Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

"Żadna zapora nie jest włączona"

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

"Żadna zapora nie jest włączona"

Postautor: end » 24 lut 2007, o 12:49

Witam. Coś nie tak się dzieje z moim systemem.
Pewnie to wina którejś aktualizacji, bo dotąd nie miałem tego problemu, pozatym czytałem gdzieś w necie, że jakiś gość ma podobny problem, ale nie może go rozwiązać.
Czy miał ktoś z was taki problem?
Strasznie "późno" włącza mi się połączenie lokalne - ikonka w trayu pojawia się po około minucie albo i nawet więcej i wyskakuje komunikat, że "Żadna zapora nie jest włączona" i po chwili znika.
Jeśli ktoś z was wie która to aktualizacja to dajcie znać - wywalę to i będzie spokój.

000andrzej
-
-
Posty: 375
Rejestracja: 13 sie 2003, o 14:03
Lokalizacja: Kraków

Postautor: 000andrzej » 24 lut 2007, o 16:05

A jaką zaporę stosujesz? SP2?
Ja też czasem mam podobne objawy, ale to kwestia pełnego załadowania systemu. W momencie jak załaduje Ci się zapora - komenda znika.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 24 lut 2007, o 16:36

Tak tak, mam SP2 - przepraszam, że nie napisałem.

Ale i tak coś nie tego jest, wczesniej nie miałem takiego mulenia ze startem tego połączenia lakolanego. Ciekawe co to...

RcTomek
-
-
Posty: 357
Rejestracja: 18 lip 2005, o 17:28
Lokalizacja: Głogów / Wrocław

Postautor: RcTomek » 24 lut 2007, o 18:29

Sprawdź może, czy nie masz uruchomionego procesu wuauclt.exe (Windows Auto Update Client).
Dość niedawno miałem do czynienia z tym procesem i wywaliłem to świństwo, bo strasznie muliło mi kompa (tzn. utrudniało uruchamianie innych programów, procesów).

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 25 lut 2007, o 12:00

Witam. Nie mam u siebie tego procesu.
Problem nadal aktualny i do rozwiązania.
Załączniki
zapora.PNG
zapora.PNG (6.01 KiB) Przejrzano 5173 razy

Awatar użytkownika
Piotreek
-
-
Posty: 59
Rejestracja: 8 sty 2007, o 21:29
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Piotreek » 26 lut 2007, o 14:03

Hmm..Jeśli tylko ikona stanowi problem to polecam zmienić sposób informowania przez centrum zabezpieczeń.. Panel sterowania->centrum zabezpieczeń->zmień sposób informowania mnie przez centrum zabezpieczeń...
Tyle jeśli chodzi o ikonę..Co zaś do późnego zaskakiwania połączenia lokalnego to nie mam pojęcia...A wuaclt.exe pojawia się tylko (w każdym razie u mnie i na kilku kompach na których przacowałem) przy starcie systemu na krótką chwilę(o dziwo nawet przy wyłączonych aktualizacjach :608: )..z tym że zazwyczaj było to na świeżo zainstalowanych systemach..
Choćbym chciał więcej nie pomogę..Swoją drogą sprawdź czy jakieś śmieci nie odpalają Ci się na starcie..do wyłączenia ich polecam RegCleaner'a :)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 27 lut 2007, o 10:00

Śmieci wykluczone w 'msconfig' czysto jak łza.
To że ikona się pojawia to jest nic... ważne żeby zrobic to "spóźnione" włączanie się połączenia lokalnego.

Awatar użytkownika
PICIA
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 5 lis 2004, o 19:28
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

re

Postautor: PICIA » 1 mar 2007, o 19:06

dużo masz aplikiacji w auto starcie???

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 5 mar 2007, o 10:36

Czysto. Jest tylko włączone to co jest potrzebne do startu systemu i może ze dwie trzy inne aplikacje które na mają wpływu na to.
Zrobiłem loga w Hijackthis, ale tam też nic nie znalazł...

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 182 gości