Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Problem ze stworzeniem symulacji w Protelu i w Pspice 9.1

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

iscub
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 1 lut 2007, o 12:31
Lokalizacja: KALISZ

Problem ze stworzeniem symulacji w Protelu i w Pspice 9.1

Postautor: iscub » 1 lut 2007, o 12:40

Witam serdecznie!
Mam problem z stworzeniem symulacji w protelu i w pspice 9.1. problem w obu przypadkach wyglądają identycznie. Mam ukryte gdzieś sieci zasilania, chodzi o układy 74AC14 (przerzutniki shmitta). Na układzie połączeń maja 12 nóżek a w rzeczywistości ma 14 (2 od zasilania) i wlasnie o to wyje mi protel i pspice, jak skonfigurować element albo sobie z tym poradzić??

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam!



Bez urazy, ale:
Jeśli nie wiesz do czego służy pogrubianie czcionki to nie pogrubiaj... Temat poprawiłem. moderowano przez: End
Ostatnio zmieniony 1 lut 2007, o 15:18 przez iscub, łącznie zmieniany 2 razy.

Piotr
Moderator
Moderator
Posty: 465
Rejestracja: 14 lut 2003, o 13:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Piotr » 7 lut 2007, o 00:01

W Protelu piny zasilania sa domyslnie ukryte. Nazwaja sie niestety roznie, w zaleznosci od biblioteki, z ktorej pobierasz elementy.
Z ktorej biloteki korzystasz?

Pzdr
PZb

iscub
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 1 lut 2007, o 12:31
Lokalizacja: KALISZ

Odpowiedź!

Postautor: iscub » 13 lut 2007, o 03:27

:607: Używam bibliotek Motorola Logic Gate,FSC Logic Gate, rozumiem o co PAnu chodzi,ale wlasnie protel zgłasza mi te problemy, że są ukryte dwie sieci hodzi GND(ziemia) I VCC(zasilanie). Chciałbym się dowiedzieć czy trzeba jakos skonfigurować element czy pogrzebać w protelu. Pozdrawiam!

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 209 gości