Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

komputer samochodowy AVT 434

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

piotrchrzanowsk
-
-
Posty: 6
Rejestracja: 12 gru 2006, o 17:56
Lokalizacja: łódź

komputer samochodowy AVT 434

Postautor: piotrchrzanowsk » 12 gru 2006, o 18:07

Witam
Mam takie pytanie do samego konstrutora projektu no i oczywiscie do wszystkich zoriętowanych.... mianowicie posiadam golfa II 91' z silnikem diesla 1.6 tdi i nieukrywam ze podoba mi sie projekt omawianego komputera w zwiazku z czym chciałbym załozyc go w swoim autku... czy jest to mozliwe w przypadu silników diesla? czy niestety tylko dla benzyn? prosze o odpowiedz... troche mi zalezy...

sebastianxxx
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 7 mar 2006, o 17:37
Lokalizacja: zzz

Postautor: sebastianxxx » 25 gru 2006, o 13:53

Do określenia zużycia paliwa ten komputerek potrzebuje następujących sygnałów:
1. Czas otwarcia wtryskiwacza
2. Prędkość obrotowa wału korbowego
3. Prędkość samochodu

W MPi nie ma problemu z czasem otwarcia wtryskiwacza ponieważ jest sterowany prądem wystarczy zmierzyć czas trwania impulsu sterującego, natomiast w silniku TDi wtryskiwacz otwiera się pod wpływem ciśnienia wytworzonego w pompie wtryskowej i nie ma możliwości zmierzenia czasu otwarcia.

O ile się nie mylę to w silnikach TDi koncernu VAG montowany jest na pierwszym wtryskiwaczu czujnik otwarcia, służy on do określenia kąta wyprzedzenia wtrysku. Być może dało by się z niego również odczytywać czas otwarcia wtryskiwacza, trzeba by sprawdzić oscyloskopem

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 160 gości