Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

likwidacja pogłosu w telefonii VOIP

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
PICIA
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 5 lis 2004, o 19:28
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

likwidacja pogłosu w telefonii VOIP

Postautor: PICIA » 27 lis 2005, o 07:46

Zbudowanie takiego układ eliminuje powstające echo podczas rozmowy np SKYPE i innych komunikatorów internetowych. Do układu doprowadza się sygnał z używanego mikrofonu oraz sygnał z głośników. Przystawkę podłączamy do wejścia mikrofonowego karty dźwiękowej w komputerez -może być ko karta zintegrowana na płycie lub dodatkowa .Przy uruchomieniu przystawki regulujemy poziom sygnału z głośnika PC na poziom około 100mV. -regulacja R13
Załączniki
echo_voip.gif

wiertacz
-
-
Posty: 94
Rejestracja: 14 gru 2004, o 12:24
Lokalizacja: knurów

Postautor: wiertacz » 27 lis 2005, o 12:42

Ja też mam problem z echem w skyp-ie. Gdy pracuję na linuksie to rozmówca słyszy echo ( u mnie ono nie występuje ), nie występuje ono gdy ja pracuję na xp.

Awatar użytkownika
+5V
-
-
Posty: 76
Rejestracja: 20 maja 2005, o 23:36
Lokalizacja: 3miasto
Kontaktowanie:

Postautor: +5V » 10 lut 2006, o 02:54

a może wystarczyło by odtwarzanie dla mikrofonu wyłączyć? w windowsach robi sie to w mikserze (włącza się po dwukliku na głośniczku w zasobniku) i zaznacza się wycisz dla mikrofonu. U mnie to wystarcza i jest ok :) oczywiście w sekcji nagrywania (opcje -> wlasciwosci -> nagrywanie ) mikrofon musi byc wlaczony (nie wyciszony).

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 180 gości