Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Zadanie z elektroniki

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

arkus
-
-
Posty: 6
Rejestracja: 14 mar 2006, o 23:04
Lokalizacja: Poznań

Zadanie z elektroniki

Postautor: arkus » 14 mar 2006, o 23:14

Mamy do zbadania wzmacniacz mocy na ua741 połączony w układy:
1. człon proporcjonalny
2. człon inercyjny pierwszego rzędu
Podczas wykonywania ćwiczenia wyznaczono nastepujace wartości: Uwe, Uwy i f - częstotliwość.
Nalezy wyznaczyć charakterystyki amplitudowo - fazową, fazowa i amplitudową.

Czy ktos ma pomysł jak to zrobić? Jedyna podpowiedź jaką dostałem to: "Poszukaj w książce od automatyki albo teorii sterowania. A to jest zadanie z Politechniki Śląskiej.

[ Dodano: 16-03-2006, 20:55 ]
Nie wierze tyle osób przeczytało to proste zadanie i nikt nie wie jak je rozwiązać.
Podpowiedź: wzmacniacz jest w petli sprzężenia R i RC a charakterystyka to taka spirala o początku i końcu w punkcie (0,0).
Uwy/Uwe=Ku
Jak nikt tego nie rozwiąże to ja nie wiem czego się uczy ludzi na studiach przecież to podstawy elektroniki a automatyki to już Biblia.
Powodzenia.

geoughep
-
-
Posty: 14
Rejestracja: 26 wrz 2005, o 11:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postautor: geoughep » 18 mar 2006, o 13:54

Mam pytanie. Czy mierzyłeś fazę sygnału, jeśli nie to możesz wyznaczyć z pomiarów tylko charakterystykę amplitudową.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: Zadanie z elektroniki

Postautor: pajaczek » 18 mar 2006, o 13:58

[ Dodano: 16-03-2006, 20:55 ]
Nie wierze tyle osób przeczytało to proste zadanie i nikt nie wie jak je rozwiązać.
Wyciagasz bledne wnioski...

Jak nikt tego nie rozwiąże to ja nie wiem czego się uczy ludzi na studiach przecież to podstawy elektroniki a automatyki to już Biblia.
Powodzenia.
Taaa... chyba czeka nas warunek :roll:

a_antoniak
-
-
Posty: 645
Rejestracja: 13 sty 2005, o 18:38
Lokalizacja: Krasnystaw
Kontaktowanie:

Re: Zadanie z elektroniki

Postautor: a_antoniak » 18 mar 2006, o 17:03

Jak nikt tego nie rozwiąże to ja nie wiem czego się uczy ludzi na studiach przecież to podstawy elektroniki a automatyki to już Biblia.
A ja mam w domu sterte smieci do wyrzucenia. Wyrzucam? NIEEEE Pisze topic, zeby ludzi mi wyrzucili. A jak nikt nie chce, to pisze ze lenie, obiboki i smieci ich nawet wynosic nie nauczyli. Mega ROTFL!

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości