Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Error w związku z explorerem (nie internet)

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

piłkarz
-
-
Posty: 9
Rejestracja: 4 lut 2007, o 00:34
Lokalizacja: BIAŁO-CZERWONI!

Error w związku z explorerem (nie internet)

Postautor: piłkarz » 4 lut 2007, o 14:20

Kiedy próbuję otworzyć jakikolwiek dysk przez mój komputer to wyskakuje mi error explorera i restartuje mi explorera (znika na chwilę pulpit).
Jakieś pomysły??

Awatar użytkownika
Piotreek
-
-
Posty: 59
Rejestracja: 8 sty 2007, o 21:29
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Piotreek » 8 lut 2007, o 22:35

Spotkałem się z tym i prawdę mówiąc najpierw polecam wykorzystac antyviry online takie jak skanerMKS albo arcavir micro. dodatkowo wyczyszczenie katalogów internetowych. do pełni szczęścia(albo klęski) dowalilbym test hijackiem i rezultat wrzucil na jakieś forum gdzie moderatorzy się na tym znają. Ostatnim krokiem(wedlug mnie:) ) jest szukanie Rootkitów, do tego tez są specjalne programy (np. Rootkit Revealer) ... kiedy to nie pomoże..to ja osobiscie jako laik zrobilbym format. Format leczy komp z większości dolegliwośći..Jeśl inie zapomnisz zachowac plików które potrzebujesz to go nawet nie odczujesz :)
I pamiętaj żeby przy skanowaniu antyvirem zaznaczyć wszystkie dyski/partycje. Śmieci chowają się wszędzie. Choc nie jestem informatykiem to niewykluczam tez błędu windowsa..ale na to akurat zawsze pomaga format..lub ewentualnie można przywrócic system do stanu sprzed usterki.
Pozdrawiam.

piłkarz
-
-
Posty: 9
Rejestracja: 4 lut 2007, o 00:34
Lokalizacja: BIAŁO-CZERWONI!

Postautor: piłkarz » 5 mar 2007, o 23:27

niestety format :(

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 7 mar 2007, o 10:57

niestety format :(
Błąd... powinieneś próbowac rozwiązać ten problem.
Pewnie nie próbowałeś w trybie awaryjnym wejść.
Czasami zdarza sie tak, że masz na dysku plik video np. jakiś film który chce wyświetlić miniaturkę i wtedy pojawia się właśnie bląd explorer.exe i wywala za każdym razem.
Doszedłem do tego, że u mnie powodowala do pewna wersja kodeka Xvid teraz już nie pamiętam dokładnie która to.

Awatar użytkownika
Piotreek
-
-
Posty: 59
Rejestracja: 8 sty 2007, o 21:29
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Piotreek » 7 mar 2007, o 22:09

End.. Jeśli chodzi o kodeki to niekoniecznie...wiele jest takich plików.. Ostatnio kiedy spotkałem się z w/w problemem to również było to przy filmach..ale..gdy tylko wkładałem do owego laptopa płytkę z filem on zaczynał wariować..kończyło się to właśnie problemem z explorer.exe. I tu wątek kodeków.. te same mam zainstalowane u siebie na kompie i nigdy nie miałem takiego błędu..Ale masz racje,tryb awaryjny i do dzieła. Inna rzecz, że zależy też co kto ściąga i na ile pewne. Im więcej szaleństw w emule czy torretach tym większe ryzyko. Jednakże zgodzę się z Toba że nie w formacie siła..
Właśnie wczoraj pokonałem beznadziejny przypadek więc wiem że format w porównaniu z tą "zabawą" jest nudny.. Jeśli ktoś ma oczywiście na to czas.
Pozdrówka

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 9 mar 2007, o 09:47

End.. Jeśli chodzi o kodeki to niekoniecznie...wiele jest takich plików..
No tak. Ale nie powiedziałem, że w każdym przypadku tak jest.. tyle, że ja spotkałem się już kilkanaście razy z tym przypadkiem i wydaje się on być dosyć częstą przyczyna wywalania explorera.

Awatar użytkownika
PICIA
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 5 lis 2004, o 19:28
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

re

Postautor: PICIA » 9 mar 2007, o 17:38

a ja bym doradził reinstalację systemu -bez formatu

Awatar użytkownika
Piotreek
-
-
Posty: 59
Rejestracja: 8 sty 2007, o 21:29
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Piotreek » 10 mar 2007, o 00:12

Ale nie powiedziałem, że w każdym przypadku tak jest.. tyle, że ja spotkałem się już kilkanaście razy z tym przypadkiem
Ja tego absolutnie nie neguje..to nie ja tu jestem informatykiem :) Ja tylko piszę z czym się spotkałem przez rok użytkowania liku komputerów:) Przecież to nie czyni znawcą,choć zawsze daje jakąś wiedzę :599:

Jeśli zaś chodzi o kodeki to polecam 'codec 8.0nt'.. używam ich od pewnego czasu i choc juz nienajnowsze to nie miałem jak do tej pory z nimi żadnych problemów.. :)

Pozdrówka

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 212 gości