Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

kondensatory w przetwornicy impulsowej

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
+5V
-
-
Posty: 76
Rejestracja: 20 maja 2005, o 23:36
Lokalizacja: 3miasto
Kontaktowanie:

kondensatory w przetwornicy impulsowej

Postautor: +5V » 2 maja 2006, o 16:29

Witam.

Podejrzewam uszkodzenie płyty głownej z powodu kondensatorów w przetwornicach na płycie (dwa są spuchnięte). Chcę wymienić odrazu kilka podobnych w okolicy, i zastanawiam się czy jeśli kupię większej pojemności, to może to pogorszyć pracę tych przetwornic.

Z tego co wiem, ogólna zasada jest taka, że im większa pojemność, to można wyciągnąć więcej prądu, lub też powinny dodatkowo zmniejszyć się tętnienia (jeśli były). Nie jestem jednak pewien, czy można z pojemnością w tym przypadku przedobrzyć?

Oczywiście zakładam kupno kondensatorków niskostratnych, ale wygodniej było by kupić wszystkie jednakowej pojemności.

Dzięki z góry za wskazówki.

Awatar użytkownika
waldek
-
-
Posty: 125
Rejestracja: 1 sty 2004, o 12:57
Lokalizacja: inowrocław

Postautor: waldek » 3 maja 2006, o 22:35

generalnie nie jestem zwolennikiem poprawiania producenta... poza tym czy masz pewność, że wszystkie tylko filtrują napięcie...? ja bym wymieniał na takie jakie są.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 168 gości