Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Problem z połączeniem sieciowym.

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

RcTomek
-
-
Posty: 357
Rejestracja: 18 lip 2005, o 17:28
Lokalizacja: Głogów / Wrocław

Problem z połączeniem sieciowym.

Postautor: RcTomek » 8 maja 2006, o 15:16

Witam,
jak w temacie. Po pewnym czasie od zrobienia domowej sieci LAN, połączenie internetowe zaczęło często nawalać (nie ma połączenia z Internetem). Muszę wchodzić w panel sterowania \ połączenia sieciowe i klikać "napraw" na połączeniu lokalnym, aby z powrtem zaczęło działać. Co z tym zrobić ?

Awatar użytkownika
małysz
-
-
Posty: 330
Rejestracja: 4 cze 2004, o 22:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: małysz » 8 maja 2006, o 15:44

Witam!
Jaki masz hardware sieciowy(Co wchodzi w skład Twojej sieci)?

RcTomek
-
-
Posty: 357
Rejestracja: 18 lip 2005, o 17:28
Lokalizacja: Głogów / Wrocław

Postautor: RcTomek » 9 maja 2006, o 13:02

Dwie karty sieciowe, skrosowany kabel i trzecia zintegrowana karta sieciowa (na płycie głównej), która jest podłączona do modemu zew.
P.S. Mój komputer łączy się bezpośredno z Internetem (Internet z Dialogu - ADSL 256).

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 9 maja 2006, o 13:37

Zaraz zaraz... po co 3 karty ?? (chyba ze w 2 kompach lacznie 3 karty, albo robisz 2 podsieci lokalne...). To raz.

Dwa: to na ktorej sieciowce (i w ktorym kompie) robisz napraw ?? To sluzy tylko i wylacznie do ponownego uzyskania z dhcp parametrow sieciowki (no... moze tez drobne sprzatanie otwartych, a niewaznych polaczen).

Trzy: to dialog ma to do siebie ze dziala roznie... niestety.

RcTomek
-
-
Posty: 357
Rejestracja: 18 lip 2005, o 17:28
Lokalizacja: Głogów / Wrocław

Postautor: RcTomek » 10 maja 2006, o 14:20

Zaraz zaraz... po co 3 karty ?? (chyba ze w 2 kompach lacznie 3 karty, albo robisz 2 podsieci lokalne...). To raz.

Dwa: to na ktorej sieciowce (i w ktorym kompie) robisz napraw ?? To sluzy tylko i wylacznie do ponownego uzyskania z dhcp parametrow sieciowki (no... moze tez drobne sprzatanie otwartych, a niewaznych polaczen).

Trzy: to dialog ma to do siebie ze dziala roznie... niestety.
Trochę źle się wyraziłem...
1: jedna karta podłączona do modemu, druga połączona kablem z trzecią znajdującą się w drugim komputerze.
2: "napraw" robię na moim komputerze na sieciówce podłączonej do Internetu.
3: wcześniej (przez ponad rok) nie było problemów.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 11 maja 2006, o 22:40

DSL w Dialogu, a wiec ustawienia masz statyczne (stale IP).

Czy w ustawieniach sieciowki masz ustawione "uzyskaj adres IP automatycznie" ?? czy sam okreslasz adres ? Co mi sie teraz nasuwa, zobacz jakie masz przyznawane adresy (ip, netmask, broadcast) i wpisz je recznie. Byc moze (tylko dlaczego) tracisz ustawienia, ale to tylko takie desperackie proby.

Ale tak ogolnie, to winy bym upatrywal raczej w Dialogu, niz tym ze zrobiles sobie LAN - albo Wam przylacze przeciazyli, albo poprostu chca zniechecic klientow. Jak widzisz nie mam dobrego zdania o tej firmie (moze dlatego ze sie nie moge z nimi dogadac).

RcTomek
-
-
Posty: 357
Rejestracja: 18 lip 2005, o 17:28
Lokalizacja: Głogów / Wrocław

Postautor: RcTomek » 12 maja 2006, o 13:23

Mam stały adres IP (ręcznie konfigurowany). Sama sieć LAN jest zrobiona na 192.168.x.x.
Ale tak ogolnie, to winy bym upatrywal raczej w Dialogu, niz tym ze zrobiles sobie LAN - albo Wam przylacze przeciazyli, albo poprostu chca zniechecic klientow. Jak widzisz nie mam dobrego zdania o tej firmie (moze dlatego ze sie nie moge z nimi dogadac).
Jeżeli tak, to trudno :roll:

Awatar użytkownika
małysz
-
-
Posty: 330
Rejestracja: 4 cze 2004, o 22:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: małysz » 12 maja 2006, o 20:41

Witam!
Ja miałem podobnie tylko że:
- modem neo
- sieciówka - kabel krosowany - sieciówka drugiego komputera

Czasem bywa tak że jeśli biorę napraw na komputerze który udostępnia net to muszę także wybrać napraw na tym drugim komputerze żeby wszystko sie ze sobą zgrało.
Jednak muszę zaznaczyć że nie zawsze tak bywa.

RcTomek
-
-
Posty: 357
Rejestracja: 18 lip 2005, o 17:28
Lokalizacja: Głogów / Wrocław

Postautor: RcTomek » 30 maja 2006, o 13:36

Myślę, że problem leży w tej sieci LAN. Jeżeli usune połączenie sieciowe między komputerami, to wtedy Internet działa bez problemu.
P.S. Ostatnio w ogóle coś jest nie tak z moim komputerem; wywalił drivery karty sieciowej; później wyskoczyły jakieś krytyczne błędy systemowe... ale to inna bajka.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 166 gości