Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Pomiar oscyloskopem

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

luki55
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 29 kwie 2005, o 16:23
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Pomiar oscyloskopem

Postautor: luki55 » 13 mar 2006, o 19:03

WitAM:)
Właśnie piszę sprawozdanie z tego ćwiczenia...i mam pytanie z generatora podaje napięcie takie samo i częstotliwość również sie nie zmienia........ wartość między szczytowa przy przebiegu sinusodlanym wynosi 2,4 V przy trójkątnym 2,9V a przy prostokątnym wynosi 2,6 V dlaczego jest taka rozbierzność ... jeszcze raz zaznaczam, że nie zmieniam napięcie generatora ani czestotliwości na generatorze zmieniem tylko kształt napięcia .....wszelkie uwagi będą mi pomocne przy pisaniu wniosków, zgóry dzięki za wszelkie sugestie:) Moim zdaniem amplitudy powinny być takie same skoro na wyjściu generatora jest to samo napięcie....
Pozdrawiam

geoughep
-
-
Posty: 14
Rejestracja: 26 wrz 2005, o 11:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postautor: geoughep » 18 mar 2006, o 13:43

Oscyloskop ma okerślony błąd, z jaki możesz zmierzyć napięcie ( podany jest on w instrukcji ). Różnice mogą wynikać z odczytu wartości napięcia. Amplituda sygnału wyjściowego generatora może ( jak zaobserwowałem zazwyczaj zmienia się ) ulegać zmiane, po zmianie przebiegu.

a_antoniak
-
-
Posty: 645
Rejestracja: 13 sty 2005, o 18:38
Lokalizacja: Krasnystaw
Kontaktowanie:

Postautor: a_antoniak » 18 mar 2006, o 17:07

IMHO jest to "wina" generatora, a nie oscyloskopu.

jarobo
-
-
Posty: 70
Rejestracja: 18 wrz 2005, o 08:32
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Pomiar oscyloskopem

Postautor: jarobo » 19 mar 2006, o 11:16

Moim zdaniem amplitudy powinny być takie same skoro na wyjściu generatora jest to samo napięcie....
Witaj

a jak zmierzyłeś napięcie na wyjściu generatora ?

do pomiaru napięcia przebiegów najlepiej spisuje się oscyloskop

pozdrawiam jarobo

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 129 gości