Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Problem z odtwarzaniem filmów AVI itp.

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Problem z odtwarzaniem filmów AVI itp.

Postautor: end » 31 sty 2006, o 16:22

Witam, ostatnio sąsiad zwrócił się do mnie o pomoc, bo filmy nie chcą działać.. a jakiś czas temu działały normalnie...
Pewnie coś nagrzebał...
Tak więc znalazłem poinstalowane różne pakiety kodeków K-Lite, DivX packi, FFDSHOW itp.
Więc odinstalowałem wszytsko (wyczyściłem "Program Files") i zailsnalowałem ponownie FFDSHOW jednak za każdym razem All Player "woła", że brakuje kodeka...
Więc zainstalowałem ten o który prosi All Player i co ?... nic, nadal "woła" o kodek...
Instalowałem i przeinstalowywałem różne pakiety kodeków, bez skutku :(
Czy ktoś spotkał się już z takim przypadkiem? Jak sobie z tym poradzić, bo nie mam już pomysłu...
P.S. Czy to WMP, ALL PLAYER, BEST PALYER itp. nie działa... filmy po prostu nie idą...

OT
-
-
Posty: 18
Rejestracja: 11 gru 2005, o 20:59
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: OT » 31 sty 2006, o 22:32

Tylko Mplayer, jeśli dla użytkowników "nie-konsolowych" to np. pod postacią http://mpf.dzm.hu/

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 1 lut 2006, o 11:54

Tylko Mplayer, jeśli dla użytkowników "nie-konsolowych" to np. pod postacią http://mpf.dzm.hu/
Jak to tylko Mplayer ? A dlaczego nie można przywrócić do działania normalnych odtwarzaczy ?
Bardzo mi zależy na rozwiązaniu tego problemu :(
Może ktoś wie co to się stało ?

serkriz
-
-
Posty: 26
Rejestracja: 30 sty 2006, o 05:39
Lokalizacja: Polska,Deutschland

Postautor: serkriz » 1 lut 2006, o 12:49

A nie prosciej zrobić format?? Może jakiś kodek dalej sie gryzie z innym . Komputer to niesamowicie głupie urzadzenie. Nie raz miałem ze wystarczy cos wyjac i spowrotem włozyc zeby zaczeło działac.

OT
-
-
Posty: 18
Rejestracja: 11 gru 2005, o 20:59
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: OT » 1 lut 2006, o 16:59

Jak to tylko Mplayer ? A dlaczego nie można przywrócić do działania normalnych odtwarzaczy ?
Być może można, ale wątpię w powodzenie operacji. Wszytkie wymienione programy korzystają z kodeków windowsa, stąd równoczesny "pad". A jeśli już chcesz się potrudzić, to:
1) przejrzyj zawartość: Panel sterowania/Dźwięki i urządzenia audio/Sprzęt/Kodery i dekodery wideo (oraz audio), może coś tam "zostało" pomimo deinstalacji,
2) sprawdź jakiego kodeka próbuje użyć bestplayer (jeśli coś się otworzy to plik/właściwości, może jakieś narzędzie do debugowania, może process explorer i przejrzenie używanych dll-i coś powie?)
3) jak już używasz ffdshow to przejrzyj jego ustawienia - obsługa formatów jest tam przecież wyłączalna

Problem mógłby dotyczyć również akceleracji sprzętowej (directx, sterowniki karty - zdarzało się i u znajomych) a komunikat odtwarzacza mógłby być mylący - nie znam innego (*) niż mplayer odtwarzacza potrafiącego wymusić jej pominięcie. Czy odtwarzany jest jakikolwiek plik?

(*) dla domyślnego SO



edit: co to jest "normalny" odtwarzacz?

marecki
-
-
Posty: 390
Rejestracja: 4 sie 2005, o 15:48
Lokalizacja: Sandomierz
Kontaktowanie:

Postautor: marecki » 1 lut 2006, o 17:26

Endi... używam ACE Mega CoDecS Pack są tam dziesiątki filtrów i kodeków - dosłownie multum.
Nie miałem problemu żeby jakiś film nie poszedł... a i sam potrafi wywalić wcześniejsze wersje kodeków.

petersz
-
-
Posty: 579
Rejestracja: 2 gru 2005, o 18:26
Lokalizacja: ---

Postautor: petersz » 1 lut 2006, o 19:48

Jeśli sąsiad ma internet, to może złapał vira? Mój kolega miał podobny problem - załapał jakiegoś syfa, który "grzebał" w sterownikach, nie działały mu właśnie kodeki i parę innych rzeczy :/. Może też czegoś z rejestru nie wywaliło podczes deinstalacji?

Pozdr.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 18 lut 2006, o 14:37

Sprawa stała się o tyle dziwna, że po przełączeniu profilu na innego usera wszystko działa normalnie, tylko na tym jednym profilu takie cyrki...
Macie jakieś pomysły ?

petersz
-
-
Posty: 579
Rejestracja: 2 gru 2005, o 18:26
Lokalizacja: ---

Postautor: petersz » 18 lut 2006, o 15:40

Macie jakieś pomysły?
A macie, macie... :D

Być może w "Menadżerze Użądzeń" odznaczone jest "Występuj we wszystkich profilach sprzętowych" w sterownikach ekranu, czy coś takiego... ;) Nie wiem dokładnie, bo nie instalowałem kodeków i nie mam pojęcia jak to wygląda :P. Looknij jeszcze Endzie w [Profile Sprzętowe], może "inny" użytkownik ma inny profil sprzętowy, w którym już nic nie jest wyłączone... :) Zapytaj się, czy sąsiad nic tam nie kombinował... :wink:

Pozdr.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 18 lut 2006, o 15:47

Macie jakieś pomysły?
A macie, macie... :D

Być może w "Menadżerze Użądzeń" odznaczone jest "Występuj we wszystkich profilach sprzętowych" w sterownikach ekranu, czy coś takiego... ;) Nie wiem dokładnie, bo nie instalowałem kodeków i nie mam pojęcia jak to wygląda :P. Looknij jeszcze Endzie w [Profile Sprzętowe], może "inny" użytkownik ma inny profil sprzętowy, w którym już nic nie jest wyłączone... :) Zapytaj się, czy sąsiad nic tam nie kombinował... :wink:

Pozdr.
Wszystko jest o.k. ten sasiad "bawił" się jakimś programem typu "mechanik" usuwanie kluczy rejestru i zbędnych plików... no i chyba coś namieszał.
Teraz zrobiłem tak:
- Zapisałem wszytskie pliki ktore były w tym profilu.
- Usuwam konto (własnie się to robi... ;) )
- Tworzę nowe konto i... mam nadzieję, że będzie ok :)
- Trzymam kciuki :D

petersz
-
-
Posty: 579
Rejestracja: 2 gru 2005, o 18:26
Lokalizacja: ---

Postautor: petersz » 18 lut 2006, o 15:53

- Trzymam kciuki :D
No ja też... :) Mam nadzieję, że teraz już faktycznie wszystko będzie OK...

Pozdr.

P.S.
Pewnie sąsiad już się zorientował, że lepiej się nie bawić z rejestrem :).

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 18 lut 2006, o 16:33

No i jednak lipa... :cry:
Okazuje się, że w tym niby dobrym profilu też występuje ten sam problem a film odpalił się w Media Player Classic i wszytskie inne w nim działają o tyle dobrze...
Jednak nadal mnie zastanawia dlaczego na AllPlayer, BestPlayer itp. filmu nie ruszają w ogóle...

petersz
-
-
Posty: 579
Rejestracja: 2 gru 2005, o 18:26
Lokalizacja: ---

Postautor: petersz » 18 lut 2006, o 20:05

No i jednak lipa... :cry:
Okazuje się, że w tym niby dobrym profilu też występuje ten sam problem a film odpalił się w Media Player Classic i wszytskie inne w nim działają o tyle dobrze...
Jednak nadal mnie zastanawia dlaczego na AllPlayer, BestPlayer itp. filmu nie ruszają w ogóle...
Hmmm... :/ To ja już nie wiem... Jeśli powiadasz, że sąsiad bawił się w rejestrze, to pewnie tam tkwi przyczyna. Spróbujcie może przeskanować rejestr, może jest jakiś wadliwy klucz... Może odinstalujcie jeszcze wszystkie odtwarzarki i zainstalujcie jedną.

Pozdr.

kapsel85
-
-
Posty: 161
Rejestracja: 24 paź 2005, o 11:30
Lokalizacja: Białystok

Postautor: kapsel85 » 18 mar 2006, o 12:56

a sprawdzaliście wszystko na jednym i tym samym filmie? Czasem allplayer woła o kodek jak film nie jest w całości albo jest uszkodzony. Jak zaproponował kolega OT, mplayer po załadowaniu filmu sprawdza, czy jest cały, jeśli nie to obcina końcówkę i film działa tylko jest trochę krutszy :twisted: Radzę sprawdzić na filmie w całości ściągniętym. Jeśli to nie pomoże to pozostaje reinstall, bo znaleźć błąd w rejestrze i go naprawić zajmie z pewnością dłużej niż instalacja świerzej windy.

Pozdrawiam

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 178 gości