Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Mini Sieć w domu.

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
mulkey
-
-
Posty: 308
Rejestracja: 25 cze 2005, o 20:33
Lokalizacja: Jaworzno

Mini Sieć w domu.

Postautor: mulkey » 6 mar 2007, o 18:15

Witam mam dwa pc w domu i mam pytanie posiadam neostrade 512.I chciałbym ją tak rodzielić hub i do mojej karty sieciowej i do drugiego pc.taka konfigruacja odpali?co musze skonfigruowac po podlaczeniu bym mial net?.I czy jest jakis program którym mógłbym manipulować transferem miedzy kompami tzn.ustawic by na jednym było np.10kb a na moim 40kb? lub w momencie uzytkowania z neta tylko na jednym pc cala mozliwosc transferu?

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 6 mar 2007, o 23:48

Najprosciej i z najwiekszymi mozliwosciami mozna zrealizowac cos takiego na dodatkowym komputerku pelniacym role routera (np. na linuxie), jednak dla 2 komputerkow raczej nie warto wyciagac takiej "armaty". Nie pochwaliles sie dokladnie jaki "modem" masz do neo, byc moze jest w nim wszystko co potrzeba, jak nie, to mozna dosc tanio kupic routerek z wbudowanym modemem ADSL i switchem 4 portowym, to Ci wystarczy dla 4 kompikow, czesto da sie w takim routerku ustawic proste kolejkowanie z limitowaniem lacza. Ja juz troche stracilem rachube w tym rynku wiec dokladnego modelu poszukaj w ofertach, ew. podaj namiar to ocenimy (ostatnio stawiam tylko maszynki na linuxie/BSD i troche wiekszej liczby userow).

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 7 mar 2007, o 10:35

Hej. Ja miałem router/swith PLANET ADE-4000 ale po jego awarii musiałem kupić coś na szybko i kupilem jakiegoś syfa TOPCOM Xplorer 847B i powiem że raz na miesiąc zdarza mu się zwieszka, ale ogólnie działa bardzo dobrze nie zrywa połączeń i nic złego się nie dzieje.
To jest alternatywa na dosyc tanią małą sieć :)

Awatar użytkownika
mulkey
-
-
Posty: 308
Rejestracja: 25 cze 2005, o 20:33
Lokalizacja: Jaworzno

Postautor: mulkey » 8 mar 2007, o 21:11

Witam mam modem sagem speedtouch 330.No własnie rozważam taką opcje zakupu jak proponujecie.Ale wystarczy tylko podciągnąć kable do obu pc do kart sieciowych i trzeba cos konfigruować ?tzn.coś trzeba tylko co i jak ?

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 8 mar 2007, o 23:22

Przy takim rozwiazaniu (routerek sprzetowy dedykowany w wbudowanym switchem), wystarczajace bedzie jak to okresliles podciagniecie kabelkow, oraz skonfigurowanie czegos... to cos i sposob zalezy od tego jaki routerek wybierzesz, i pewnie bedzie opisane w instrukcji dolaczonej do niego.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 8 mar 2007, o 23:38

Zazwyczaj jest to proste jak 2*2 :)
A jak sobie nie poradzisz to daj znać. Pomożemy Ci.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości