Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Czym odtworzyć film w formacie .BWI ?

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

MAJOR
-
-
Posty: 33
Rejestracja: 26 kwie 2006, o 11:59
Lokalizacja: częstochowa
Kontaktowanie:

Czym odtworzyć film w formacie .BWI ?

Postautor: MAJOR » 1 maja 2006, o 16:15

witam posiadam gre zapisana w formacie .bwi jest to podobno obraz ktorego probowalem juz uruchomic w daemon oraz alkohol 120%, 50% i nie da rady. Z tego co widze alkohol odtwarza formaty btw i nie wiem czy to nie jakis blad ze mam gre w tym formacie bti, jesli ktos wie czym moglbym to odtworzyc prosze dac znac.

K_o_n_r_a_d
-
-
Posty: 58
Rejestracja: 30 lip 2005, o 00:36
Lokalizacja: Lublin

Postautor: K_o_n_r_a_d » 1 maja 2006, o 18:39

Też mam taki problem :)
Jest to format programu BlindWrite.

MAJOR
-
-
Posty: 33
Rejestracja: 26 kwie 2006, o 11:59
Lokalizacja: częstochowa
Kontaktowanie:

Postautor: MAJOR » 1 maja 2006, o 18:45

problem -problemem :| ale w co zamontowac ten obraz aby go uruchomić ???

K_o_n_r_a_d
-
-
Posty: 58
Rejestracja: 30 lip 2005, o 00:36
Lokalizacja: Lublin

Postautor: K_o_n_r_a_d » 1 maja 2006, o 18:48

W ostateczności mozesz nagrac ren obraz na plyte i z plyty a jak koniecznie chcesz miec w pliku to nagraj na RW i pozniej zapisz obraz plyty do pliku takiego jaki Ci pasuje, np Alkohola.

MAJOR
-
-
Posty: 33
Rejestracja: 26 kwie 2006, o 11:59
Lokalizacja: częstochowa
Kontaktowanie:

Postautor: MAJOR » 1 maja 2006, o 19:47

fakt, sprawdze ta metode ale czy aby nie istnieje jakis program emulujacy ten format ? -skoro jakis zapisuje w tym formacie moze i jakis go odtwarza.... jutro pozycze nagrywarke dvd to sprawdze jak z nagraniem go na plytke bo niestety gierka zajmuje 850mb a ja mam zwykla nagryware wiec myslalem ze jakims programem to obskocze....

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 1 maja 2006, o 23:54

W ostateczności mozesz nagrac ren obraz na plyte i z plyty a jak koniecznie chcesz miec w pliku to nagraj na RW i pozniej zapisz obraz plyty do pliku takiego jaki Ci pasuje, np Alkohola.
A dlaczego odrazu nie "wypalic do pliku" ??
Po co na plytke i w drugim podejsciu do pliku ?? tak troche naokolo kombinujecie.

MAJOR
-
-
Posty: 33
Rejestracja: 26 kwie 2006, o 11:59
Lokalizacja: częstochowa
Kontaktowanie:

Postautor: MAJOR » 2 maja 2006, o 00:18

co masz na myśli pisząc wypalic do pliku ? nie rozumiem jest jakas opcja zmiany formatu aby nie nagrywać na płytkę ?

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 2 maja 2006, o 12:22

co masz na myśli pisząc wypalic do pliku ?
Ex: w Nero Image Recorder (zmien nagrywarke na ta, a zobaczysz co mam na mysli). CDClone tez taka opcje mial, Alkoholik nie pamietam, pewnie tez.
Kiedys bylo normalnym kopiowanie plytki na 2 etapy. 1) wypalenie do pliku (czyli defacto stworzenie obrazu) i 2) nagranie na nosniku. Teraz wiekszosc ma po 2-3 napedy, maszyny na tyle szybkie ze nie znacznych opoznien, to i sie ludzie rozleniwili... ale dalej jak tworzysz obraz, to dla programu nie ma znaczenia czy zrodlem jest naped czy obraz na dysku, zrobisz poprostu obraz z obrazu :P
nie rozumiem jest jakas opcja zmiany formatu aby nie nagrywać na płytkę ?
Wiesz... najbardziej trywialne to (teraz bardziej ryzykowne, bo sie formatow i roznic w nich porobilo, ale ja to robilem 6-7 lat temu) zmienic poprostu rozszerzenie :twisted: (wowczas dawalo sie spokojnie miedzy iso i nrg np.). Sa tez oczywiscie programy do "zmiany formatu", goglnij sobie bo nie pamietam teraz nazwy, (albo inaczej, nie chcialbym pomylic tych od zmiany formatu, z tymi do edycji zawartosci obrazow).

MAJOR
-
-
Posty: 33
Rejestracja: 26 kwie 2006, o 11:59
Lokalizacja: częstochowa
Kontaktowanie:

Postautor: MAJOR » 2 maja 2006, o 12:25

co do zmiany samego rozszerzenia sprawdziłem to jako pierwsze, przeskoczyłem wszystkie od iso.... itd i niestety ale nie dało rady... poszukam programy może coś się uda :)

K_o_n_r_a_d
-
-
Posty: 58
Rejestracja: 30 lip 2005, o 00:36
Lokalizacja: Lublin

Postautor: K_o_n_r_a_d » 2 maja 2006, o 16:23

W ostateczności mozesz nagrac ren obraz na plyte i z plyty a jak koniecznie chcesz miec w pliku to nagraj na RW i pozniej zapisz obraz plyty do pliku takiego jaki Ci pasuje, np Alkohola.
A dlaczego odrazu nie "wypalic do pliku" ??
Po co na plytke i w drugim podejsciu do pliku ?? tak troche naokolo kombinujecie.
Tak się nie uda, bo te pliki *.BWI możesz wypalić tylko w programie BlindWrite a ten program nie ma takiej funkcji.

MAJOR
-
-
Posty: 33
Rejestracja: 26 kwie 2006, o 11:59
Lokalizacja: częstochowa
Kontaktowanie:

Postautor: MAJOR » 2 maja 2006, o 16:54

a czy ten program służy tylko do wypalania obrazów ? nie potrzebuje aby mieć to w pliku poprostu chce uruchomić tą aplikację w jakikolwiek sposób, a z tego puki co widze nie ma takiej możliwości. skoro nie da sie tego niczym odtworzyć to po co ktoś nagrywa takie obrazy w tym formacie - dla zabawy ???

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 2 maja 2006, o 17:30

Tak się nie uda, bo te pliki *.BWI możesz wypalić tylko w programie BlindWrite a ten program nie ma takiej funkcji.
Jesli tak jest to bylby to chyba pierwszy format jaki widze, ktorego nie da sie otworzyc innym :roll: Tak wiec z ciekawosci przejrzalem sobie troche info np. TU, sam zobacz sobie :roll:

Nie chce mi sie sciagac jakiegos obrazu tylko po to by sie tym pobawic, wiec zostawiam to Wam do rozstrzygniecia, ale pod wskazanym adresem mozna znalezc zarowno inne progsy do wypalania tego formatu, jak i progsy do manipulowania obrazami (w tym zmian formatow).

Jacsinta
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 3 maja 2005, o 19:42
Lokalizacja: Bardo

Czym odtworzyć film w formacie .BWI ?

Postautor: Jacsinta » 4 maja 2006, o 05:51

Chyba sie juz kiedys spotkalem z takim plikiem obrazu .bwi
i o ile sobie przypomne to pelna wersja Nero 7 zalatwi ta sprawe

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 256 gości