Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

problem z okablowaniem 2 wejść jack

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

karczoch
-
-
Posty: 15
Rejestracja: 20 sty 2006, o 11:19
Lokalizacja: Warszawa

problem z okablowaniem 2 wejść jack

Postautor: karczoch » 27 lut 2006, o 11:30

składam sobie ten wzm i składam (opis w dziale DIY) i trafiłem na 1 problem
nie wiem jak okablować wejścia jack - pewnie dla większości z was to idiotyczny problem ale na schemacie ze strony http://www.republika.pl/audioton/gitarowiec.html są 2 wejścia hi & lo. mam 2 wejścia jack każde ma po 6 nóżek po jednej stronie stałe a po drugiej rozłączane przy wsadzeniu jacka :) jak mam je okablować? szczególnie chodzi mi o realizację tego złącza oznaczanego na rysunku strzałką - HEEELP!

i jeszcze jedno czy kondensator c21 powinien być na trafo głośnikowym po stronie lampy? bo na schemacie montażowym jest po stronie uzwojenia głośnika
pozdrawiam

MarekK
-
-
Posty: 125
Rejestracja: 9 lis 2004, o 12:13
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: MarekK » 3 mar 2006, o 10:46

Wystarczy omomierzem sprawdzić, który styk to masa, który gorący (sygnałowy) i który jest rozłączany. Do gniazda włóż rozkręconego Jack'a, żeby łatwiej zidentyfikować gorący styk.

Marek

karczoch
-
-
Posty: 15
Rejestracja: 20 sty 2006, o 11:19
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: karczoch » 6 mar 2006, o 16:47

Wystarczy omomierzem sprawdzić, który styk to masa, który gorący (sygnałowy) i który jest rozłączany. Do gniazda włóż rozkręconego Jack'a, żeby łatwiej zidentyfikować gorący styk.

Marek
zupełnie nie o to mi chodzi Ja wiem który styk jest który, tyle że styk rozłączany jest przy masie i przy gorącym i to razy 2 no i nie wiem co gdzie biega.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 293 gości