Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Linux i komputery....

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
małysz
-
-
Posty: 330
Rejestracja: 4 cze 2004, o 22:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Linux i komputery....

Postautor: małysz » 29 kwie 2006, o 23:19

Witam!
Mam taki podpunkt:
Procesor klasy Pentium lub zgodny!
Czy Celeron spełnia tę zgodność???
Próbuje zainstalować linuxa i praktycznie na samym początku sie zatrzymuje i nic.
Próbowałem już w przypadku z komputerem wyposażonym w Athlona 2800 i instalacja postepowała dalej. Jak to jest z tym wszystkim???

radzio
Moderator
Moderator
Posty: 965
Rejestracja: 13 maja 2003, o 10:33
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontaktowanie:

Postautor: radzio » 30 kwie 2006, o 07:03

Owszem, Celeron spełnia punkt zgodności z Pentium (zakładam że z tym 'pierwszym' pentium a nie np IV).

awatar100
-
-
Posty: 415
Rejestracja: 27 cze 2003, o 07:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Linux i komputery....

Postautor: awatar100 » 30 kwie 2006, o 07:15

Witam!
Mam taki podpunkt:
Procesor klasy Pentium lub zgodny!
Czy Celeron spełnia tę zgodność???
Próbuje zainstalować linuxa i praktycznie na samym początku sie zatrzymuje i nic.
Próbowałem już w przypadku z komputerem wyposażonym w Athlona 2800 i instalacja postepowała dalej. Jak to jest z tym wszystkim???
jezeli jestes osoba poczatkujaca .,., to zaisntlauj sobie jakas prosa dystre np mandrive .,., nie licz ze uda ci sie w 100% zastapic windowsa..,., w 60% tez nie ale jako przygoda edukacyjna polecam :)

Awatar użytkownika
małysz
-
-
Posty: 330
Rejestracja: 4 cze 2004, o 22:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: małysz » 30 kwie 2006, o 09:42

Witam!
Właśnie o Mandrive chodzi. Problem w tym że mam laptopa na Celeronie M350 odpalam płyte DVD i mam okno powitalne i do wyboru:
F1 funkcjie dodatkowe,
Enter - instalacja standardowa
Wybieram F1 i mam wierz poleceń wpisuje linux czyli rozdzielczość normalna pokazuje sie okno z paskiem postępu i już nic wiecej sie nie dzieje!!! Na tym athlonie sobie dalej tam instaluje tak jak powinien. Spróbuje to jeszcze zrobić dzis na komputerze z Pentium IV.
Wymagania tej Mandrivy 2006 Official to:
- procesor klasy Pentium lub zgodny (U mnie Celeron M350 1,5 GHz)
- naped DVD-ROM (oczywiście jest)
- co najmniej 64 MB RAM, zalecane 128 MB (mam 448 MB bo 64 MB zrzera grafika)
Dysk mam 40 GB podzielony na 2 partycje NTFS na jednej MS Windows XP ale z tego co czytałem to temu Linuxowi to nie przeszkadza.

Jestem poprostu załamany bo tak chciałem zainstalować na nim tę Mandrive!!!
Błagam o pomoc :567:

awatar100
-
-
Posty: 415
Rejestracja: 27 cze 2003, o 07:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: awatar100 » 30 kwie 2006, o 11:09

laptop i linux ? ODPUSC SOBIE

Awatar użytkownika
małysz
-
-
Posty: 330
Rejestracja: 4 cze 2004, o 22:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: małysz » 30 kwie 2006, o 11:15

Witam!
Czemu??? Ja chce tak tylko dla poznania i zabawy. Czy to nie pójdzie wogole??

awatar100
-
-
Posty: 415
Rejestracja: 27 cze 2003, o 07:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: awatar100 » 30 kwie 2006, o 12:29

Witam!
Czemu??? Ja chce tak tylko dla poznania i zabawy. Czy to nie pójdzie wogole??
linux ma problemy z laptopami takie "nowinki " techniczne jak ACPI trzba wylaczac itd itd gra nie warta swieczki niczego sie nie mozna nacuzyc pzoa tym czego to linux nie oblusguje

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 30 kwie 2006, o 13:45

A tam niewarta... laptop to komputer jak wiekszosc innych (tej klasy), i linux sie instaluje i dziala jak i na wiekszosci podobnych. A jak sie jakies problemy pojawiaja, to i lepiej... jesli ktos sie chce czegos nauczc :twisted: A wrecz czesto jest latwiej cos na lapie zainstalowac niz na innym skladaku, bo to maszyna zaprojektowana jako calosc, zgrana i lubiana, a przez to konfliktow sprzetowych raczej mniej bedzie.

Awatar użytkownika
małysz
-
-
Posty: 330
Rejestracja: 4 cze 2004, o 22:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: małysz » 30 kwie 2006, o 14:57

Witam!
Troche mnie zdenerwowało to że instaluje sie na dwuch stacjonarnych a na laptopie instalacja sie zatrzymuje. Nie mogę przez to przebrnąć! Może jeszcze popróbuje albo poszukam jakichś informacji dlaczego nie chce sie instalować dalej.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 30 kwie 2006, o 17:11

To ze na samym poczatku staje i nic wiecej sie nie dzieje, to ciagle malo zeby cos Ci dokladniej poradzic. Mozatym tylch super distro unikam, ale zobaczymy.

Na paczatek (domyslam sie ze skoro mandrive to to "okienko z postepem" jest w trybie graficznym ?? ) macnij [ctrl]+[alt]+[F1] i powiedz co Ci tam wypisal. (ew sprawdz pozostale terminale, bo byc moze zglasza info na innym niz pierwszy, czyli F'y od 1 do 6 (standardowo tekstowe), i ew. 10 czy 12 - tam czasem logi bywaja, na 7'mym masz swoje tryby graficzne - X'y).

kielich
-
-
Posty: 5
Rejestracja: 30 sie 2006, o 22:55
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: kielich » 30 sie 2006, o 23:40

Ja mam Ubuntu i jestem szczęśliwy może i mam na "normalnym" pc ale z tego co czytałem na polskim forum ubuntu nie ma dużych problemów z laptopami a jeżeli już się pojawiają to już po zainstalowaniu linuxa np dźwięk i to chyba było na laptopach dela nie pamiętam na prawde polecam. Można sobie zamówić płytki za darmo przyślą ci je do domu jedyny minus tego że idą 3-4 tygodni. Jeżeli jesteś z Poznania to mogę ci parę płytrk odstąpić to nie ma problemu :)

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 169 gości