Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

dziwny element

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

mis123
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 4 cze 2006, o 20:46
Lokalizacja: olekolo

dziwny element

Postautor: mis123 » 4 cze 2006, o 20:52

jestem początkujący wyjąłem element ze starej pralki i zastanaiwam sie jak go sporzytkować
Obrazek
prosze o wmiare jasne wytłumaczenie

wiertacz
-
-
Posty: 94
Rejestracja: 14 gru 2004, o 12:24
Lokalizacja: knurów

Postautor: wiertacz » 4 cze 2006, o 22:04

Jest to filtr przeciwzakłóceniowy.. I do niczego innego się nie nadaje.

Awatar użytkownika
Woycek
-
-
Posty: 62
Rejestracja: 30 sty 2005, o 09:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontaktowanie:

Postautor: Woycek » 5 cze 2006, o 10:44

Jest to filtr przeciwzakłóceniowy.. I do niczego innego się nie nadaje.
Filtr "to je" taki zwierz co ma wejście i wyjście :oops: tak mi się przynajmniej wydaje.A ten coś ze zdjęcia to kondensator przeciw zkłóceniowy(ale jak się pomyliłem to proszę nie :514:)

ROM
-
-
Posty: 293
Rejestracja: 5 lis 2004, o 10:48
Lokalizacja: Poznań

Postautor: ROM » 5 cze 2006, o 17:53

Jest to filtr przeciwzakłóceniowy.. I do niczego innego się nie nadaje.
Filtr "to je" taki zwierz co ma wejście i wyjście :oops: tak mi się przynajmniej wydaje.A ten coś ze zdjęcia to kondensator przeciw zkłóceniowy(ale jak się pomyliłem to proszę nie :514:)
Przecież jest wejście i wyjście, a oprócz kondensatora są cewki i rezystor, więc jest to filtr!

wiertacz
-
-
Posty: 94
Rejestracja: 14 gru 2004, o 12:24
Lokalizacja: knurów

Postautor: wiertacz » 5 cze 2006, o 20:39

Po prostu jednego nie widać na zdjęciu. Wejście jest na kabelkach z końcówkami konektorowymi żeńskimi a wyjście jest bezpośrednio na korpusie za pomocą koncówek męskich. Ewentualnie może być odwrotnie - wejście na męskich a wyjście na żeńskich. A śruba na korpusie jest podłączona do uziemienia.

mis123
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 4 cze 2006, o 20:46
Lokalizacja: olekolo

Postautor: mis123 » 5 cze 2006, o 22:04

nie wiem co to te końcówkki męskie i żeńskie ale wejście prądu było na kablach tych wystających a wyjście na tych wtykach co nie widać
uziemienie nie szło tam nigdzie. śróba była podłączona do obudowy. czyba ze przewód z uziemieniem szedł na obudowe bezpośrednio a potem przez obudowe łączył sie ze śróbą. czyli sądząc po komentarzach nie przyda sie ten element raczej na nic. :? :?

ROM
-
-
Posty: 293
Rejestracja: 5 lis 2004, o 10:48
Lokalizacja: Poznań

Postautor: ROM » 6 cze 2006, o 19:40

Przydać się może do np. odkurzacza lub innego urzadzenia mającego silnik i podłączanego do sieci, tyle tylko, że każde takie urządzenie jest już fabrycznie wyposażone w takowy filtr, a przynajmniej być powinno :)

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości