Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

[laptop] włączanie i wyłączanie matrycy z klawiatory

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

elemid
-
-
Posty: 318
Rejestracja: 22 mar 2003, o 17:49
Lokalizacja: Polanica Zdrój
Kontaktowanie:

[laptop] włączanie i wyłączanie matrycy z klawiatory

Postautor: elemid » 20 mar 2006, o 18:36

Witam

Czy ktoś z Forumowiczów spotkał się z takim programem, który umożliwia wyłączanie na pewien czas, i ponowne załączanie matrycy laptopa (podświetlania) z poziomu klawiatury (kombinacja klawiszy) podczas pracy z baterii, w celu oszczędności energii pobieranej z baterii?

Byłbym wdzięczny za linki do czegoś takiego.

Z góry pięknie dziękuję.

Awatar użytkownika
Futrzaczek
-
-
Posty: 781
Rejestracja: 4 gru 2005, o 17:48
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Kontaktowanie:

Postautor: Futrzaczek » 20 mar 2006, o 19:27

Mój wujek ma coś takiego.
Po nacisnięciu Lewy Alt + F8 + F9 zapala się biała dioda LED umieszczona na górnej krawędzi matrycy
Tylko że on to miał już "firmowo"* zaszyte w Windowsa

*- Kupił laptopa z takim cósiem

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 20 mar 2006, o 23:57

Mój wujek ma coś takiego.
Po nacisnięciu Lewy Alt + F8 + F9 zapala się biała dioda LED umieszczona na górnej krawędzi matrycy
Tylko że on to miał już "firmowo"* zaszyte w Windowsa

*- Kupił laptopa z takim cósiem
Michał... czy ja naprawdę muszę Ciebie pilnować ?
O co pytał elemid ?... no właśnie, a Ty co odpisałeś ?... no właśnie.
Czyli nie odpowiedziałeś na pytanie, nie napisałeś nic, co mogłoby pomóc koledze elemid...
A to, że Twój wujek ma, to fajnie :) ale co to ma do rzeczy ?

Awatar użytkownika
tasza
-
-
Posty: 456
Rejestracja: 17 sty 2005, o 10:52

Postautor: tasza » 21 mar 2006, o 08:34

:arrow: elemid
do tego chyba nie potrzeba specjalnego oprogramowania,
tę funkcję (przynajmniej w sensownych laptopach) realizuje elektronika komputera....
z reguły jest to kombinacja dodatkowego klawisza "Fn" z którymś z klawiszy funkcyjnych

elemid
-
-
Posty: 318
Rejestracja: 22 mar 2003, o 17:49
Lokalizacja: Polanica Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: elemid » 21 mar 2006, o 11:09

:arrow: elemid
do tego chyba nie potrzeba specjalnego oprogramowania,
tę funkcję (przynajmniej w sensownych laptopach) realizuje elektronika komputera....
z reguły jest to kombinacja dodatkowego klawisza "Fn" z którymś z klawiszy funkcyjnych
No właśnie korzystam z różnych takich kombinacji, np. przechodzenie na s-video. Tej opcji (wygaszanie LCD) do tej pory nie znalazłem i jestem na 99% przekonany, że nie jest u mnie dostępna.

Nota mojego laptopa: http://mcrobocza.republika.pl/laptop/note_amilo.pdf

Stąd pytam o rozwiązanie programowe.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 21 mar 2006, o 14:57

:arrow: elemid
do tego chyba nie potrzeba specjalnego oprogramowania,
tę funkcję (przynajmniej w sensownych laptopach) realizuje elektronika komputera....
z reguły jest to kombinacja dodatkowego klawisza "Fn" z którymś z klawiszy funkcyjnych
No właśnie korzystam z różnych takich kombinacji, np. przechodzenie na s-video. Tej opcji (wygaszanie LCD) do tej pory nie znalazłem i jestem na 99% przekonany, że nie jest u mnie dostępna.

Nota mojego laptopa: http://mcrobocza.republika.pl/laptop/note_amilo.pdf

Stąd pytam o rozwiązanie programowe.
Z tego co pamietam (z mojego starego Della) to przelaczenie celu wyswietlania zadziala tylko jesli masz podlaczone wiecej celow. Tzn. skutecznie nie przelaczysz wyjscia na monitorowe, jesli ten nie jest podlaczony (to jakbys chcial zmienic tylko po to, by wygasic LCD nie majac monitora). Mowie oczywiscie o sprzetowym rozwiazaniu.

Co do software... nie jestem przekonany, ale byc moze PowerStrip ma taka opcje... ale jak mowie, daje kilka % szans.

elemid
-
-
Posty: 318
Rejestracja: 22 mar 2003, o 17:49
Lokalizacja: Polanica Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: elemid » 21 mar 2006, o 15:29

Z tego co pamietam (z mojego starego Della) to przelaczenie celu wyswietlania zadziala tylko jesli masz podlaczone wiecej celow. Tzn. skutecznie nie przelaczysz wyjscia na monitorowe, jesli ten nie jest podlaczony (to jakbys chcial zmienic tylko po to, by wygasic LCD nie majac monitora). Mowie oczywiscie o sprzetowym rozwiazaniu.
U mnie jest tak samo, ale temat robi się trochę nie na temat ;) Chyba, że masz na myśli wrzucenie do s-video odpowiedniej impedancji w postaci rezystora, i przełączenanie w tryb s-video. Rzeczywiście. Zadziała. Tylko chyba nie tędy droga ;)
Co do software... nie jestem przekonany, ale byc moze PowerStrip ma taka opcje... ale jak mowie, daje kilka % szans.
Zdaje się, że PowerStrip działa tylko z kartami na NVidii (wszelkiej maści GForce'y).

serkriz
-
-
Posty: 26
Rejestracja: 30 sty 2006, o 05:39
Lokalizacja: Polska,Deutschland

Postautor: serkriz » 22 mar 2006, o 16:21

u mnie to jest klawisz skrótu"Fn" wcisniety razem z F4. poszukaj u siebie czegoś takiego bo
wszyscy znajomi maja własnie coś takiego(Fn) + "F..".Na starszych modelach tego nie widziałem.
Najlepiej to zrob fote klawiatury i załacz to bedzie łatwiej stwierdzić czy masz taki klawisz skrótu. Może on być pod inna nazwa.
I jeszcze jedno. Napewno jest program do wyłaczenia monitora tylko nie pamiętam nazwy. Ustawiało się w nim klawisz który wyłacza i klawisz ktory włacza sam monitor.

elemid
-
-
Posty: 318
Rejestracja: 22 mar 2003, o 17:49
Lokalizacja: Polanica Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: elemid » 22 mar 2006, o 18:12

I jeszcze jedno. Napewno jest program do wyłaczenia monitora tylko nie pamiętam nazwy. Ustawiało się w nim klawisz który wyłacza i klawisz ktory włacza sam monitor.
Właśnie znalazłem bardzo fajny programik, umożliwiający tą i wiele innych opcji: Active Keys. Niestety darmowy jest tylko trial...

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 195 gości