Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Rozdzielacz AV

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Tom27
-
-
Posty: 173
Rejestracja: 26 paź 2003, o 20:36
Lokalizacja: Leszno

Rozdzielacz AV

Postautor: Tom27 » 31 maja 2006, o 15:05

Witam
Może pytanie jest banalne, ale mnie zastanowiło a że nie mam w tej kwestii dużych doświadczeń, więc pytam.
Mam telewizor magnetowid i DVD wszystkie sprzęty z jednym SCART-em. Chciałem to połączyć, ale bez żadnych rozdzielaczy tylko jednym kablem Euro, do którego chciałem wlutować jeszcze jedną wtyczkę Euro. W efekcie byłby to pojedynczy kabel z trzema wtyczkami Euro. Nie wiem tylko czy mogę tak bezkarnie podpiąć się pod wejście z dwoma wyjściami w moim przypadku było by to magnetowid i DVD do jednego wejścia w TV. Zastanawiam się czy konieczne są jakieś rezystory.
Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź.

Fredy
-
-
Posty: 141
Rejestracja: 27 mar 2005, o 21:45
Lokalizacja: Małopolska

Postautor: Fredy » 27 cze 2006, o 23:11

Większośc magnetowidów i dvd ma wejścia i wyjścia typu scart. Łączysz je szeregowo i to jest prawidłowe ozwiązanie. To co ty proponujesz jest wielką amatorszczyzna. Napewno nastąpi utrata jakości sygnału.

Tom27
-
-
Posty: 173
Rejestracja: 26 paź 2003, o 20:36
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Tom27 » 1 lip 2006, o 21:15

Dziękuję za zainteresowanie.
Niestety mój magnetowid i DVD mają tylko po jednym wyjściu Scart tak, więc jestem zmuszony na partyzantkę. Też nie bardzo chce mi się wyruszać na polowanie na muchę armatą, więc omijam rozwiązania na specjalizowanych scalakach z racji ceny. Jeśli ktoś mi dobrze podpowie to powinno być ok. bez pogorszenia jakości, ponieważ ja chcę zsumować sygnał a nie go rozdzielić (magnetowid i DVD to „nadajniki” sygnału a tylko jedne „odbiornik”, czyli TV). Tak, więc czekam na dalsze sugestię i z góry dziękuję.

Ktoś#1
-
-
Posty: 17
Rejestracja: 19 sty 2004, o 03:09
Lokalizacja: Sanok
Kontaktowanie:

Postautor: Ktoś#1 » 2 lip 2006, o 00:15

ponieważ ja chcę zsumować sygnał a nie go rozdzielić (magnetowid i DVD to „nadajniki” sygnału a tylko jedne „odbiornik”, czyli TV).
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, :? ale chcesz wyświetlać dwa obrazy jednocześnie? Jeżeli tak to masz kłopot, bo dwa sygnały muszą mieć takie same impulsy synchronizacji.
Niestety mój magnetowid i DVD mają tylko po jednym wyjściu Scart tak, więc jestem zmuszony na partyzantkę. Też nie bardzo chce mi się wyruszać na polowanie na muchę armatą, więc omijam rozwiązania na specjalizowanych scalakach z racji ceny.
Jeżeli jednak chcesz mieć przełącznik - to spróbuj użyć klucze analogowe 4066, sygnały które nie są wysyłane do odbiornika dobrze by było zwierać kluczami do masy.

Tom27
-
-
Posty: 173
Rejestracja: 26 paź 2003, o 20:36
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Tom27 » 2 lip 2006, o 23:37

Nie ja chcę mieć najzwyklejszy rozdzielacz AV mam dwa źródła sygnału magnetowid i DVD i tylko jedno wejście w TV chcę to jakoś połączyć żebym nie musiał przełączać kabli.

Awatar użytkownika
Piotr Hnatiuk
-
-
Posty: 21
Rejestracja: 12 wrz 2005, o 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Piotr Hnatiuk » 3 lip 2006, o 21:37

Możesz zbudować przełącznik w oparciu o sygnał na 8 styku eurozłącza:
8 / SWTCH / Audio/RGB switch / 16:9 0-2 V=TV, 5-8 V=WideScreen, 9.5-12 V=AV Mode >10 kohm

Jeżeli przełącznik wykrywa napięcie powyżej 9.5V uaktywnia połączenia sygnałowe, kwestia priorytetu przy obu aktywnych źródłach sygnału pozostaje do Twojej dyspozycji.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 206 gości