Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Helion "Anatomia PC"

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Sova
-
-
Posty: 510
Rejestracja: 10 lis 2003, o 21:43
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontaktowanie:

Helion "Anatomia PC"

Postautor: Sova » 20 gru 2005, o 16:55

Witam,

czy ktoś z forumowiczów posiada tą książkę i zechciał zeskanować mi rozdziały o IDE, i wszystkim co z tym związane? Może ktoś posiada jakieś informacje o komunikacji mikrokontrolerów z urządzeniami typu CDrom lub HDD poprzez IDE. Wszelkie polskojęzyczne dokumentacje bardzo mile widziane.

badworm
-
-
Posty: 43
Rejestracja: 11 lip 2004, o 11:03
Kontaktowanie:

Postautor: badworm » 21 gru 2005, o 01:00

Coś słabo szukasz - w EP był projekt sterownika CD-ROMu wraz z dokładnym opisem protokołu komunikacyjnego oraz opis komunikacji z dyskiem twardym IDE. Oba cykle w EP rocznik 2002. Co do obsługi FAT - poszukaj na stronie Yamppa(www.yampp.com) - tam gdzieś powinien być link do specyfikacji. Oprócz tego masz źródła programów a w nich obsługę FAT.

petersz
-
-
Posty: 579
Rejestracja: 2 gru 2005, o 18:26
Lokalizacja: ---

Postautor: petersz » 21 gru 2005, o 12:19

Witam! Kolega kiedyś ściągną tę książkę w pdf-e z jakiegoś programu p2p. Był to bodajże eMule, albo eDonkey... Proponuję tam poszukać, może się przyda "całość" ;).

Pozdr.

Awatar użytkownika
Sova
-
-
Posty: 510
Rejestracja: 10 lis 2003, o 21:43
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontaktowanie:

Postautor: Sova » 21 gru 2005, o 15:03

Szukam Książki, a w niej opisu obsługi. Czy tak dobrze opisana jest ta komunikacja pomiedzy CDromem a procesorem to taki pewien bym nie był. Owszem jest super pokazany algorytm programu, ale co mi z niego? A na stronie yamppa jest wszystyko po angielsku, a 200*4 pdfy stron fachowego nazewnictwa nie idzie zrozumieć tak dobrze jak to idzie po polsku. Źródła programów napisane sa przeważnie w C, a ja niebyt rozumiem C, bardziej assemblery. Nie możesz mówić, że słabo szukam, bo jeśli podaje tytuł książki i rodział który mnie interesuje, to widocznie tak szukałem, ze akurat wiem, ze tam znajde to co mnie interesuje. Wszystkie te artykuły z EP mam, ktoś kto chciał naprawde pomóc podał mi dokładny adres i mam...

badworm
-
-
Posty: 43
Rejestracja: 11 lip 2004, o 11:03
Kontaktowanie:

Postautor: badworm » 21 gru 2005, o 23:03

IMHO opisy z EP są na tyle jasne, że powinno na ich bazie dać się napisać program sterujący. Czy w "Anatomii PC" będzie dokładniejszy opis - śmiem wątpić. Na inne źródła po polsku raczej nie licz a na pewno nie na super szczegółowe opisy. Poza tym sterowanie urządzeniami IDE a w szczególności napędami CD to nie jest prosta zabawa - kiedyś wspominał o tym autor projektu sterownika do CD-ROM-a z EP. Chociażby dlatego, że spora ilość napędów nie trzyma się w wielu miejscach specyfikacji. Zaletą tego opisu z EP jest też to, że program został stworzony w Bascomie więc z jego analizą nie powinno być większych problemów. A na stronie domowej Bascoma jest chyba jeszcze kilka projektów komunikacji z dyskiem twardym.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 200 gości