Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Płyta główna i niepodpięte przewody

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
mulkey
-
-
Posty: 308
Rejestracja: 25 cze 2005, o 20:33
Lokalizacja: Jaworzno

Płyta główna i niepodpięte przewody

Postautor: mulkey » 16 paź 2006, o 18:34

Witam zaglądłem do srodka mojego PC i jaki zdziwiony bylem gdy to zobaczylem (fotki) i mam odnosnie tego pytania :

1.Czy te przejsciowki na srodku foto naprawde nie bylo mozna zastapic oryginalnymi tylko na takiej zasadzie ( chodzi tu o polaczenie dysku z plyta glowna) ?

2.Nie wiem czemu ale z przedniego panelu plyty glownej wychodza przewody z koncowka ktora jest na foto, pytanie co ona tam robi? ma gdzies byc podpieta tylko gdzie jak nie moge znalesc tego miejsca?

Jesli ktos moglby pomoc bedzie milo :)
Załączniki
SSA42070.JPG
SSA42071.JPG

petersz
-
-
Posty: 579
Rejestracja: 2 gru 2005, o 18:26
Lokalizacja: ---

Postautor: petersz » 16 paź 2006, o 18:53

Ad 1. Czy to czasem nie jest rozgałęźnik? Jeśli nie, to najprawdopodobniej przewody były za krótkie i trzeba było je przedłużyć, w czym Ci to przeszkadza?

Ad 2. "z przedniego panelu plyty glownej" ?? Przecież na pierwszej fotce widać, że ten kabelek z drugiej nie wychodzi z płyty głównej... Jaki panel, jaka płyta? :) Coś mi się zdaje, że ten przewód idzie albo od CD-ROMu, albo od CD-ROMu ;-). Ew. jakieś światełka na przodzie obudowy.

Pozdr.

Awatar użytkownika
mulkey
-
-
Posty: 308
Rejestracja: 25 cze 2005, o 20:33
Lokalizacja: Jaworzno

Postautor: mulkey » 16 paź 2006, o 19:06

Nieprzeszkadza mi to w niczym tylko jest ona pęknieta ta przedłużka plastikowa i moze to powoduje ze Pc nie startuje od razu tylko po restarcie.


2.To nie od swiatelek bo takowe mam podpiete nie wiem czy nie od mikrofonu i sluchawek bo mam z przodu wejscie ale nie dzialaja :( i nie wiem gdzie to podpiąć

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 16 paź 2006, o 19:34

Ad 1: Raczej nie chodzilo o podlaczenie dysku z plyta przewodem zasilani ;) Tylko o dodatkowe zasilanie plyty glownej... pewnie na potrzeby dodatkowych smigiel (wiatrakow), albo wspomaganie zasilania AGP (blisko jest to zlacze jak widze).

Ad 2: Albo dzwiek, albo USB... pokaz dokladniej to zlacze... jak jest to 2x5 pin (jeden moze byc zaslepiony) to na 95% USB.

Awatar użytkownika
mulkey
-
-
Posty: 308
Rejestracja: 25 cze 2005, o 20:33
Lokalizacja: Jaworzno

Postautor: mulkey » 17 paź 2006, o 06:27

Tak jak pajaczek mowiles to bedzie od USB . Ale na przedniej czesci obudowy mam wejscie mikrofonowe i na sluchawki nie dzialaja ? tzn sa tak tylko dla picu ? nie da sie tego podpiąć na plycie glownej ??

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 17 paź 2006, o 12:19

Tak to jest ze skladakami... jeden producent plyty, drugi obudowy, trzeci grafiki, czwarty...

kazdy chce promowac swoje rozwiazania, albo byc max uniwersalnym. Prowadzi to do tego, ze nie zawsze da sie wszystkie kabelki polaczyc ze saba ;) jesli Twoja plyta nie ma odpowiednich zlacz, to nie da sie wykozystac ;) Zawinil raczej dobor plyty niz obudowy :roll:

Awatar użytkownika
mulkey
-
-
Posty: 308
Rejestracja: 25 cze 2005, o 20:33
Lokalizacja: Jaworzno

Postautor: mulkey » 17 paź 2006, o 18:14

czyli wszystko sie wyjasnilo dzieki [shadow=brown]PAJACZEK[/shadow]

jacuś
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 23 paź 2006, o 18:17
Lokalizacja: lublin
Kontaktowanie:

Postautor: jacuś » 23 paź 2006, o 18:59

ta zlączka na 2 zdjeciu to kabelek do zlacz mikrofon i sluchawki powinienes gdzies miec na plycie dwa rzedy po 5 pinów opisane jako rear audio, audio lub cos w tym stylu szukaj prz krawedzi plyty na dole lub z przodu ewentualnie przy tylnej blaszce tam gdzie porty usb, ps/2 itp

ewentualnie tam na dole płyty przy zlączu PCI jest jeszcze dwa takie rzędy pinów (do jednego podłączone są dwa szare kabelki) to któreś z nich powinno miec coś wspólnego z audio:)

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 177 gości