Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Czy tak można połączyć przewody?

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

loczi
-
-
Posty: 14
Rejestracja: 3 kwie 2007, o 18:58
Lokalizacja: Toruń

Czy tak można połączyć przewody?

Postautor: loczi » 29 paź 2007, o 15:12

Witam
nie będę ukrywał że mało wiem o elektronice, ale wymyśliłem taki pomysł.

Mam telefon Sagem myX5-2 (Dane techniczne http://www.telepolis.pl/telefony.php?id=572)

I chcę go tak zrobić żeby działał bez baterii(tylko prąd z sieci).

Więc jak połączę dwa przewody, którymi się styka telefon z + i - na baterii i następnie podłącze telefon do ładowarki to czy telefon będzie działał?

Z góry dzięki za odpowiedz.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: Czy tak można połączyć przewody?

Postautor: pajaczek » 29 paź 2007, o 16:19

Więc jak połączę dwa przewody, którymi się styka telefon z + i - na baterii i następnie podłącze telefon do ładowarki to czy telefon będzie działał?
Tak, zadziala jak jedna wielka grzalka.. przez ulamek sek. Pozniej bedziesz mogl sobie z niego zrobic breloczek.

A powiedz mi dlaczego Ty chcesz aby zwierac te przewody?? Nie lepiej zostawic je w spokoju i poprostu podlaczyc ladowarke?

loczi
-
-
Posty: 14
Rejestracja: 3 kwie 2007, o 18:58
Lokalizacja: Toruń

Re: Czy tak można połączyć przewody?

Postautor: loczi » 29 paź 2007, o 18:42

Więc jak połączę dwa przewody, którymi się styka telefon z + i - na baterii i następnie podłącze telefon do ładowarki to czy telefon będzie działał?
Tak, zadziala jak jedna wielka grzalka.. przez ulamek sek. Pozniej bedziesz mogl sobie z niego zrobic breloczek.

A powiedz mi dlaczego Ty chcesz aby zwierac te przewody?? Nie lepiej zostawic je w spokoju i poprostu podlaczyc ladowarke?
Po prostu chciałem abym nie musiał wykorzystywać mojej baterii. A można ją czymś zastąpić?

Awatar użytkownika
Avatar
-
-
Posty: 46
Rejestracja: 12 gru 2003, o 13:39
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontaktowanie:

Postautor: Avatar » 29 paź 2007, o 20:09

Witam. Włóż baterię, podłącz ładowarkę. Jeśli bateria zostanie naładowana do pełna telefon przestanie ją ładować. Z baterią nic Ci się nie stanie. Będziesz miał pewność, że nie uszkodzisz telefonu.

Pozdrawiam Avatar.

000andrzej
-
-
Posty: 375
Rejestracja: 13 sie 2003, o 14:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy tak można połączyć przewody?

Postautor: 000andrzej » 29 paź 2007, o 20:22

...Tak, zadziala jak jedna wielka grzalka.. przez ulamek sek. Pozniej bedziesz mogl sobie z niego zrobic breloczek...
Nie znam wszystkich układów telefonów, ale zdaje się, że większość ma układ ze stabilizatorem i regulatorem ładowania, który nie pozwoli zasilić wyższym napięciem, a i prądu więcej nie będzie brał z zasilacza niż z baterii.
Więc żadna grzałka się z tego zrobić nie powinna.

Nie siedzę w tym, więc sprostujcie mnie jak nie mam racji. Kiedyś czytałem o tym co napisałeś, ale jestem niewiernym Tomaszem (Andrzejem :630: ) więc według mnie będzie działać, dopóki ktoś nie poprze to argumentami.

Awatar użytkownika
Avatar
-
-
Posty: 46
Rejestracja: 12 gru 2003, o 13:39
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontaktowanie:

Postautor: Avatar » 29 paź 2007, o 20:29

Myślę, że założyciel tematu chciał podłączyć ładowarkę zamiast baterii. Jeśli by tak zrobił wtedy telefon się usmaży, z reguły jest tak, że nap. wyjściowe z ładowarki jest wyższe od napięcia baterii, i wtedy takie połączenie ubije telefon. Lepiej zostawić baterię, podłączyć ładowarkę, i o nic się nie martwić.

Awatar użytkownika
piterino_16
-
-
Posty: 400
Rejestracja: 26 paź 2005, o 21:20
Lokalizacja: Inowrocław
Kontaktowanie:

Postautor: piterino_16 » 29 paź 2007, o 21:54

średnio napięcie wyjściowe ładowarki jest o ok 1 V większe od napięcia zasilania baterii tak więc to działać raczej nie będzie. jeśli bateria bedzie w telefonie nic złego nie może się z telefonem stać. w przeciwnym wypadku jest skończy się na wymianie telefonu. a powiedz dlaczego Ty chcesz telefon z sieci zasilać?? przeciez komórkę przeważnie ma się przy sobie. :609:

000andrzej
-
-
Posty: 375
Rejestracja: 13 sie 2003, o 14:03
Lokalizacja: Kraków

Postautor: 000andrzej » 29 paź 2007, o 22:05

Oki - napięcie większe.
A gdyby tak dać stabilizowane dokładnie 3,6V? Powinno odpalić.

loczi
-
-
Posty: 14
Rejestracja: 3 kwie 2007, o 18:58
Lokalizacja: Toruń

Postautor: loczi » 30 paź 2007, o 10:40

Źle mnie zrozumieliście ja chcę aby ładowarka była nadal podłączona tam gdzie powinna, a zamiast baterii chcę wstawić przewodnik. I czy to jest możliwe?

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 30 paź 2007, o 11:25

Nie wiem jak inni, ale wlasnie potwierdziles ze ja Cie dobrze zrozumialem.

Jaki bedzie efekt moim zdaniem, masz w 2 poscie (pewnie przejaskrawione, bo w rzeczywistosci albo sie "tylko" upali uklad ladowania, albo zadziala zabezpieczenie nadpradowe - heh... optymista ze mnie).

000andrzej
-
-
Posty: 375
Rejestracja: 13 sie 2003, o 14:03
Lokalizacja: Kraków

Postautor: 000andrzej » 30 paź 2007, o 12:06

No to już kompletnie bez sensu. Jak wstawisz przewodnik między + i - , czyli wstawisz równolegle do zasilania rezystor o rezystancji bliskiej 0, inaczej mówiąc zrobisz zwarcie na wejściu i zasilacz pójdzie z dymem. Jaki tu sens? :632:

Awatar użytkownika
piterino_16
-
-
Posty: 400
Rejestracja: 26 paź 2005, o 21:20
Lokalizacja: Inowrocław
Kontaktowanie:

Postautor: piterino_16 » 30 paź 2007, o 15:46

tak nie do końca. bo autorowi chodzi o połaczenia plusa z ładowarki do plusowego wyprowadzenia telefonu( tak jak podłącza się baterię) i z minusem chce zrobić to samo.(ja tak to ropzumiem) ale to na prawdę nie ma sensu nie ważne jak by to było rozwiązane. po co zasilać komórkę z sieci??

000andrzej
-
-
Posty: 375
Rejestracja: 13 sie 2003, o 14:03
Lokalizacja: Kraków

Postautor: 000andrzej » 30 paź 2007, o 18:26

tak nie do końca. bo autorowi chodzi o połaczenia plusa z ładowarki do plusowego wyprowadzenia telefonu( tak jak podłącza się baterię) i z minusem chce zrobić to samo.(ja tak to ropzumiem) ale to na prawdę nie ma sensu nie ważne jak by to było rozwiązane. po co zasilać komórkę z sieci??
Źle mnie zrozumieliście ja chcę aby ładowarka była nadal podłączona tam gdzie powinna, a zamiast baterii chcę wstawić przewodnik.
jednak chyba pajaczek dobrze zrozumiał. Bo ja to dokładnie tak samo odbieram, mimo, że wcześniej inaczej myślałem.

loczi - wytłumacz - jaki jest Twój tok myślenia? Może skumamy co chcesz zrobić.

Awatar użytkownika
piterino_16
-
-
Posty: 400
Rejestracja: 26 paź 2005, o 21:20
Lokalizacja: Inowrocław
Kontaktowanie:

Postautor: piterino_16 » 30 paź 2007, o 22:21

ale co za sens ma pomijanie baterii?? tego nie rozumiem?

000andrzej
-
-
Posty: 375
Rejestracja: 13 sie 2003, o 14:03
Lokalizacja: Kraków

Postautor: 000andrzej » 31 paź 2007, o 21:42

loczi - dałeś za wygraną? Napisz coś, wszak chcemy pomóc. :611:

Dogma
-
-
Posty: 5
Rejestracja: 7 lut 2007, o 14:17
Lokalizacja: Poland

Postautor: Dogma » 1 lis 2007, o 01:37

No ja też tak kombinuje o co chodz autorowi pytania. Ale z tego wynika że po podłączeniu samej ładowarki, telefon bez bateri nie chce sie włączyć, i kolega zamiast bateri chce w jej miejsce podłączyć sztuczne obciążenie jak to loczi napisał przewodnik :611: . Według mnie to raczej nie ma sensu bo jak ktoś wyżej napisał po naładowaniu bateria zostanie "odłączona" i wtedy fon bedzie chodził na ładowarce.
No chyba że chodzi o ciężar telefonu bez bateri :604:

--------------
Pozdrawiam

loczi
-
-
Posty: 14
Rejestracja: 3 kwie 2007, o 18:58
Lokalizacja: Toruń

Postautor: loczi » 2 lis 2007, o 12:28

No ja też tak kombinuje o co chodz autorowi pytania. Ale z tego wynika że po podłączeniu samej ładowarki, telefon bez bateri nie chce sie włączyć, i kolega zamiast bateri chce w jej miejsce podłączyć sztuczne obciążenie jak to loczi napisał przewodnik :611: . Według mnie to raczej nie ma sensu bo jak ktoś wyżej napisał po naładowaniu bateria zostanie "odłączona" i wtedy fon bedzie chodził na ładowarce.
No chyba że chodzi o ciężar telefonu bez bateri :604:

--------------
Pozdrawiam
Właśnie chodziło mi o takie podłączenie. A nie chcę aby bateria była w środku bo chcę używać pod kablem w domu,ponieważ jak jestem w domu bardzo dużo pisze sms i to rozładowuje moją baterie a nie chce mi sie jej co dzień ładować(jak nie pisze trzyma 7dni), a jak mi się rozładuje do połowy i będę ją ładował to nie jest dobre dla baterii.

000andrzej
-
-
Posty: 375
Rejestracja: 13 sie 2003, o 14:03
Lokalizacja: Kraków

Postautor: 000andrzej » 2 lis 2007, o 15:52

... nie chcę aby bateria była w środku bo chcę używać pod kablem w domu,ponieważ jak jestem w domu bardzo dużo pisze sms i to rozładowuje moją baterie a nie chce mi sie jej co dzień ładować(jak nie pisze trzyma 7dni), a jak mi się rozładuje do połowy i będę ją ładował to nie jest dobre dla baterii.
Jeśli to nie akumulator NiCd to się nic nie powinno dziać. Możesz śmiało pozostawić zasilacz podłączony do telefonu. I tak za kilka lat akumulator będziesz miał do wymiany.

loczi
-
-
Posty: 14
Rejestracja: 3 kwie 2007, o 18:58
Lokalizacja: Toruń

Postautor: loczi » 3 lis 2007, o 21:36

A jak bym w miejsce tego przewodnika wstawił ileś diod?

arktik1
-
-
Posty: 13
Rejestracja: 3 lis 2007, o 14:10
Lokalizacja: piaseczno

Postautor: arktik1 » 4 lis 2007, o 01:12

Zrób sobie zasilacz np na LM350 ,ustaw go na 3 czy tam ile chcesz woltów i będzie działało.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 168 gości