Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Chłodzenie PC

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
mulkey
-
-
Posty: 308
Rejestracja: 25 cze 2005, o 20:33
Lokalizacja: Jaworzno

Chłodzenie PC

Postautor: mulkey » 17 paź 2006, o 11:21

Cze wszystkim chciałem poruszyć temat chlodzenia jak sie okazuje bardzo wazne jest chlodzenie PC tylko wlasnie pytam co daje mi jako uzytkownikowi PC zainwestowanie kolejnych np 25zł na wiatraczek do PC i zamontowanie, jaki to ma wplyw dodatkowy wiatraczek na prace calego PC wiadomo ze wiecej powietrza i .........? I tu chcialbym by wypowiedziano sie na ten temat . :)

Jacek-J129
-
-
Posty: 90
Rejestracja: 1 maja 2006, o 13:13
Lokalizacja: Smoszew
Kontaktowanie:

Postautor: Jacek-J129 » 17 paź 2006, o 15:38

To że na obudowie przyczepisz dodatkowy wiatraczek to nic nie da ważne jest aby w środku wytwarzał się jak to sie mówi wiatr :P czyli jeden wentylator z przodu który wciąga powietrze a drugi z tyłu co wypycha powietrze takim sposobem nasz PC ma dobre chłodzenie

Awatar użytkownika
Kulpina
-
-
Posty: 19
Rejestracja: 9 paź 2006, o 08:38
Lokalizacja: Sanok

Postautor: Kulpina » 17 paź 2006, o 17:36

zawsze będzie lepszy przepływ powietrza jak będzie miał wentylatory w obudowie, ale przydały by sie wtedy tez jakieś kratki itp zamiast zwykłej ściany. niektóre obudowy mają to wbudowane wtedy przepływ powietra będzie na pewno lepszy.

petersz
-
-
Posty: 579
Rejestracja: 2 gru 2005, o 18:26
Lokalizacja: ---

Postautor: petersz » 17 paź 2006, o 19:03

Ale po co wietrzyć kompjuter jeśli nie ma takiej potrzeby? Sztuka dla sztuki? Zwiększasz tylko hałas, pobór prądu, wydasz niepotrzebnie parę złotych... Jeśli się nie restartuje i nie wariuje, to nie ma sensu instalowanie żadnych dodatkowych wiatraczków.

Pozdr.

Awatar użytkownika
mulkey
-
-
Posty: 308
Rejestracja: 25 cze 2005, o 20:33
Lokalizacja: Jaworzno

Postautor: mulkey » 17 paź 2006, o 19:31

no własnie jest problem bo nie startuje odrazu dopiero po restarcie moze elementy PC zabardzo sie grzeja sam juz nie wiem ....... :roll:

Awatar użytkownika
Lucas286
-
-
Posty: 86
Rejestracja: 13 paź 2004, o 13:12
Lokalizacja: Pomorze

Postautor: Lucas286 » 18 paź 2006, o 07:19

A może komputer ma za zimno :D Mam komputer w garażu i jak temperatura otoczenia spadnie poniżej 10stC to też nie startuje od razu tylko po resecie. W lato startuje od razu. I co wy na to ? :)

Awatar użytkownika
mulkey
-
-
Posty: 308
Rejestracja: 25 cze 2005, o 20:33
Lokalizacja: Jaworzno

Postautor: mulkey » 19 paź 2006, o 15:40

Cos w tym jest bo u mnie jest podobnie gra sie zrestartuje jak komp pochodzi bez problemow na ,,zimno" ciezko jest mu ,,wstac"

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 112 gości