-6dB mam narysowane ze charakterstyak sie łączy od -6 do 0 i od 6 do 0. Prosze wytlumaczyc co to oznacza.
Nie wiem co to oznacza, bo nie widzę rysunku.
Mam narysowany taki jeden impuls dla przykładu.
Impuls czy charakterystykę?
Poźniej mam narysowany schemat podobny jak na rysunku 4.49
Czemu ma służyć ta informacja? Mam zgadywac na czym to podobieństwo polega?

Poźniej mam narysowany schemat jak na rysunku 4.53 i teraz coś mi się nie zgadza w książce pisze ze kn=Rb/Ra a w zeszycie ze kn = - Rb/Ra
Co się nie zgadza? Znak? A uczyli was już o wzmacniaczu odwracającym? Znak minus oznacza, że układ odwraca fazę sygnału.
Prosze wyjaśnić mi jak działa ten regulator korektora graficznego.
ten z rysunku 4.53? Nie ma nad czym się rozwodzić- to wzmacniacz selektywny z regulacją wzmocnienia w pętli sprzężenia zwrotnego. Regulując głębokość tego sprzężenia wpływasz na wzmocnienie. Filtr włączony w obwodzie wejścia odwracającego powoduje, że wzmacniacz jest selektywny, tj przepuszcza jakiś kawałek pasma.
Poźniej mam narysowany schemat podobny do schematu na rysunku 4.52 tak że R1 jest podłaczony to potencjometru.Prosze wyjaśnić mi zasade jego działania.Poźniej mam narysowany bardziej rozbudowany ten schemat ; dołączony jest drugi wzmacniacz operacyjny .Nastepnie mam charakterystyke jak na rysunku 4.52.
Mamy wszyscy znów zgadywać co masz w zeszycie? Bez żartów...
Teraz zaczyna sie obliczanie equalizera.Mam narysowane dodatnie impulsy charakterystyki regulacji w zakresie częstopliwosci od 20Hz do 20khz.
Dodatnie impulsy charakterystyki regulacji? To jakieś mieszanie pojęć. Mogę tylko domyślać się o co chodzi.
Licze ile zakres ma oktaw

20Khz/20Hz=1000 2^n=1000 przyjmuje n=10 oktaw przyjmuje ze uzyje do equalizera 15 potencjometrów Licze ile jeden potencjometr bedzie mial oktaw
10/15=0,66 Teraz mam wzor na częstopliwośc środkową każdego impulsu
1oktawa=2f
0,66 oktaw = 2 *0,66 *f


Teraz tego nie rozumiem mam tak , że

20*1,66=33Hz
33*1,66=55Hz itd Skąd sie to bierze bo nie zgadza mi się to z tym wzorem.
Można się domyślać, że powyliczałeś częstotliwości środkowe filtrów.
kopo"]Poźniej licze częstotliwości graniczne

55* 0,66=36 dlaczego to jest tak???
55* ( 1 +0,66/2) = 75 ten wzor jest dobrze bo nie rozumiem skad sie to wzieło

Można się domyślać, że liczysz krańce zakresu dla 3- decybelowej częstotliwości granicznej, przy jakiejś tam częstotliwości środkowej f0 i dla jakiejś szerokości pasma B. Te współczynniki zapewne biorą się z charakterystyki filtru (rys 4.52b).

Czyli mam wyliczoną czestopliwość środkową i częstopliwośc graniczną . Wyliczam pasmo przenoszenia.

Teraz mam zapis 6dB=20logKu
ku=2


Innymi słowy przeliczyłeś wymagane wzmocnienie ze skali decybelowej na liniową.
Przyjmuje sobie teraz jakas pojemnośc kondensatora Zgodnie z wzorami 4.39 - 4.41 obliczma R1 , R2 i R3 .Prosze wyjaśnic mi to obliczanie bo nie rozumiem tego a dokładnie oblicznia czestopliwosci środkowej i granicznych .Prosze jeszcze wyjasnić wszytko to co mialem w zeszycie o egualizerze.
Nie wiem co masz w zeszycie, więc nie sposób wytłumaczyć.
Pozwolę sobie jeszcze na pewne podsumowanie.
Źle się dzieje, gdy ktoś nie jest w stanie precyzyjnie sformuować pytania. Z zegarkiem w ręku licząc zużyłem trzydzieści osiem minut na zapoznanie się z tym postem. Czy dziwne jest więc, że nie ma na niego odpowiedzi?
Źle się dzieje, gdy ktoś prosi na PW o pomoc lakonicznie informując o sprawie jednym zdaniem i daje namiar na gg. Szkoda jeszcze, że nie podałeś numeru telefonu na który miałbym na własny koszt zadzwonić, albo wręcz adresu abym przyjechał. Trzeba mieć trochę hmm... wyczucia i taktu. Toż to jakieś barbarzyńskie zwyczaje.
Źle się dzieje, gdy książki i nauczyciele nie wyjaśniają istoty zagadnienia w sposób wystarczający. Nie wiem ile w tym Twojej własnej winy a ile takiej a nie innej metodyki kształcenia.
"In plus" dla Ciebie, że coś tam próbowałeś liczyć, wykazałeś jakąś inicjatywę i temu zawdzięczasz moją odpowiedź.

elektronikopo
-
-
Posty: 160
Rejestracja: 8 lis 2007, o 22:59
Lokalizacja: Poznań

Postautor: elektronikopo » 15 gru 2007, o 16:43

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak nie wiesz co jest w zeszycie to zamieszczam Ci zeszyt. Wiec teraz wytlumacz mi wszytsko co jest w zeszycie szczegolnie chodzi o obliczenia. Moge miec błędy w zezycie pomocy

tomek_j
-
-
Posty: 264
Rejestracja: 14 sty 2004, o 09:06

Postautor: tomek_j » 15 gru 2007, o 16:54

czy ktoś tego gościa w końcu zablokuje? - nikt nie ma takiej władzy?

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 15 gru 2007, o 20:20

Jak nie wiesz co jest w zeszycie to zamieszczam Ci zeszyt.
No... jak smieliscie nie wiedziec co jest w zeszycie??
czy ktoś tego gościa w końcu zablokuje? - nikt nie ma takiej władzy?
Mnie to co jakis czas kusi, ale chyba nie chcialem sie do tej pory wtracac ;) Moze zalozymy ankiete w tej sprawie :619: (tylko prosze nie traktowac doslownie tego pomyslu ankiety :600: ).

Awatar użytkownika
Aleksander Zawada
Moderator
Moderator
Posty: 532
Rejestracja: 21 lut 2003, o 12:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Aleksander Zawada » 16 gru 2007, o 09:29

Przede wszystkim tego nie można nazwać zeszytem a zamieszczonych tam "rysunków" schematami. Odnoszę wrażenie, że zaciera się pewna granica między realnym życiem a życiem w internecie, gdyż podobnych sytuacji jest coraz więcej. :612: . Brak elementarnej kultury czy wyczucia poszanowania czyjegoś czasu stal się po prostu nagminny. :612: . Przygnębiające.

elektronikopo
-
-
Posty: 160
Rejestracja: 8 lis 2007, o 22:59
Lokalizacja: Poznań

Postautor: elektronikopo » 16 gru 2007, o 11:41

Bardzo przeprszam za wczesniejsze zachowanie na forum Moze ktos mi wytłumaczyć obliczanie częstopliwosci środkowej i granicznych egualizera bo tego nie rozumiem

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 16 gru 2007, o 11:57

czy ktoś tego gościa w końcu zablokuje? - nikt nie ma takiej władzy?
Masz rację. Kolega elektronikopo jeszcze raz napisze temat/posta w tym stylu dostje blokadę pisania na forum. Jak się nie podoba to są inne fora na których odrabiają zdania i myślą za innych - na tym forum nie. Mimo tego, że elektronik ze mnie marny to nie lubię takich którzy poszli do szkoły elektronicznej nie wiedząc po co i co to są książki jak już jednak chcą czegoś się nauczyć.
tomek_j m rację i bardzo dobrze, że to napisał, bo to co się ostatnio dzieje to już przechodzi wszelkie granice.

000andrzej
-
-
Posty: 375
Rejestracja: 13 sie 2003, o 14:03
Lokalizacja: Kraków

Postautor: 000andrzej » 16 gru 2007, o 21:26

A ja uważam, że delikatne ostrzeżenia można dać. Jednak najlepszy sposób to nie odpowiadać na tematy. Samo przejdzie. :604:
Też obserwuję te posty, ale jakby wszyscy, którym się nie chce dyskutować, ignorowali te tematy - nasz kolega szybko by dał sobie spokój. Zostawcie chłopaka w spokoju... czasem dobrze się pośmiać.

End i Pajączek - do Was mówię, bo się w tym temacie wypowiadaliście. Ale moje spostrzeżenie dotyczy wszystkich "funkcyjnych". Przeanalizujcie te tematy, bo mi się wydaje, że zostały naruszone prawa autorskie zamieszczając skany z książek.
Mogę się mylić ale takie jest moje zdanie. :634:

000andrzej
-
-
Posty: 375
Rejestracja: 13 sie 2003, o 14:03
Lokalizacja: Kraków

Postautor: 000andrzej » 16 gru 2007, o 22:55


RcTomek
-
-
Posty: 357
Rejestracja: 18 lip 2005, o 17:28
Lokalizacja: Głogów / Wrocław

Postautor: RcTomek » 16 gru 2007, o 23:10

OT: Tutaj go ochrzanili to poszedł zatruwać na forum EdW :622: Jego szczęście, że nie jestem moderatorem..

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 16 gru 2007, o 23:48

Jego szczęście, że nie jestem moderatorem..
Tak się składa, że trafił tam na mnie...
Nie cieszy mnie sposób "załatwiania" takich spraw i nie jest to przyjemne. Trochę mi żal po prostu...
Przeanalizujcie te tematy, bo mi się wydaje, że zostały naruszone prawa autorskie zamieszczając skany z książek.
Książka wygląda na dosyć starą więc nie wiem jak z prawami autorskimi, poza tym to tylko fragmenty i nie wiem czy to narusza jakieś prawo autorskie.
Szczerze pisząc to nie wiem jak to ugryźć.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 16 gru 2007, o 23:55

Andrzej:

Radek (i slusznie) wlepil mu juz 2 ostrzezenia... jesli teraz wlepilbym 3-cie (czy ktokolwiek inny), to biedak nic juz nie napisze (stad pisalem ze mnie to czasem kusilo), stosowalem tez dotad Twoja metode... nieodpowiadania (i fakt, czasem mnie smieszyl, czasem draznil), nie zamierzam tez nawet probowac udzielac odpowiedzi na pytania zalozyciela (czy kogokolwiek innego) jesli dalej beda w takiej formie.
Co do praw autorskich, rzeczywiscie trzeba by sie nad tym zastanowic i byc moze interweniowac.


I wreszcie do elektronikaopo: Chlopie, z kontekstu wyglada ze jestes doroslym czlowiekiem (19 wiosen na karku), wez sie w garsc, zastanow czy aby napewno w takiej formie nalezy pisac posty z pytaniami, i ogolnie wspolistniec na forum. I uprzedzam, jesli znow napiszesz "przepraszam za to co bylo, ale powiedzcie mi bo ja nie umiem..." to jednak wlepie Ci to brakujace ostrzezenie.

Edit: po poscie Enda. Faktycznie cos mi sie tez kolacze, ze ew. drobne kopie (tzn. wybranych, drobnych czesci dziela) jest w pewnych warunkach dozwolone. Ot. chocby na UZ bylo kiedys ograniczenie, ze w czytelni mozna wykonac jedynie kopie 5 stron wybranej ksiazki (absurd formalny, bo jakze latwe do obejscie, ale...).

Awatar użytkownika
Darlington
-
-
Posty: 574
Rejestracja: 12 lis 2007, o 18:18
Lokalizacja: stąd!

Postautor: Darlington » 17 gru 2007, o 00:00

popieram, jak się nie rozumie co jest napisane w książce to się pyta nauczyciela, a nie zasypuje forum bezmyślnymi pytaniami, po za tym jak ktoś nie potrafi korzystać z wyszukiwarki to już woła o pomstę do nieba...

000andrzej
-
-
Posty: 375
Rejestracja: 13 sie 2003, o 14:03
Lokalizacja: Kraków

Postautor: 000andrzej » 17 gru 2007, o 18:21

Pajączek - nie do końca się zgodzę z prawami autorskimi - ale może to nie ten temat, więc wydziel.
W każdym razie można publikować część czyjejś pracy z podaniem źródła. Tutaj tego źródła nie ma. Część ta też nie może być jedną całością. W ten sposób można by przedrukować cały rozdział i z kilku rozdziałów różnych książek zrobić swoją. Idea jest tata, że jak kogoś będzie ciekawił temat to sięgnie do źródła. To powinna być tylko "zajawka". Jedyne usprawiedliwienie to to, że ma ta książka już swoje lata i prawa autorskie mogły wygasnąć. W każdym razie nie wiedząc co to za źródło, tego nie wiemy...

gavi
-
-
Posty: 218
Rejestracja: 14 kwie 2003, o 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: gavi » 17 gru 2007, o 19:26

Witam
Długo sie zastanawiałem czy włączyć się w tak autorytatywną dysputę ale jednak w końcu nie wytrzymałem.
Mnie też męczy i denerwuje forma postów elektronikopo oraz jego brak zrozumienia dla serwowanych wyjaśnień, ale to co wyczytałem w Waszych postach to jednak skrajny brak tolerancji którego nie tłumaczy gburowatość pytającego.
Po pierwsze - Szanowni Forumowicze - zwróćcie łaskawie uwagę iż ten chłopak nie pyta Was o to jak scrackować program czy jak oszukać bankomat ale o podstawy solidnej, mało ekscytującej wiedzy elektronicznej.
Po drugie - nie prosi Was o rozwiązanie zadania domowego, czy też napisanie gotowca a o WYJASNIENIE jak działa dany układ i prosi o wyjaśnienie konkretnych punktów.
Po trzecie - skrytykowany za to że podaje tematy ogólnikowo i nieprecyzyjnie - przytacza swoje notatki i podaje które punkty mu się nie zgadzają - i znów zostaje skrytykowany , jeszcze ostrzej
Po czwarte - jeżeli człowiek czegoś nie rozumie a chce się dowiedzieć to nie znaczy że się leni ,a nie udaje się do nauczyciela bo po prostu nie ma takowego, albo jego nauczyciel niewiele umie.
Po piąte - ja myślę ,że ten chłopak szukał zastępczych nauczycieli tu, na tym forum - i spotkały Go drwiny i kpiny zamiast pomocy.

Przecież jeśli kogoś męczą takie posty to może ich po prostu nie czytać, może w ogóle omijać posty danego autora, ale wybaczcie - pisanie krytycznych uwag na temat postów których nie musi się czytać to jedynie próba podniesienia własnego ego.

Zapewnę zostanę za ten post odsądzony od czci i wiary, okrzyknięty starym nudziarzem ale bez względu na to wstyd mi za Was Panowie. Jedyne co Was tłumaczy to to ,że według mnie jesteście jeszcze bardzo młodymi adeptami.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 17 gru 2007, o 19:48

Andrzeju:
Ale ja temu nie przecze co napisales, jest to nawet logiczne. Pisalem jedynie jakie spotkalem interpretacje "drobnych przedrukow" jesli mozna to tak nazwac. I tak pewnie ze wzgledu na "niska szkodliwosc spoleczna" czynu... wszystko by sie rozbilo o indywidualne poczucie sprawiedliwosci zamieszczajacego.
Co do wydzielania, nie jestem wladny tego uczynic.

Gavi:
Wszystko pieknie, i rowniez bylbym sklonny sie zgodzic z tym co napisales, no wlasnie...bylbym, gdyby nie kilka drobnych rzeczy. Po pierwsze, te konkretne punkty o ktorych pisales, to potrafily byc listy kilkudziesieciu pytan (i to w gornych tego slowa znaczeniu granicach). Po drugie nawet jesli otrzymywal wyjasnienie, to czesto konczylo sie slowami "ja TO rozumiem, ale wyjasnijcie mi TO" (gdzie oba "TO", to jedna i ta sama kwestia). Nagminne byly wrecz "przedruki" tych samych pytan, cytatow z "zeszytu czy lekcji", zas ew. podane zrodla rozwiazania problemu wygladaly na ominiete z daleka.
Oczywiscie ze sama idea doksztalcania jest godna pochwalenia i oby wiecej osob chcacych zglebiac tajniki, jednak konkretnie elektronikopo jest w tym wzgledzie wyjatkowy, i chyba wiekszosc Twoich chwalebnych slow jednak sie do niego nie odnosi.

000andrzej
-
-
Posty: 375
Rejestracja: 13 sie 2003, o 14:03
Lokalizacja: Kraków

Postautor: 000andrzej » 17 gru 2007, o 23:28

gavi - z całym szacunkiem, masz rację. Jak znalazłem jeden, drugi, trzeci post, nawet widziałem próby tlumaczenia, też tak myślałem, nawet starałem się pomóc. Przejrzyj dokładnie jak brzmią pytania i co jest zawarte w skanach. Jeśli czytasz pytanie X a powyżej w książce jest dokładna odpowiedź z wyjaśnieniem? Jak to inaczej naświetlić?
Może po prostu to brak satysfakcji, że nasza pomoc się komuś przydała? Może nie widzimy efektów naszej pracy?
Proponuję spróbuj wejść w poszczególne posty i spróbuj odpowiedzieć. Ja przynajmniej - mówię pas.

Jeden z przykładów:
viewtopic.php?t=17678
viewtopic.php?t=17783

PS: ..."Jedyne co Was tłumaczy to to ,że według mnie jesteście jeszcze bardzo młodymi adeptami."... :597:
Dzięki :604: :607:

PS2 - Pozdrowienia dla naszego bohatera - Maćka. Ucz się chłopie, spróbuj jakiejś innej metody, ale na forum będzie trudno wszystko wyjaśnić. Stąd ta polemika.

Awatar użytkownika
Aleksander Zawada
Moderator
Moderator
Posty: 532
Rejestracja: 21 lut 2003, o 12:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Aleksander Zawada » 18 gru 2007, o 11:50

Jeśli chodzi o dyskusję nad prawami autorskimi to uważam ją za jałową. Można niemal z całą pewnością przyjąć, że prawa autorskie nie wygasły, gdyż te - o ile dobrze pamiętam- wygasają po 30 lub 50 latach od śmierci autora. W przypadku starszych książek, nie wznawianych ścisłe stosowanie się do tego przepisu prowadzić może do paranoi. Dlatego daleki jestem od potępienia z powodu zamieszczenia tych kilku stron.

Nie o tym jednak chciałem. Parę dni temu dostałem od bohatera tego wątku prywatną wiadomość, która brzmiała mniej więcej "znasz się na equalizerach pisz na: xxxx", gdzie xxxx było bodajże numerem gadu-gadu, na dodatek z błędami ortograficznymi. Zdarza się coraz częściej, że ktoś mając jakąś sprawę do mnie stawia sprawę tak, jakbym to ja miał sprawę do niego. Zresztą autor praktycznie tego żąda. To już uważam za jakieś barbarzyństwo i zatracenie podstaw dobrych obyczajów. A może mi powiecie, że jestem zbyt staroświecki :634: ?

Po pewnym namyśle napisałem odpowiedź, w której wskazałem, że może najpierw należałoby może naświetlić chociaż zarys problemu.

Nie trzeba było czekać, gdy przyszła odpowiedź, będąca jedynie linkiem do tego wątku.
Co było dalej- wiadomo, bo to już widać w wątku.

Pomińmy kwestię ilości czasu, potrzebnego do zrozumienia sprawy.
Forma jej postawienia jest po prostu kuriozalna i mam tu na myśli przede wszystkim notatki. Jeśli już mam zgadywać, to sądzę, że nie nauczyciel był zły, tylko niestety notatki.

Mamy grudzień, niebawem przyjdzie styczeń. Sądzę, że tradycyjnie takich wątków jak i próśb o rozwiązywanie zadań wysypie się cały worek. Gdzieś już widziałem nawet propozycję kupczenia rozwiązaniami (chyba na elportalu- ty zrób mi zadania a ja ci zapłacę... oferty kierujcie na...)

Naprawdę może się odechcieć i przestajesz być miły, gdy parę razy się sparzysz. A ja już się parę razy sparzyłem: nie dość, że nie otrzymasz na koniec "dziękuję" albo "pocałuj mnie w cztery litery" to jeszcze zostaniesz bez książek, które pożyczyłeś, bo jakaś jęczybuła prosiła aż wyprosiła. W ciągu mijającego roku naliczyłem 6 takich przypadków na mniej więcej 20. To procentowo dość dużo i o czymś chyba świadczy.

000andrzej
-
-
Posty: 375
Rejestracja: 13 sie 2003, o 14:03
Lokalizacja: Kraków

Postautor: 000andrzej » 18 gru 2007, o 18:53

... Parę dni temu dostałem od bohatera tego wątku prywatną wiadomość, która brzmiała mniej więcej "znasz się na equalizerach pisz na: xxxx", gdzie xxxx było bodajże numerem gadu-gadu, na dodatek z błędami ortograficznymi...
Widzę, że nie tylko ja... Ciekawe tylko gdzie było ctr+c a gdzie ctr+v. Podejrzewam, że nie my jedyni. Ale nic to, ja się nie obrażam. Każdemu wolno. :599:
... nie dość, że nie otrzymasz na koniec "dziękuję" albo "pocałuj mnie w cztery litery" to jeszcze zostaniesz bez książek, które pożyczyłeś, bo jakaś jęczybuła prosiła aż wyprosiła. ...
Tak to czasem bywa na elektrodzie... :629:

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 130 gości