Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Kamera VHS JVC GR-FX12E - podłączenie do PC

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Tommy Vercetti
-
-
Posty: 122
Rejestracja: 19 wrz 2006, o 16:30
Lokalizacja: Vice City

Kamera VHS JVC GR-FX12E - podłączenie do PC

Postautor: Tommy Vercetti » 23 cze 2007, o 14:58

Witam.
Posiadam kamerę VHS JVC GR-FX12E i słyszałem, że można podłączyć jej do kompa, nawet jeśli nie mam karty przechwytywania video.
Czy jest to prawdą ??
Kamera poza gniazdami Audio i Video typu cinch i gniazdem do ładowania baterii posiada gniazdo, które opisane jest jako JLIP, czyżby to było właśnie do przerzucania video na PC ??
Jeśli tak, to czy do tego potrzebny jest kabel USB, czy jakiś inny ??
Niestety instrukcję od kamery zapodziałem już dawno temu i nie mogę sprawdzić, jak to jest z tym podłączeniem pod PC i stąd moje pytanie tutaj na forum :mrgreen:

Pozdrawiam
Doc Brown

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 23 cze 2007, o 18:39

No to po pobieznej lekturze googli, zdania sa podzielone (jak w zyciu).
Jedni twierdza ze sie da, inni ze nie... niemniej przekonujaca jest tabela na stronie jvc, opisujaca sposob podlaczenia wybranych kamer do pc, jedna z mozliwosci jest wlasnie jlip (niestety w tej akurat tabeli Twojej kamery nie bylo). Po lekturze kilku watkow anglojezycznych i 2 polsko, mozna dojsc do wniosku ze faktycznie jest to serial port zamkniety w gniazdku minijack, do ktorego potrzebne jest software jvc (i odpowiedni firmware w kamerze - bo samo istnienie zlacza jeszcze nie daje tu 100% pewnosci).
Jesli usb, to pewnie tylko w formie wirtual coma, choc czort ich tam wie w tym jvc :619:

Tak przy okazji, czesciej spotykanym zlaczem w kamerach niz usb, jest FireWire (IEEE1394) projektowane wlasnie z mysla o takich zadaniach.

Awatar użytkownika
Tommy Vercetti
-
-
Posty: 122
Rejestracja: 19 wrz 2006, o 16:30
Lokalizacja: Vice City

Postautor: Tommy Vercetti » 24 cze 2007, o 10:47

Ja przypominam sobie, że w instrukcji od tej kamery coś wspomniano o podłączeniu przez JLIP do PC, więc może da się to zrobić, na kamerze pisze też Digital Signal Processing, więc może kamera przetwarza sygnał analogowy na cyfrowy po to, by można JLIPem go do kompa podać :mrgreen:
Instrukcję od kamery zgubiłem jakieś 2 lata temu, wie ktoś, na jakiej stronie mogę znaleźć instrukcję obsługi do tej kamery, ale po Polsku ??
Aha i skąd wykombinować taki kabel, żeby podłączyć kamerę do PC i oprogramowanie, które umożliwi mi zgrywanie VIDEO na PC

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 24 cze 2007, o 12:11

Oprogramowanie i inestrukcje eng pewnie na stronie producenta, wersje pol moze tez beda udostepniac. Napewno nie zawadzi zapytac polskiego przedstawiciela o wszystkie te rzeczy :619:

Awatar użytkownika
Tommy Vercetti
-
-
Posty: 122
Rejestracja: 19 wrz 2006, o 16:30
Lokalizacja: Vice City

Postautor: Tommy Vercetti » 24 cze 2007, o 13:00

Pytanie przedstawiciela handlowego odpada, po pierwsze najbliższy w mojej okolicy jest w Poznaniu, a to aż 45km ode mnie, a Ja narazie nie mam prawa jazdy, więc nie mam za bardzo jak tam się dostać :619:
Po drugie zwykle z nimi naprawde ciężko się rozmawia i do takiej rozmowy potrzeba silnych nerwów i ogromnej cierpliwości, gdyż oni to potrafią każdy kit wcisnąć :619:

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 24 cze 2007, o 14:16

Ale ja Ci nie sugeruje wizyty, tylko napisanie maila ;p

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 25 cze 2007, o 10:43

Witam.
Nawet jak będzie dało się zgrać przez to złącze które być może ma podobną prędkość do USB to licz sie z tym, że jakość zgranego video będzie strasznie słaba.
Jak ja zgrywałem z mojej kamery SONY przez USB to wyglądało to jakbym film nagrał na jakimś aparacie małej rozdzielczości...
Najlepsze do tego jest FireWire, teraz już nie jest drogie a jakość obrazu bez porównania lepsza.

Awatar użytkownika
Tommy Vercetti
-
-
Posty: 122
Rejestracja: 19 wrz 2006, o 16:30
Lokalizacja: Vice City

Postautor: Tommy Vercetti » 29 cze 2007, o 10:10

Niestety moja kamera nie posiada złącza fire wire, dlatego pozostaje mi jedynie USB, czy za pomocą tego portu możnaby przechwytywać pojedyncze klatki z filmu, ale z całkiem niezłą jakością ??

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 216 gości