Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Płyta testowa do ADuC7026 od AVT.

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
MirTEK
-
-
Posty: 14
Rejestracja: 5 lut 2004, o 12:44
Lokalizacja: Gold
Kontaktowanie:

Płyta testowa do ADuC7026 od AVT.

Postautor: MirTEK » 29 cze 2006, o 15:36

Z ostatnich artykułów w EP jak i przemyśleń wynika, że obecnie najciekwszymi ARM-ami dla hobbystów będą ADuC7026. Mają najbogatsze wyposażenie i największe możliwości z całej rodziny 7000. Takze i ceny ich są stosunkowo już niskie (10-15zł). Zatem czy nie nalezy zapukać do redaktorów EoP i namowic :569: ich aby opracowalli jakąś zgrabną płyte testową do tych procków jak i również jakąś "uniwersalkę" wzorem takich jak do AVR-ów?

pzdr
mirtek

Elektrolot
-
-
Posty: 5
Rejestracja: 29 cze 2006, o 15:57
Lokalizacja: Śląsk

Postautor: Elektrolot » 29 cze 2006, o 15:58


Awatar użytkownika
MirTEK
-
-
Posty: 14
Rejestracja: 5 lut 2004, o 12:44
Lokalizacja: Gold
Kontaktowanie:

Postautor: MirTEK » 29 cze 2006, o 16:32

Widziałem już tę płytę, ale szczerze mówiąc nie wiem do czego ją ktoś projektował, ale do testów i intensywnych prac się ona w ogóle nie nadaje., ...i ta cena! ..nie, to jakieś nieporozumienie. Wole zaczekac na porządne opracowanie dużej , bogatej płyty opracowanej przez kogoś z głową, wiec licze nadal na avt.

pzdr
mirtek

Elektrolot
-
-
Posty: 5
Rejestracja: 29 cze 2006, o 15:57
Lokalizacja: Śląsk

Postautor: Elektrolot » 29 cze 2006, o 18:11

Widziałem już tę płytę, ale szczerze mówiąc nie wiem do czego ją ktoś projektował, ale do testów i intensywnych prac się ona w ogóle nie nadaje., ...i ta cena! ..nie, to jakieś nieporozumienie. Wole zaczekac na porządne opracowanie dużej , bogatej płyty opracowanej przez kogoś z głową, wiec licze nadal na avt.
A mógłbyś napisać czego brakuje tej płytce?

Awatar użytkownika
MirTEK
-
-
Posty: 14
Rejestracja: 5 lut 2004, o 12:44
Lokalizacja: Gold
Kontaktowanie:

Postautor: MirTEK » 29 cze 2006, o 19:21


A mógłbyś napisać czego brakuje tej płytce?

..a chocby jakiegoś moduliku z kluczami do zabaw z 3 fazowym generatorem PWM, poza tym więcj ledów, jakas klawiaturka, wyświetlacz .itp.

radzio
Moderator
Moderator
Posty: 965
Rejestracja: 13 maja 2003, o 10:33
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontaktowanie:

Postautor: radzio » 29 cze 2006, o 19:56

W Kamami nad tym już pracują : http://www.kamami.pl/?id_prod=6818
Na razie brak modułów z ADuC (w planach 7024)...

Elektrolot
-
-
Posty: 5
Rejestracja: 29 cze 2006, o 15:57
Lokalizacja: Śląsk

Postautor: Elektrolot » 29 cze 2006, o 19:57


..a chocby jakiegoś moduliku z kluczami do zabaw z 3 fazowym generatorem PWM, poza tym więcj ledów, jakas klawiaturka, wyświetlacz .itp.
Jeśli chciałbyś poważnie myśleć o sterowaniu silników indukcyjnych to i tak musiłabyś zastosować zewnętrzny moduł np. IPM. Więc moim zdaniem nie ma sensu dodować takiego modułu do płytki prototypowej ogólnego przeznaczenia.

Co do ilości przycisków i LEDów to już kwestia subiektywna. W końcu iloma diodami można chcieć mrugać?

Wyświetlacz LCD faktycznie by się przydał ale zawsze można go podłączyć do wyprowadzonych pinów.

Jeśli chodzi o cene... no cóż mogła by być niższa ale z tego co widzę i tak jest niższa niż u producenta.

Awatar użytkownika
MirTEK
-
-
Posty: 14
Rejestracja: 5 lut 2004, o 12:44
Lokalizacja: Gold
Kontaktowanie:

Postautor: MirTEK » 30 cze 2006, o 09:44

W Kamami nad tym już pracują : http://www.kamami.pl/?id_prod=6818
Na razie brak modułów z ADuC (w planach 7024)...

.. oo, własnie, nad tą płytką już mozna się zastanowić, zapowiada się nieźle.. ..choc po bliższym przyjrzeniu się ..to też nie to!

[ Dodano: 30-06-2006, 11:06 ]


Jeśli chciałbyś poważnie myśleć o sterowaniu silników indukcyjnych to i tak musiłabyś zastosować zewnętrzny moduł np. IPM. Więc moim zdaniem nie ma sensu dodować takiego modułu do płytki prototypowej ogólnego przeznaczenia.
np. producent procesorków ST nie dzieli klientów na bardziej czy mniej powaznych tylko skoro układ ma wyjścia 3 fazowe do zabaw z silniakami to naturalne wręcz ze takie peryferia takie zabawy wspomagające powinny byc tam umieszczone, chocby na potrzeby prac wstepnych.
Co do ilości przycisków i LEDów to już kwestia subiektywna. W końcu iloma diodami można chcieć mrugać?
..diodami nie tylko "sie mruga" , ale służą też do innych celów, np. jako wskaźniki pewnych procesów na płycie itp. Jesli obejrzysz profesjonalne płyty prototypowe to jest tam min kilkanaście takich diodek i jakoś producent nie wstydzi sie ich, ze niby takie mrugałki to dla amatorów!
Wyświetlacz LCD faktycznie by się przydał ale zawsze można go podłączyć do wyprowadzonych pinów.
No pewnie, zawsze można zrobic tylko płytke-przejście na listwach 2,54 i zastosować płyte uniwersalną i lutować co sie chce, ..mozna i tak..
Jeśli chodzi o cene... no cóż mogła by być niższa ale z tego co widzę i tak jest niższa niż u producenta.
producent inaczej zarabia to i stosuje inne ceny, u nas powinna kosztować ok 149zł a nie 299,..ale to ich sprawa w końcu.
Ja bym chętnie kupił jakąś samą płyte dobrze opracowaną z bogatymi peryferiami z ukierunkowaniem na zastosowania w sterowaniu silnikami i w ogóle jak dla automatyków.

pzdr
m

Elektrolot
-
-
Posty: 5
Rejestracja: 29 cze 2006, o 15:57
Lokalizacja: Śląsk

Postautor: Elektrolot » 30 cze 2006, o 12:23

np. producent procesorków ST nie dzieli klientów na bardziej czy mniej powaznych tylko skoro układ ma wyjścia 3 fazowe do zabaw z silniakami to naturalne wręcz ze takie peryferia takie zabawy wspomagające powinny byc tam umieszczone, chocby na potrzeby prac wstepnych.
Rozumiem, że cały czas mówimy o sterowaniu trójfazowych silników indukcyjnych?
Wyobrażasz sobie płytke z przyłączem tójfazowym do silnika. Z reguły moduł mocy jest umieszczony jako odrębny. Chyba że masz na myśli jakąś zabawkę ze standarowym dwupoziomowym falownikiem zbudowanym na tranzystorach niskonapieciowych małej mocy.
..diodami nie tylko "sie mruga" , ale służą też do innych celów, np. jako wskaźniki pewnych procesów na płycie itp. Jesli obejrzysz profesjonalne płyty prototypowe to jest tam min kilkanaście takich diodek i jakoś producent nie wstydzi sie ich, ze niby takie mrugałki to dla amatorów!
Pod pojęciem mrugania miałem na myśli to co napisałeś. Rozumiem, że gdy testujesz układ to masz naście flag w programie i pamiętasz która dioda związanan jest z którym procesem? Mi z reguly wystarczy kilka. Chociaż w przypadku ARMów korzystam z JTAGa do debugowania oprogramowania.
Widziłem już sporo profesjonalnych płytek prototypowych. Czy firma IAR jest nieprofesjonalna? Bo w tym układzie jest tylko jedna LED:
http://lpctools.com/index.asp?PageActio ... &ProdID=81
producent inaczej zarabia to i stosuje inne ceny, u nas powinna kosztować ok 149zł a nie 299,..ale to ich sprawa w końcu.
Ja też bym chciał żeby tyle kosztowała ale jestem realistą sam mikrokontroler kosztuje 8,8$ przy ilości 1000 sztuk. W detalu możesz spokojnie w/w cene pomnożyć x 2 i doliczyć VAT, mi wyszło niecałe 70zł (nie wiem skąd wziołeś cenę 10-15zł, chyba miałeś na myśli okrojone ARMy Philipsa LPC2101). Do tego dochodzi koszt pozostałych elementów, praca projektantów, montażu itd. itp.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
MirTEK
-
-
Posty: 14
Rejestracja: 5 lut 2004, o 12:44
Lokalizacja: Gold
Kontaktowanie:

Postautor: MirTEK » 30 cze 2006, o 12:46

Myśle, że jest to dyskusja wyższości ŚBN nad ŚW, jeden woli wsio na miejscu drugi woli moduły,..a ARM-y po 15 zł to te tytułowe.

radzio
Moderator
Moderator
Posty: 965
Rejestracja: 13 maja 2003, o 10:33
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontaktowanie:

Postautor: radzio » 30 cze 2006, o 12:47

Jeśli chodzi o cenę płytek z Olimexu sprzedawanych w Polsce to nalezy doliczyć koszty transportu z Bułgarii. Kurier 55USD.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 30 cze 2006, o 15:04

a ARM-y po 15 zł to te tytułowe.
A mozesz zdradzic skad te ceny ??

Awatar użytkownika
MirTEK
-
-
Posty: 14
Rejestracja: 5 lut 2004, o 12:44
Lokalizacja: Gold
Kontaktowanie:

Postautor: MirTEK » 30 cze 2006, o 15:09

a ARM-y po 15 zł to te tytułowe.
A mozesz zdradzic skad te ceny ??
Z mojego magazynu części z rubryki " cena zakupu".

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 30 cze 2006, o 15:39

No ciekawe... ja znam tylko jedno zrodlo, z ktorego TE procesory, moga byc za TAKA cene (bez straty) sprzedawane... i dziwnym trafem wlasnie po 2 sztuki (jak to masz na aukcji).


Wystawisz na nie fakture ?? I sprzedasz wiecej niz 2 ?

Awatar użytkownika
MirTEK
-
-
Posty: 14
Rejestracja: 5 lut 2004, o 12:44
Lokalizacja: Gold
Kontaktowanie:

Postautor: MirTEK » 30 cze 2006, o 15:51

Masz nienormalne skojarzenia, jak ci zo mają z tym problem (choć w tym kraju nieprawość to synonim sprytu raczej ..).

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 30 cze 2006, o 17:47

To wcale nie sa nienormalne skojazenia... coraz czesciej napotykam cwaniczkow, co to "okazyjnie" sprzedaja elektronike, czy katalogi... dziwnym zbiegiem okolicznosci w takich wlasnie ilosciach. Dziwnym tez trafem, akurat Twoja aukcja mi sie otworzyla, na jedym z pierwszych linkow googla. Nie upieram sie, i nie oskarzalem, jedynie pytalem.

Jesli nabyles je do sprzedazy, mozesz wystawic fakture i sprzedac wiecej niz te 2, ktore masz na aukcji, to chetnie bym kupil (za podobna cene).

Awatar użytkownika
MirTEK
-
-
Posty: 14
Rejestracja: 5 lut 2004, o 12:44
Lokalizacja: Gold
Kontaktowanie:

Postautor: MirTEK » 30 cze 2006, o 17:59

prosze bardzo, pisz zamówienie na maila, zrób przedpłate, rachunek wystawie na żądanie, jeśli trzeba wiecej to sprowadze je..

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 136 gości