Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Sprzętowe radio internetowe

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

witold16
-
-
Posty: 21
Rejestracja: 17 kwie 2006, o 20:26
Lokalizacja: dolina krzemowa

Sprzętowe radio internetowe

Postautor: witold16 » 13 maja 2007, o 20:19

Witam
W EP był kiedys projekt sprzętowego gadulcha, który po podłaczeniu do skrętki bez komutera łaczył sie z intenetem i można było rozmawiac przez GG. Czy analogicznie do tego trudne było by do zaprojektowania radio internetowe ? Jedyna rzeczą jaką udało mi sie znalaść Tutaj
ale tam wszytko nie dokładnie opisane brak scheamtów tylko gdzie nie gdzie kawałki kodu C. Myśle, że to byłby dobry pomysł opublikowania to EP podobnie jak gadulcha.

TWl
-
-
Posty: 12
Rejestracja: 8 lut 2007, o 01:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprzętowe radio internetowe

Postautor: TWl » 13 maja 2007, o 20:57

Myśle, że to byłby dobry pomysł opublikowania to EP podobnie jak gadulcha.
Jak dam rade to po wakacjach bedzie w EP :)

Pzdr
TW

awatar100
-
-
Posty: 415
Rejestracja: 27 cze 2003, o 07:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Sprzętowe radio internetowe

Postautor: awatar100 » 14 maja 2007, o 05:55

Witam
W EP był kiedys projekt sprzętowego gadulcha, który po podłaczeniu do skrętki bez komutera łaczył sie z intenetem i można było rozmawiac przez GG. Czy analogicznie do tego trudne było by do zaprojektowania radio internetowe ? Jedyna rzeczą jaką udało mi sie znalaść Tutaj
ale tam wszytko nie dokładnie opisane brak scheamtów tylko gdzie nie gdzie kawałki kodu C. Myśle, że to byłby dobry pomysł opublikowania to EP podobnie jak gadulcha.
Chodzi ci o tzw Palmtop ?
tak juz to jest i Ba nawet w sprzedazy masowej !! Wystarczy przeszukac allegro
Oprucz funkcji odgrywania mp3 _niektore_ potrawfia nawet Oddtwarzac filmy ! czy umozliwaja zainstalowanie Gadu gadu ! a i nawet niektore maja karty Wifi !!

a tak na powaznie Nadgorliwosc jest gorsza od faszyzmu nigdy hardwerowy sprzet nie dorowna temu co oferuje prawdziwy komputer z paroma setkami mhz , jako ciekawostka - czemu nie , ale nic poza tym

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: Sprzętowe radio internetowe

Postautor: pajaczek » 14 maja 2007, o 10:27

a tak na powaznie Nadgorliwosc jest gorsza od faszyzmu nigdy hardwerowy sprzet nie dorowna temu co oferuje prawdziwy komputer z paroma setkami mhz , jako ciekawostka - czemu nie , ale nic poza tym

Oj chyba cos przeinaczyles... nigdy softwerowe rozwiazanie na komputerze nie dorowna temu co oferuje dedykowany hardware. Tylko mierzmy zaawansowanie ta sama miara.

Awatar użytkownika
piotr_go
-
-
Posty: 159
Rejestracja: 27 sie 2004, o 12:18
Lokalizacja: far far away

Postautor: piotr_go » 14 maja 2007, o 11:51

Heya

Na http://www.ethernut.de/en/medianut/index.html jest cały kod, testowałem go na "EVBedu.net" z Propoxu(ale reklame walnąłem :) ) + VS1001 i radyjko grało.

Pozdrowienia

witold16
-
-
Posty: 21
Rejestracja: 17 kwie 2006, o 20:26
Lokalizacja: dolina krzemowa

Postautor: witold16 » 14 maja 2007, o 12:13

Heya

Na http://www.ethernut.de/en/medianut/index.html jest cały kod, testowałem go na "EVBedu.net" z Propoxu(ale reklame walnąłem :) ) + VS1001 i radyjko grało.

Pozdrowienia
Ten link podawałem na samym początku i mówiełem, że są tam kawałki kodu C ale brak tam wzorów płytek no i skąd wytrzasne tego VS1001 czy cos podobnego. Układy ST są bardziej dostęone w Polsce mam tu na myśli np STA015

trryt
-
-
Posty: 119
Rejestracja: 3 maja 2004, o 15:08

Postautor: trryt » 14 maja 2007, o 12:16

Możliwe jak najbardziej. Ludzie u mnie na wydziale takie prace magisterskie robili. Na płytkach właśnie z Propoxu i VS1001. Ja też sobie wziąłem taki temat, tylko że jeszcze z Wi-Fi. Mam jeszcze pełno czasu więc dużo się nie zastanawiałem, ale wybrałem dekoder: STA015. Zalety w porównaniu z VS1001:
-cena 0zł - próbki z ST
-dostępność, patrz wyżej
-wyjście I2S, a nie analogowe, można dać lepszy DAC
-podstawowe DSP, czyli regulacja tonów wysokich, niskich (VS z tego co wiem miał tylko głośność)
-ma koder ADPCM - można się bawić w coś w stylu VoIPa na przykład.

Awatar użytkownika
piotr_go
-
-
Posty: 159
Rejestracja: 27 sie 2004, o 12:18
Lokalizacja: far far away

Postautor: piotr_go » 14 maja 2007, o 13:01

@witold16
Wiem że podawałeś ale jest tam CAŁY kod a nie kawałki, są też schematy, czy wzory płytek są to nie wiem bo nie szukałem.
VS1003 można znaleźć na allegro, po drobnych modyfikacjach będzie pasował i przy okazji zwiększą się możliwości odtwarzania

@trryt
korektor barwy dźwięku jest i w VS...
ADPCM też (przynajmniej w vs1003)

trryt
-
-
Posty: 119
Rejestracja: 3 maja 2004, o 15:08

Postautor: trryt » 14 maja 2007, o 14:16

Jak zaczynałem szukać to 1001 były ledwo dostępne i w chorych cenach (około 80-100zł), ten 1003 za 24zł może i nie jest tak drogi (chociaż jak się pomyśli o MP3 z hipermarketu za 99zł z pół albo giga pamięci to jednak drogi;) ). Ja tam jednak wolę STka za darmo z I2S. Zobaczymy jak zacznę programować jak się będzie zachowywał. Na razie to sobie muszę kupić jakiegoś ARMa na którym się za to wezmę.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 14 maja 2007, o 18:04

Ludzie u mnie na wydziale takie prace magisterskie robili. Na płytkach właśnie z Propoxu i VS1001.
Jak widze takie tematy prac magisterskich (czy tez gadaluch - moze i fajne urzadzenie ale)... to mnie normalnie skreca. Jak mozna dopuscic taki temat na magisterce? No chyba ze dolozysz tam jeszcze jakies "cuda na kiju" - do pracy oczywiscie nie do projektu.

Nie jest to zaden zarzut do Ciebie czy innych, tylko do samej metodologi "zalatwiania klopotu prac magisterskich".

trryt
-
-
Posty: 119
Rejestracja: 3 maja 2004, o 15:08

Postautor: trryt » 14 maja 2007, o 18:42

No jasne że dorzucić dużo trzeba. A nie sądzisz że lepsze coś takiego, praca z czymś co się zrobi (projektem) niż teoretyczne dywagacje, na nikogo poza promotorem nie interesujący i nikomu nie przydatny temat będące w większości kompilacją materiałów z netu. Jeszcze na uczelniach technicznych to może nie są aż tak popularne, ale na innych... Przecież dlatego wymyślili żeby dawać magistra za egzamin a nie pracę bo na wielu uczelniach nikt nie nadążał czytać masowo produkowanych prac o niczym.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 14 maja 2007, o 20:02

Ja tam mialem bardzo fajny temat... zas z sieci korzystalem glownie by wyszukac literature... troche przykladow kodu, ktory i tak pisalem od zera po swojemu.

Zawsze mnie uczyli, i z tym sie zgadzam, ze praca magisterska powinna wnosic z soba cos nowatorskiego, analize jakis zjawisk... ogolnie to w koncu tytul naukowy (zwykle polaczony z zawodowym na technicznych) a nie tylko zawodowy, jakim jest inzynier... tak, na prace inzynierska jak najbardziej sie nadaja tematy typu "projekt urzadzenia do robienia makaronu" ;)

Ok... bez urazy tylko, wierze ze Twoja praca bedzie ok. Powodzenia.


I masz racje, z tego co widze co sie dzieje na wydzialach nietechnicznych (zwlaszcza humanistycznych) to jest jeszcze gorzej.

trryt
-
-
Posty: 119
Rejestracja: 3 maja 2004, o 15:08

Postautor: trryt » 15 maja 2007, o 08:03

Z nami ogólnie to nikt o tym nie rozmawiał/ nie wykadał, bo nam w ogóle nic nie mówią odnośnie naszych studiów, więc czemu by nagle na temat ich zakoczenia. Ale jeden z lepszych doktorów raz właśnie opowiadał o różnicach między pracą magisterską a inżynierską.
Z tą analizą itd, to jak najbardziej, z nowatorstwem to można, ale to raczej może być jakaś "innowacyjka" a nie innowacja bo ciężko dziś wymyślić coś zupełnie nowego;)

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 199 gości