Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Potrzebuje waszej pomocy!!!(Kolorofon)

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

reikeb
-
-
Posty: 7
Rejestracja: 6 paź 2006, o 13:59
Lokalizacja: Warszawa

Potrzebuje waszej pomocy!!!(Kolorofon)

Postautor: reikeb » 6 paź 2006, o 14:08

Witam wszystkich.Mam taki problem bo kupilem u firmy piekarz taki zestaw do samodzielnego montazu.Polutowalem wszystko i dziala.Ale tam w standardzie jest uklad przystosowany pod diody LED a ja chcialbym pod ten uklad podlaczyc 3 halogenki na 12V/35W i tu pojawia sie pytanie co musze przerobic w ukladzie lub podmienic aby wszystko dzialalo???Oto schemat i dane o tym układzie: http://www.goldhand.com.pl/schematy/ne/ ... ne528.html z góry serdecznie dziekuje za pomoc w tej sprawie ,bo ja juz te halogeny kupilem i chce cos z nimi zrobic :) Pozdrawiam.

[ Dodano: 06-10-2006, 22:43 ]
Jak nie jestescie w stanie pomuc mi w przerobieniu tego układu to moze ktos z was ma jakis pomysl co mozna zrobic tych halogenow na 12V zeby byl fajny efekt optyczny ale wciaz prosze o kombinowanie jak przerobic powyzszy uklad po te halogenki.Pozdrawiam.

Proszę zakładać tematy w odpowiednich działach (przeniosłem). End

Awatar użytkownika
PICIA
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 5 lis 2004, o 19:28
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

re

Postautor: PICIA » 7 paź 2006, o 05:41

zrób tak i dodatkowo dodaj regulacje dla kazdego kanału z osobna-zobaczysz efekt bedzie jeszcze lepszy
Załączniki
i.JPG

reikeb
-
-
Posty: 7
Rejestracja: 6 paź 2006, o 13:59
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: reikeb » 10 paź 2006, o 19:01

to znaczy co musze zrobic zeby te halogentki swiecily pod tym ukladem ???Do na standardowym nie swieca wcale.

ROM
-
-
Posty: 293
Rejestracja: 5 lis 2004, o 10:48
Lokalizacja: Poznań

Postautor: ROM » 10 paź 2006, o 21:46

A ja, w propozycji Pici, dałbym triaki zamiast tyrystorów i podłączył je do odzielnego trafa dla halogenów.Odpada wtedy potrzeba prostowania dość dużego prądu.

Awatar użytkownika
PICIA
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 5 lis 2004, o 19:28
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

re

Postautor: PICIA » 11 paź 2006, o 11:22

A ja, w propozycji Pici, dałbym triaki zamiast tyrystorów i podłączył je do odzielnego trafa dla halogenów.Odpada wtedy potrzeba prostowania dość dużego prądu.
halogenki pobieraja dość znaczny prąd i za tym idzie potrzeba transformatora o dobrej wydajności prądowej. jak i też co zauważyłem halogenki nie oddadzą ci żądanego efektu bo spirala dość długo sie nagrzewa oraz oziębia bezwładność żarnika ....co za tym idzie halogen nie bedzie tak dobrze oddawał pracy impulsowej-sprawdz sobie podłaczając do żródła zasilania.

Doskonale wiem ze chodzi ci o tz lustro w halogenkach ..ale wierz mi efekt bedziesz mial bardzo mierny!!!
to juz lepiej zastosować żarówki 12V/21W samochodowe a transformator minimum 40-50W

MDz
-
-
Posty: 365
Rejestracja: 29 mar 2003, o 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: MDz » 11 paź 2006, o 12:35

Przed halogenkami broniłbym się z jeszcze jednego powodu - zasilane impulsowo pracują w skrajnie niekorzystnych warunkach, co musi odbić się na ich trwałości. W szczytach sygnału, będa chwilowo osiągać wysoką temperaturę włókna typową dla żarówek halogenowych a jednocześnie praca z niewielką moca średnią uniemożliwi zadziałanie cyklu halogenowego.

Więcej na ten temat zostało powiedziane w starym (jeszcze z ubiegłego tysiąclecia ;) wątku na p.m.e.:
http://groups.google.pl/group/pl.misc.e ... a344462be0


BTW...
PICIA: Czy ten tyrystor nie będzie miał aby problemów z wyłączeniem? ;-)
--
MDz

reikeb
-
-
Posty: 7
Rejestracja: 6 paź 2006, o 13:59
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: reikeb » 12 paź 2006, o 18:58

A moglby mi ktos opisac co przerobic w tym ukladzie zeby jednak podlaczyc te halogenki bo ja je juz kupilem i nie mam co z nimi zrobic lub moze ktos ma jakis fajny pomysl jak innaczej je wykorzystac.
PS: juz ja podlanczalem pod napiecie ;)

[ Dodano: 21-10-2006, 17:51 ]
hellp :?

[ Dodano: 22-10-2006, 12:09 ]
Mam prozbe nich ktos opisze mi tak łopatologicznie co musze kupic lub zrobic z powyzszym ukladem zeby podlaczyc do niego te halogeny i zeby wszystko fajnie swiecilo,abo jak ktos juz cos kiedys robil z haogenow to niech mi powie co moge z nimi zrobic zeby byl jakos fajnu elekt swietlny bo ja je juz kupilem i leza i sie kurza.nardzo prosze o wasza pomoc i z gory wam dziekuje.Pozdrawiam.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 196 gości