Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Joystick od pegazusa na USB?

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
mulkey
-
-
Posty: 308
Rejestracja: 25 cze 2005, o 20:33
Lokalizacja: Jaworzno

Joystick od pegazusa na USB?

Postautor: mulkey » 14 lis 2006, o 13:03

Witam czy yoj na pegazusa taki stary, co wtyczka przypominala trapez mozna ją jakos przerobic na USB i zeby dzialal na PC i normalnie pograc na tym joyu, czy jest to nie mozliwe?

radzio
Moderator
Moderator
Posty: 965
Rejestracja: 13 maja 2003, o 10:33
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontaktowanie:

Postautor: radzio » 14 lis 2006, o 15:33

Teoretycznie można. Musisz oprogramować na jakimś mikrokontrolerze z USB klasę HID z realizującą zadania joysticka i podpiąć stary joystick do tego mikrokontrolera. Ale czy warto?

Awatar użytkownika
mulkey
-
-
Posty: 308
Rejestracja: 25 cze 2005, o 20:33
Lokalizacja: Jaworzno

Postautor: mulkey » 14 lis 2006, o 20:33

za rok mam być technik elektronik, przeczytaj moj podpis pod wiadomoscia :D . Pozatym nie moge wychodzic z zalozenia ze ja jako przyszly elektronik kupuje skoro wiedze moge nowa zdobyc zrobic cos i miec satysfakcje sam to zrobilem :D wiec co mi bylo by potrzeba do tego w miare jasno i przejrzyscie jesli mozna

radzio
Moderator
Moderator
Posty: 965
Rejestracja: 13 maja 2003, o 10:33
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontaktowanie:

Postautor: radzio » 14 lis 2006, o 20:59

Bardzo cieszy mnie Twoje podejście do życia :)

-> http://www.flightsim.com/cgi/kds?$=main/howto/mind.htm

Zamiast przycisków i potencjometrów podłącz joya od pagazusa (on chyba jest cyfrowy, więc poszukaj w archiwum EP projektu p. Sławomira Skrzyńskiego o podłączaniu cyfrowych joysticków od Amigi do PCta i zobacz w jaki sposób "konwertowane" są sygnały z mikrostyków na rezystancję)

Awatar użytkownika
mulkey
-
-
Posty: 308
Rejestracja: 25 cze 2005, o 20:33
Lokalizacja: Jaworzno

Postautor: mulkey » 15 lis 2006, o 07:54

dzieki tylko teraz rodzi sie kolejne pytanie jaki uC i jak go zaprogramowac bo w tym to niestety slabiutki jestem. ;( .
Czyli w sklepie mam pytać o to : ATMega8 microcontroller in DIP package with 12 MHz quartz resonator ?

Zeby to wykonac musze miec w domu programator ? czy jak kupie uC AtMega8 to odrazu moge ja zamontowac na laminacie ?

Awatar użytkownika
piotr_go
-
-
Posty: 159
Rejestracja: 27 sie 2004, o 12:18
Lokalizacja: far far away

Postautor: piotr_go » 15 lis 2006, o 12:01


Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 161 gości