Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Jak ustalić odstęp poligonu od innych elementów na PCB

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

tomaszwiewiorka
-
-
Posty: 32
Rejestracja: 2 mar 2005, o 11:07
Lokalizacja: Hajnówka
Kontaktowanie:

Jak ustalić odstęp poligonu od innych elementów na PCB

Postautor: tomaszwiewiorka » 23 maja 2007, o 22:11

Witam. Jak ustalić odstęp poligonu od innych elementów na PCB w Altium Designer 6? Chodzi mi o to aby zmienić tylko odstęp poligonu i nie ruszać innych odstępów? Jaką regułę trzeba stworzyć? Jeśli by ktoś zdołał mo to opisać to byłbym bardzo wdzięczny. Z góry dziękuję.

Awatar użytkownika
Press
-
-
Posty: 389
Rejestracja: 10 mar 2004, o 16:21
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Press » 24 maja 2007, o 18:36

ja w protelu robie to tak, ze kiedy na końcu wstawiam polygon to przestawiam ustawieniach odleglości sciezek. te które sa za blisko robia sie wtedy zielone, ale w niczym to nei przeszkadza. moze metoda troche na okolo, ale dziala ;)

tomaszwiewiorka
-
-
Posty: 32
Rejestracja: 2 mar 2005, o 11:07
Lokalizacja: Hajnówka
Kontaktowanie:

Postautor: tomaszwiewiorka » 24 maja 2007, o 20:47

Też tak zrobiłem :) Wiem że da się taką regułę ustlić, ale nie wychodzi to mi :(

Miroslaw Lach
-
-
Posty: 11
Rejestracja: 29 kwie 2003, o 19:54
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Miroslaw Lach » 4 mar 2008, o 09:53

Układasz nową regułę w części Electrical-Clearance. W jednym okienku Full Query piszesz InPoly, a w drugim zostawiasz All. Ze względów technologicznych radzę dać odstęp większy w tej regule niż reguła ogólna All-All. Ważne, aby ta reguła była przed regułą All-All dotyczącą pozostałych elementów projektu (użyj przycisku Priorities do zdefiniowania kolejności sprawdzania). Potem wystarczy dwukrotnie kliknąć na polygon i zaakceptować jego przybudowanie.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 159 gości