Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Moze tu są fachowcy z telekomunikacji

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

ksiks
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 24 maja 2004, o 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Moze tu są fachowcy z telekomunikacji

Postautor: ksiks » 14 wrz 2007, o 10:43

Witam serdecznie (temat poruszany juz w nie jednym miejscu lecz niestety bezskutecznieczyżby nikt się na tym nie znał)
Na wstępie chciałbym stwierdzić iż w informatyce za mocny nie jestem.....
Co nie oznacza że całkiem zielony ale problemy mnie nie omijają więc proszę o łopatologiczną pomoc w rozwiazaniu problemu.
Mianowicie do czerwca byłem użytkownikiem neo 128 na modemie cellpipe20agxe + router belkin, no i nie wiedziałem co to jest problem z internetem. Od lipca postanowiłem podnieść transfer do pół mega no i zaczęły się schody. modem przestał się synchronizować z siecią (miga led wan) zgłosiłem to do tp i po wielu podejściach w sierpniu przyszedł magik z laptopem i swoim sagemem, podłączył i stwierdził iż linia jest w porzadku bo u niego neo działa a ja mam nawalony modem.
Poszedłem z tym modemem do znajomych co też mają neo, podłączyłem i lampka mignęła ze dwa razy i zapaliła się na stałe czyli jednak zsynchronizował. Pożyczyłem od jeszcze innych ludzi zdjęty z linii działający modem lucenta (identyczny) i u mnie niestety nie synchronizuje się, po ponownym zgłoszeniu na infolinii dowiedziałem się że centrala może być w systemie ADSL2+ i dla tego nie działa. Lub w międzyczasie zmieniono oprogramowanie centrali. Niestety ale nie rozumiem jak to możliwe że centrala zmieniła system właśnie wtedy jak u mnie podniesiono transfer. Poza tym wiem ze jesli się zmienia oprogramowanie to na takie które zachowuje stare parametry podnosząc możliwośći z zachowaniem możliwośći współpracy z dotychczasowymi peryferiami.
Może ktoś podpowiedział by mi jak wybrnąć z tej sytuacji.
Czy przy zmianie transferu potrzebna jest zmiana konfiguracji modemu.
Czy lucent może działać w tym ponoć rewelacyjnym systemie dsl2+.
Jeśli nie to jak to się ma do faktu iż jest on na liście urządzeń prewferowanych (i też był rozprowadzany przez TP) do współpracy z Neo bez akichkolwiek ograniczeń.
Proszę o jakieś informacje w tej sprawie gdyż na TP raczej nie mam co liczyć.
Dziękuję za wszelaką pomoc i pozdrawiam

Powrót do góry

Awatar użytkownika
PICIA
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 5 lis 2004, o 19:28
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

re

Postautor: PICIA » 30 wrz 2007, o 08:57

czy problem nadal jest -zapraszam na PW

KaW
-
-
Posty: 9
Rejestracja: 17 gru 2007, o 15:04
Lokalizacja: LODZ

Postautor: KaW » 19 gru 2007, o 11:26

Informacją zasadniczą jest fakt ,że właściciel sieci przewodowej nie ma 100%
sprawnej sieci do przesyłu transmisji danych .Faktem jest ,że jeżeli dokonał sprawdzenia
i instalacja działała na niższej przepływnosci binarnej -to na szybszej nie musi ruszyć na danych drutach /przewodach/ istniejących fizycznie.Prawda jest też ,że sieci przewodowe sa mieszane-nawet w srednicach przewodów -w sieciach przewodowych kablowych .Wyszukanie pary drutów spełniających warunki transmisji to praca.
Znam przypadki ,że umowę podpisano ,a z powodu sieci niezrealizowano....bo po prostu realizacja była niemożliwa.
W obecnej chwili moze DIALOG jest nowoczesniejszy -ma sieć zdecentralizowaną -stosuje transmisję cyfrową -a konczy je koncentratorami i krótka siecia przewodową .
Ponieważ z pustego się nie naleje -cyfrowe podejście do sieci wzmaga dyscyplinę i jakośc
przesyłu -Dialog -po prostu wie na czym stoi. I nie jest to żadna moja reklama -w technice cyfrowej wszystko jest przeliczalne .

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 162 gości